vineri, martie 29, 2024

PUBLICITATE@RADARDEMEDIA.RO

More
    AcasăAUDIENȚE TVAnalize Audiente TVComedia românească și Cupa României, locul 1 în audiențe. Cum arata clasamentul...

Comedia românească și Cupa României, locul 1 în audiențe. Cum arata clasamentul final?

Serialul de comedie Las Fierbinți și meciul din Cupa României  dintre Foresta Suceava și Steaua au fost urmărite joi de milioane de telespectatori!

Cel mai de succes serial de comedie din România din ultimii 10 ani, Las Fierbinți, a fost lider de audiență pe toate categoriile de public, fiind urmărit de peste 2 milioane de telespectatori la nivel național, pe întreg intervalul de difuzare, între 20:24 – 21:23.

Cel mai urmărit minut al episodului, cel de la 21:07, a reunit aproape 2.6 milioane de telespectatori. La nivelul publicului comercial, cu vârsta cuprinsă între 18 și 49 de ani, aventurile fierbințenilor au fost lider de audiență, cu 12.9 puncte de rating și 33.3% share, în timp ce postul de pe locul doi, Antena 1 a înregistrat 6.7 puncte de rating și 17.3% share.

De la 20:30, pe scena comediei au urcat personajele din Las Fierbinți. Episodul de aseară l-a avut în centrul atenției pe Octavian Strunilă. Acesta l-a interpretat pe Padre Manolo, un preot italian cu puteri nebănuite, care putea picta harta spre Rai a oamenilor, încă din timpul vieții. Bobiță, Dorel și Giani au avut grijă ca vestea puterilor părintelui să se răspândească în toată localitatea, așa că cei 4 au avut comenzi de hărți de la toate femeile din sat!

În meciul transmis LIVE de Pro TV, Foresta Suceva a fost învinsă de Steaua, în șaisprezecimile Cupei României, scor 2-1. Meciul în urma căruia Steaua s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României a fost lider de audiență pe toate categoriile de public, fiind urmărit de peste 1.4 milioane de telespectatori la nivel național, pe întreg intervalul de difuzare, între 21:34 – 23:24. Cel mai urmărit minut al meciului, cel de la 21:48, a reunit aproape 1.9 milioane de microbiști în fața televizoarelor. La nivelul publicului comercial, cu vârsta cuprinsă între 18 și 49 de ani, meciul a fost lider de audiență, cu 8.5 puncte de rating și 23% share, în timp ce postul de pe locul doi, Antena 1 a înregistrat 6.8 puncte de rating și 18.5% share.

Scorul a fost deschis în minutul 8, când Ovidiu Popescu a pătruns fără probleme în careu și a înscris cu un șut la colțul lung. La 11 minute distanță, Foresta a restabilit egalitatea prin Matei. La doar 1 minut după ieșirea de la vestiare, Steaua a închis partida cu un gol al lui Aganovic, care a înscris din 12 metri după o respingere a lui Bălan.

Foto Credit: PRO TV

Sursa cifre: Kantar Media