HomeTELEVIZIUNESportCampionatul Naţional de Handbal şi Cupa României, în premieră, la Dolce Sport

Campionatul Naţional de Handbal şi Cupa României, în premieră, la Dolce Sport

Campionatul National de Handbal feminin si masculin, precum si Cupa Romaniei se vad in urmatorii doi ani la Dolce Sport.

In fiecare etapa, la Dolce Sport vor putea fi urmarite in direct patru meciuri: doua din competitia feminina si doua din cea masculina.

 

Primele meciuri transmise sunt urmatoarele: 

  • Dinamo – Satu Mare, marti, 30.08, ora 19:30, in direct la Dolce Sport 1
  • Dunarea Calarasi – CSM Bucuresti, miercuri, 31.08, ora 20:0, in direct la Dolce Sport 2

 

In aceasta seara, de la 21:45, in direct la Dolce Sport 1, Steaua disputa returul play-off-ului Ligii Campionilor cu Manchester City, dupa ce in tur a pierdut pe Arena Nationala cu scorul de 0-5.

 

Celelalte meciuri din returul play-off-ului transmise in aceasta seara sunt:

  • Rostov – Ajax, de la ora 21:45, in direct la Dolce Sport 2
  • Salzburg – Dinamo Zagreb, ora 21:45, in direct la Dolce Sport 3
  • Borussia Monchengladbach – Young Boys, ora 21:45, in direct la Dolce Sport 4

 

Alte trasmisiuni live din aceasta saptamana:

 

  1. Liga 1
  • Concordia Chiajna – CSMS Iasi, vineri, 26.08, ora 18:30, in direct la Dolce Sport 1
  • Dinamo – Gaz Metan Medias, vineri, 26.08, ora 21:00, in direct la Dolce Sport 1
  • Poli Timisoara – CFR Cluj, sambata, 27.08, ora 18:30, in direct la Dolce Sport 1
  • Pandurii – Steaua, sambata, 27.08, ora 21:00, in direct la Dolce Sport 1
  • CSU Craiova – Viitorul, duminica, 28.08, ora 18:00, in direct la Dolce Sport 1
  • Astra Giurgiu – FC Voluntari, duminica, 28.08, ora 21:00, in direct la Dolce Sport 1
  • FC Botosani – ASA Tg Mures, luni, 29.08, ora 21:00, in direct la Dolce Sport 1

 

  1. Liga 2
  • Dacia Unirea – ASU Poli, sambata, 27.08, ora 15:00, in direct la Dolce Sport 1
  • FC Brasov – Dunarea Calarasi, duminica, 28.08, ora 12:30, in direct la Dolce Sport 1
  • CSM Rm Valcea – Berceni, luni, 29.08, ora 18:00, la Dolce Sport 1

 

  1. Campionatul Spaniei
  • Betis – Deportivo la Coruna, vineri, 26.08, ora 21:45, in direct la Dolce Sport 2
  • Espanyol – Malaga,vineri, 26.08, ora 23:00, in direct la Dolce Sport 3
  • Eibar – Valencia, sambata, 27.08, ora 19:15, in direct la Dolce Sport 3
  • Osasuna – Real Sociedad, sambata, 27.08, ora 19:15 in direct la Dolce Sport 4
  • Real Madrid – Celta Vigo, sambata, 27.08, ora 21:15, in direct la Dolce Sport 2
  • Leganes – Atletico Madrid, sambata, 27.08, ora 23:15, in direct la Dolce Sport 2
  • Las Palmas – Granada, duminica, 28.08, ora 19:15, in direct la Dolce Sport 3
  • Deportivo Alaves – Sporting Gijon, duminica, 28.08, ora 19:15, in direct la Dolce Sport 4
  • Athletic – Barcelona, duminica, 28.08, ora 21:15, in direct la Dolce Sport 2
  • Villarreal – Sevilla, duminica, 28.08, ora 23:15, in direct la Dolce Sport 2

 

  1. Campionatul Rusiei
  • Zenit – Amkar, sambata, 27.08, ora 18:00, in direct la Dolce Sport 3

 

  1. Campionatul Angliei
  • West Bromwich – Middlesbrough, duminica, 28.08, ora 15:30, in direct la Dolce Sport 2
  • Manchester City – West Ham United, duminica, 28.08, ora 18:00, in direct la Dolce Sport 2

 

  1. Formula 1 – Marele Premiu al Belgiei
  • Antrenamente, vineri, 26.08, ora 11:00 si ora 15:00, in direct la Dolce Sport 2
  • Antrenamente, sambata, 27.08, ora 12:00, in direct la Dolce Sport 2
  • Calificari, sambata, 27.08, ora15:00, in direct la Dolce Sport 2
  • Cursa, duminica, 28.08, ora 15:00, in direct la Dolce Sport 1

 

  1. GP2 Series Belgia
  • Sambata, 27.08, ora 16:40, in direct la Dolce Sport 3
  • Duminica, 28.08, ora 11:25, in direct la Dolce Sport 2

 

  1. GP3 Series Belgia
  • Sambata, 27.08, ora 18:15, in direct la Dolce Sport 4
  • Duminica, 28.08, ora 10:15, in direct la Dolce Sport 2

 

  1. Porsche Supercup Belgia
  • Duminica, 28.08, ora 12:35, in direct la Dolce Sport 2

 

  1. Rugby Superliga
  • CSA Steaua – CS Stiinta Baia Mare, vineri, 26.08, ora 17:00, in direct la Dolce Sport 2
  • CS Dinamo – CS Poli Iasi, sambata, 27.08, ora 17:00, in direct la Dolce Sport 2

 

  1. FINA Swimming World Cup Chartres
  • Vineri, 26.08, ora 18:00, in direct la Dolce Sport 3
  • Sambata, 27.08, ora 20:00, la Dolce Sport 3

 

  1. WTA New Haven
  • Joi, 25.08, ora 20:00, in direct la Dolce Sport 2
  • Vineri, 26.08, ora 20:00, in direct la Dolce Sport 4
  • Sambata, 27.08, ora 02:00, in direct la Dolce Sport 2 si ora 23:00, in direct la Dolce Sport 3

 

Foto Credit: Google

PREMIILE RADAR DE MEDIA 2016: Tu alegi castigatorii. Voteaza-ti aici favoritii 🙂

Lasa un comentariu aici!

Written by

dan.ivascu@radardemedia.ro

Ma puteti contacta pe e-mail sau Facebook!

No comments

Lasă un răspuns