PUBLICITATE@RADARDEMEDIA.RO

More
    AcasăA-Z NEWS"Albii" reuşesc a doua victorie din acest sezon » CS Severin -...

„Albii” reuşesc a doua victorie din acest sezon » CS Severin – FC Braşov 2-1

CS Severin cîştigat meciul cu FC Braşov, 2-1, fiind a doua victorie din acest sezon a echipei lui Napoli. Pentru Szabo e primul insucces de cînd a devenit principal al „stegarilor”.

Severinenii s-au mişcat bine în prima repriză. Olah l-a pus la grea încercare pe Mutu în cîteva rînduri, iar Dandea a reuşit deschiderea scorului cu o lovitură de cap (16). După doar 5 minute, Tameş a egalat primind o centrare de la Păun.

Oaspeţii au echilibrat jocul pe final de repriză, dar n-au fost inspiraţi la finalizare.

Partea secundă a fost una entuziasmantă pentru gazde. În minutul 62, Thomas a „comis” una dintre cele mai mari ratări ale campionatului: peste poartă din doar 7 metri! După 4 minute, atacantul Severinului a căzut în careu, blocat de Velayos, dar Haţegan a considerat că trebuie să lase jocul să continue.

„Stegarii” au cedat în faţa presiunii gazdelor şi Thomas, plecat de la limita ofsaidului, l-a învins pe Mutu (86).

Echipele de start
    CS Severin: A. Marinescu – Mitici, Durimel, Dandea, Buleică – H. Moutinho, Olah – Neacşa, Dragalina, Al. Zaharia – Thomas
    Antrenor: Nicolo Napoli

Rezerve: Iordan, Bălău, Giurgiu, Arnăutu, Abba, Pătraşcu

FC Braşov: D. Mutu – Velayos, R. Machado, L. Munteanu, Al. David – Tameş, Bruno Madeira – I. Popa, Buga, G. Păun – Batin
    Antrenor: Adrian Szabo

Rezerve: Darabanţ, Moraru, Potecu, Brata, Dumbravă, Damian, Străuţ

Arbitru: Ov. Haţegan
    Asistenţi: B. Velicu, M. Grigoriu