HomeTELEVIZIUNESportCampionatul Mondial de Handbal Masculin din Franţa va fi difuzat în exclusivitate pe Dolce Sport!

Campionatul Mondial de Handbal Masculin din Franţa va fi difuzat în exclusivitate pe Dolce Sport!

Din 11 ianuarie,  Dolce Sport va transmite in exclusivitate Campionatul Mondial de Handbal Masculin. Aflat la cea de-a 25-a editie, acesta reuneste in Franta cele mai bune 24 de echipe nationale, printre care  Qatar, Germania, Spania, Croatia, Japonia, Egipt si Tunisia.

 

Meciurile sunt programate astfel:

 

Miercuri, 11.01

–            Franta – Brazilia, ora 21:45. Dolce Sport 1

 

Joi, 12.01

–            Macedonia – Tunisia, ora 18:45, Dolce Sport 1

–            Spania – Islanda, ora 21:45, Dolce Sport 2

–            Polonia – Norvegia, ora 21:45, Dolce Sport 3

 

Vineri, 13.01

–            Germania – Ungaria, ora 18:45, Dolce Sport 1

–            Japonia – Franta, ora 18:45, Dolce Sport 2

–            Danemarca – Argentina, ora 21:45, Dolce Sport 2

 

Sambata, 14.01

–            Islanda – Slovenia, ora 15:45, Dolce Sport 2

–            Brazilia – Polonia, ora 15:45, Dolce Sport 3

–            Norvegia – Rusia, ora 18:45, Dolce Sport 2

–            Tunisia – Spania, ora 18:45, Dolce Sport 3

–            Ungaria – Croatia, ora 21:45, Dolce Sport 2

–            Egipt – Danemrca, ora 21:45, Dolce Sport 3

 

Duminica, 15.01

–            Islanda – Tunisia, ora 15:45, Dolce Sport 3

–            Franta – Norvegia, ora 18:45, Dolce Sport 3

 

Luni, 16.01

–            Slovacia – Macedonia, ora 18:45, Dolce Sport 1

–            Danemarca – Suedia, ora 21:45, Dolce Sport 1

–            Polonia – Rusia, ora 21:45, Dolce Sport 2

–            Croatia – Belarus, ora 21:45, Dolce Sport 3

 

Marti, 17.01

–            Norvegia – Brazilia, ora 15:00, Dolce Sport 1

–            Slovenia – Tunisia, ora 18:45, Dolce Sport 1

–            Rusia – Franta, ora 21:45, Dolce Sport 1

 

Miercuri, 18.01

–            Macedonia – Spania, ora 21:45, Dolce Sport 1

–            Suedia – Qatar, ora 21:45, Dolce Sport 2

–            Belarus – Germania, ora 21:45, Dolce Sport 3

 

Joi, 19.01

–            Rusia – Brazilia, ora 15:00, Dolce Sport 1

–            Franta – Polonia, ora 18:45, Dolce Sport 1

–            Macedonia – Islanda, ora 18:45, Dolce Sport 2

–            Spania – Slovacia, ora 21:45, Dolce Sport 1

 

Vineri, 20.01

  • Germania – Croatia, ora 18:45, Dolce Sport 1
  • Suedia – Egipt, ora 18:45, Dolce Sport 2
  • Qatar – Danemarca, ora 21:45, Dolce Sport 1
  • Belarus – Ungaria, ora 21:45, Dolce Sport 2

 

Sambata, 21.01

  • Optimi, meciul 1, ora 17:00
  • Optimi, meciul 2, ora 19:00
  • Optimi, meciul 3, ora 21:45
  • Optimi, meciul 4, ora 21:45

 

Duminica, 22.01

  • Optimi, meciul 5,  ora 17:00
  • Optimi, meciul 6, ora 17:00
  • Optimi, meciul 7, ora 19:00
  • Optimi, meciul 8, ora 21:45

 

Marti, 24.01

  • Sfertul 1, ora 18:00
  • Sfertul 2, ora 20:00
  • Sfertul 3, ora 21:45
  • Sfertul 4, ora  21:45

 

Joi, 26.01

  • Semifinala 1, ora 21:45

 

Vineri, 27.01

  • Semifinala 2, ora 21:45

 

Sambata, 28.01

  • Finala mica, ora 21:45

 

Duminica, 29.01

  • Finala mare, ora 18:30

 

Foto Credit: DigiSport

Acces Direct revine în grila Antena 1 cu Simona Gherghe şi o nouă asistentă! Cifre de audienţă pentru sezonul precedent, aici!

Lasa un comentariu aici!

No comments

Lasă un răspuns