HomeTELEVIZIUNESportChin pe terenul „lanternei roşii”! Chivu, penalty şi eliminare în Siena – Inter 3-1

Interul lui Chivu s-a deplasat la „lanterna roşie” din Serie A, Siena, pentru un meci din etapa a 23-a.

Gazdele au deschis scorul prin Innocent Emeghara (’21). pentru Inter egalând rapid Cassano (’22). Scorul primelor 45 de minute a fost stabilit de Sestu, în minutul 25.

Văzându-se condus de formaţia de pe ultimul loc, Stramaccioni a mutat la pauză, trimiţându-l în teren pe Kovacic în locul lui Schelotto. Din păcate pentru Inter, Chivu l-a faultat din spate, în careu, pe marcatorul primului gol al partidei şi a fost eliminat. Rosina a dus scorul la 3-1 din penalty.