Connect with us

AUDIENȚE TV

Corina Bud, Edi si Bogdan Boanta, castigatorii Dansez pentru tine au adus audiente de lider la Pro TV

Published

on

In urma unei finale stralucitoare cu multe vedete si nenumarate premii care insumeaza aproape 150 000 de euro,

Corina Bud, Edi si Bogdan Boanta sunt castigatorii celui de-al unsprezecelea sezon “Dansez pentru tine”

Cel de-al unsprezecelea sezon “Dansez pentru tine” s-a incheiat plin de stralucire si cu lacrimi de fericire in ochii tuturor celor care au participat. Dupa o seara completa, plina de neprevazut, lacrimi, surprize, dansuri spectaculoase si invitati speciali, telespectatorii si-au ales castigatorii.

Pro Tv a fost lider detasat de audienta pe tot parcursul finalei atat pe intreg publicul din mediul urban, cat si pe cel comercial. Doua milioane de telespectatori la nivelul intregii populatii a Romaniei au urmarit in minutul de aur, 22.56, competitia visurilor cand Pro Tv a inregistrat 11,8 puncte de rating pe intreg publicul din mediul urban si 35,8 procente din cota de piata pe publicul cu varste curpinse intre 18 si 49 de ani din mediul urban.

70,33% dintre telespectatorii care au votat si-au dorit ca Edy si Corina Bud sa fie castigatorii marelui premiu de 60 000 de euro si ai trofeului visurilor.  Alaturi de coregraful lor, Bogdan Boanta, Corina Bud si Edy au adus in fata telespectatorilor coregrafii memorabile la “Dansez pentru tine”, iar Edy a demonstrat tarii intregi ca talentul se poate naste oriunde si nu tine cont de saracie si neajunsuri. Plangand in hohote de fericire, Edy, Corina si Bogdan si-au imbratisat sursele de energie, afectiune si creativitate, mai précis numeroasa familie a lui Edy, formata din 9 membri. Corina a marturisit ca doar cand l-a nascut pe fiul ei, Robin, a mai fost atat de fericita si a multumit telespectatorilor care au ales votand sa ajute nu o viata, ci noua vieti.

Coregraful perechii castigatoare, Bogdan Boanta, a marturisit plangand de fericire ca imaginatia si creativitatea lui au venit din energia pozitiva a lui Edy care a demonstrat ca este un talent innascut la dans, pictura si design vestimentar. Dansul contemporan al celor doi in ploaie a lasat in urma in randul publicului lacrimi de emotie si multe aplauze. Spectacolul nu a fost unul usor de trait pentru Edy si Corina care au avut parte si de nenumarate surprize care i-au facut sa planga in hohote. Micuta si foarte carismatica, una dintre surioarele lui Edy l-a surprins pe fratele ei dansand alaturi de Bogdan Boanta un disco plin de energie. Corina a ramas si ea impresionata cand baietelul ei Robin a urcat pe scena si i-a daruit micutei Roberta un buchet de flori. Printii lui Edy, precum si cei 6 frati ai sai au simtit vineri ca Dumnezeu ii iubeste si ca atunci cand te astepti mai putin, miracolele se pot intampla. Cuceriti pana la lacrimi de prestatia lui Edy de la Dansez pentru tine si de premiul castigat, parintii si cei 6 frati il priveau pe Edy ca pe un erou.

Decebal si Lavinia au fost desemnati de catre publicul telespectator pe locul al doilea in competitia visurilor din aceasta primavara. Cu premiul aferent locului al doilea de 20 000 de euro si cu un alt premiu de popularitate de 4000 de euro, Decebal si sotia sa Dana vor putea continua tratamentele si terapiile pentru copilul lor Vladut, nascut cu Sindrom Down. Decebal a fost fericit la finalul concursului atat de premiul substantial care cu siguranta va schimba in bine starea baietelului lor, cat si de faptul ca spera sa fi reusit sa schimbe macar putin mentalitatea oamenilor in ceea ce priveste persoanele cu Sindrom Down.

Decebal si-a stapanit cu greu lacrimile in momentul in care in platoul emisiunii au dansat o mama impreuna cu fiul sau cu Sindrom Down si si-a manifestat dorinta ca Vladut, fiul lui, sa poata la un moment dat sa danseze si sa se poarte asemeni lui Mohamed, baiatul care avusese, spre norocul sau, parte de toate tratamentele si terapiile specifice unei persoane cu Sindrom Down.

Seara s-a terminat bine si pentru Roxana Ionescu si Stefan Rebeja care au ocupat locul al treilea pe podiumul sezonului al unsprezecelea. Pe langa premiul de 15 000 de euro cu care sa-si ajute familia, Stefan se poate mandri cu inca un vis implinit, mai precis cu faptul ca alaturi de Roxana a primit 10 pe linie la unele dintre dansurile din concurs, ba chiar si multe felicitari de la Mihai Petre care i-a considerat cea mai buna pereche din concurs.

Si restul concurentilor care au fost eliminati in celelalte 6 editii de pana acum au avut parte de o seara fericita, pentru ca fiecare dintre ei a primit un ajutor cu care sa-si permita sa porneasca pe drumul catre implinirea visului lor. Madalina Corduneanu, Alina Atodiresei, Aurora, Claudia si Stefan Gheorghiu au primit fiecare cate 6000 de euro care impreuna cu cei 1500 de euro, premiul de consolare pe care l-au primit cand au iesit din concurs, sa le foloseasca la implinirea visurilor familiilor lor.

Finala a avut pe langa suspans si multe dansuri speciale executate de invitati unul si unul. Cel mai sexy moment al serii a purtat semnatura a trei dive. Laura Cosoi, Gina Pistol si Adriela Morar au dansat provocator in lanturi, imbracate sexy, cu haine mulate, din piele. Daca la inceputul coregrafiei, fetele erau in lanturi, dupa un minut de dans si de miscari desprinse parca din imaginatia barbatilor, fetele au reusit sa-l inlantuiasca pe cel care le tinea la inceput captive.

Surorile Cheeky Girls au dansat pentru prima data in ploaie, iar Liviu Varciu a dansat si el sub stropii de ploaie insa un dans popular romanesc alaturi de Nea marin si fiica acestuia. Catalin Morosanu a revenit glorios la “Dansez pentru tine” alaturi de coregrafa sa, Cocuta, care a creat un dans tiganesc plin de hotarare si umor, asa cum il prinde bine pe morosanul patimas. Mihai si Elwira Petre au aratat ce inseamna un dans perfect si au reusit sa transpuna intreaga asistenta in atmosfera grava a dansului executat cu multa expresivitate de ei.

Lasa un comentariu aici!

Click to comment

Lasă un răspuns

Analize

”Nunta Regală” a monopolizat și audiența din România! Vezi aici cum s-au împărțit telespectatorii pe durata transmisiei live

Published

on

Foto: hepta.ro

Sâmbătă, 19 mai, peste două miliarde de telespectatori din întreaga lume au urmărit în direct ceremonia religioasă de nuntă dintre Prinţul Harry al Marii Britanii, nepotul reginei Elisabeta a II-a, şi logodnica sa, Meghan Markle. 

Evenimentul a fost amplu acoperit și de televizunile din România, audiențele demonstrând interesul uriaș de care s-a bucurat acest eveniment regal și în țara noastră.

Pro TV s-a clasat pe primul loc în toate targeturile de referință pe durata ceremoniei, în timp ce toate celelate televizuni care au acoperit evenimentul au înregistrat creșteri considerabile de audiență  în raport cu mediile obișnuite.

Topul audiențelor posturilor TV în intervalul 13:00-15:00 pe durata programelor speciale prilejuite de transmisia live a „Nunții regale”, sâmbătă 19 mai.

PUBLICUL NAȚIONAL

Target>>National All
Interval>>13:00-15:00
ChannelsShareRtg%Rtg(000)
Pro TV12.82.9514.1
Antena 111.72.6466.6
Kanal D6.91.5276.8
Antena 36.61.5262.9
TVR 16.11.4242.5
Romania TV5.51.2218.8
Digi 242.80.6113.6
Disney Junior2.60.6103.6
Disney2.60.6103.0
Cartoon Network2.40.597.3


PUBLICUL URBAN

Target>>Urban All
Interval>>13:00-15:00
ChannelsShareRtg%Rtg(000)
Pro TV15.83.6347.4
Antena 111.62.7255.9
Antena 39.52.2208.4
TVR 16.61.5145.4
Romania TV5.31.2116.8
Kanal D4.31.094.1
Digi 244.10.989.5
DigiSport 23.30.872.6
Disney Junior3.00.765.7
Antena Stars2.00.442.9

PUBLICUL COMERCIAL

Target>>18-49 Urban
Interval>>13:00-15:00
ChannelsShareRtg%Rtg(000)
Pro TV24.13.7165.2
Antena 111.31.777.3
Disney Junior5.50.837.5
Antena 35.20.835.5
DigiSport 24.50.730.9
Kanal D3.70.625.2
Antena Stars3.40.523.6
Digi 243.20.522.2
TVR 13.00.520.3
AXN2.20.315.0

Sursa datelor: Kantar Media Copyright: ARMA

Cotă de piaţă (Market Share) reprezintă raportul procentual dintre numărul mediu de telespectatori (Rtg%) ai unei emisiuni (sau interval orar) de la o staţie TV şi numărul mediu de telespectatori de pe toate staţiile TV, calculat pentru acelaşi interval orar (sau emisiune).

Rating (Rtg%) reprezintă numărul mediu de telespectatori pe minut ai unei emisiuni (sau interval orar) difuzată de o stație TV. Ratingul poate fi exprimat în cifre absolute (mii telespectatori) sau ca procent din targetul analizat.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

AUDIENȚE TV

Penultima semifinală „Românii au talent” a fermecat telespectatorii! Vezi aici topul televiziunilor vineri seară.

Published

on

Foto Credit: PRO TV

Magia talentului autentic a intrat vineri în casele telespectatorilor care au fost alături de cei 10 semifinaliști din cea de-a patra gală live Românii au talent! A fost un spectacol vibrant, în care concurenții au dat totul pentru a impresiona și pentru a ajunge la sufletele românilor, iar bucuria și emoțiile acestora s-au simțit în întreaga sală prin fiecare număr prezentat pe scenă. Tot aseară, Alex Magala, omul care a uimit o lume întreagă cu talentul său unic și periculos, a adus la Românii au talent un moment extrem de riscant, plin de suspans, care le-a tăiat tuturor răsuflarea, iar trupa VUNK a interpretat, susținută de orchestră, piesa Pleacă într-o variantă simfonică. La finalul unei seri senzaționale, publicul și jurații au ales încă doi finaliști, Bianca Badea și Duo Romance, iar juriul a nominalizat și cel de-al patrulea candidat la premiul de originalitate, Natalia Duminică.

Cea de-a patra gală live a sezonului 8 Românii au talent a fost lider de audiență pe toate segmentele de public! Pe segmentul publicului comercial, cu vârste cuprinse între 18 și 49 de ani, show-ul a înregistrat 10.2 puncte de rating și 34.4% share, față de Kanal D, care a obţinut 4.3 puncte de rating și 14.4% share.

Pe întreaga durată de difuzare, la nivel național, peste 1.8 milioane de telespectatori au urmărit spectacolul Românii au talent, iar în minutul de maximă audiență de la 22:49, peste 2.6 milioane de români au fost cu ochii pe cel mai iubit show de divertisment.

10 semifinaliști și un show electrizant

Concurenții au urcat aseară pe scenă încrezători în talentul lor și în capacitatea de a face spectacol și de a surprinde publicul cu reprezentații complexe. Cei 10 semifinaliști s-au transpus în momentele pe care le-au pregătit pentru această etapă a competiției și au reușit să-și transmită perfect mesajele cu ajutorul aptitudinilor lor incredibile. Pavel Sfera, Corul de copii Unison, Bianca Ceaușescu, Ștefan Glăvănescu, Natalia Duminică, 7 Klase, ADNEU, Rareș Florescu, Duo Romance și Bianca Badea au adus o explozie de bucurie și energie prin numerele de canto, dans flamenco, musical, bellydance, rock experimental moldovenesc, rap, vioară, acrobație cu chingi și balet neo-clasic, pe care le-au prezentat plini de entuziasm.

După o seară incendiară și un show cu trăiri intense, au fost aleși încă doi finaliști. Telespectatorii și-au susținut preferații și au trimis cele mai multe voturi pentru micuța balerină Bianca Badea, iar Andi, Mihaela, Andra și Florin au fost nevoiți să aleagă între reprezentația uluitoare de acrobație, prezentată de Duo Romance, și momentul muzical inedit adus pe scenă de Corul de copii Unison. Juriul s-a gândit foarte bine și a decis să trimită în marea finală grupul Duo Romance.

Jurații au ales aseară și cel de-al patrulea candidat la câștigarea premiului de originalitate în valoare de 10.000 de euro. Aceștia au fost cuceriți iremediabil de talentul Nataliei Duminică și de expresivitatea cu care l-a pus în scenă.

Marile gale live Românii au talent continuă vinerea viitoare, de la 20:30, cu ultimii 10 semifinaliști din acest sezon și cu un show senzațional.

 

Topul audiențelor posturilor TV în intervalul talent show-ului „Românii au talent”, vineri 18 mai.

PUBLICUL NAȚIONAL

Target>>National All
Interval>>20:30-24:06
ChannelsShareRtg%Rtg(000)
Pro TV27.810.51880.2
Kanal D14.95.61007.3
Antena 16.72.5454.2
Romania TV5.52.1370.3
Antena 34.71.8320.5


PUBLICUL URBAN

Target>>Urban All
Interval>>20:30-24:06
ChannelsShareRtg%Rtg(000)
Pro TV27.410.3995.7
Kanal D14.55.5527.6
Antena 15.52.1199.0
Antena 35.01.9180.6
DigiSport 14.61.7167.8

PUBLICUL COMERCIAL

Target>>18-49 Urban
Interval>>20:30-24:06
ChannelsShareRtg%Rtg(000)
Pro TV34.410.3458.5
Kanal D14.54.3193.1
Antena 17.62.3101.4
DigiSport 13.91.252.5
Prima TV2.50.834.0

Sursa datelor: Kantar Media Copyright: ARMA

Cotă de piaţă (Market Share) reprezintă raportul procentual dintre numărul mediu de telespectatori (Rtg%) ai unei emisiuni (sau interval orar) de la o staţie TV şi numărul mediu de telespectatori de pe toate staţiile TV, calculat pentru acelaşi interval orar (sau emisiune).

Rating (Rtg%) reprezintă numărul mediu de telespectatori pe minut ai unei emisiuni (sau interval orar) difuzată de o stație TV. Ratingul poate fi exprimat în cifre absolute (mii telespectatori) sau ca procent din targetul analizat.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Analize

ANALIZĂ AUDIENȚE TV. Eliminarea lui Bruce din „Exatlon Romania” aduce prima poziție in audiențe pentru Kanal D! Vezi aici ce televiziuni au intrat ieri seară în topurile de audiență!

Published

on

Credit foto: KANAL D

Miercuri, 16 mai, Kanal D domină concurența în toate targeturile de referință cu  ultimele înfruntari ale reality show-ului „Exatlon Romania”. Ediţia de aseară care a adus eliminarea lui Valentin ”Bruce” Chiş, a plasat stația pe primul loc, conform datelor furnizate de Kantar Media.

Total>>Total
Unit>>Rtg(000)
TotalTitleChannelStart timeEnd TimeNationalUrban18-49 Urban
EXATLON ROMANIAKanal D19:5223:041400738316
FRUCTUL OPRITAntena 119:5922:571085578297
FOTBAL – EUROPA LEAGUEPro TV21:4823:361048615348
FERMA VEDETELORPro TV19:5621:26915584290

Antena 1 s-a clasat pe locul secund în target national în intervalul 19:52-23:04 cu serialul românesc „Fructul Oprit”. Pro TV nu reușește să menţină interesul audienţei cu „Ferma vedetelor” însă obţine cifre foarte bune cu finala Europa League „ Olympique Marseille – Atletico Madrid , clasându-se pe locul doi în target urban si comercial.

Topul posturilor TV în funcţie de audienţă în intervalul emisiunii „Exatlon România”, ieri 16 mai:

PUBLICUL NAȚIONAL

Target>>National All
Interval>>19:52-23:04
ChannelsShareRtg%Rtg(000)
Kanal D18.67.81398.4
Antena 114.15.91060.5
Pro TV12.55.3942.2
Romania TV6.72.8501.3
Antena 34.92.1368.2

PUBLICUL URBAN

Target>>Urban All
Interval>>19:52-23:04
ChannelsShareRtg%Rtg(000)
Kanal D17.87.6738.1
Pro TV14.06.0580.1
Antena 113.75.9567.9
Romania TV6.12.6253.3
Antena 35.42.3225.6

PUBLICUL COMERCIAL

Target>>18-49 Urban
Interval>>19:52-23:04
ChannelsShareRtg%Rtg(000)
Kanal D20.37.1315.8
Pro TV19.76.9307.3
Antena 118.76.5291.0
National TV4.31.567.6
Prima TV2.20.834.4

Sursa datelor: Kantar Media Copyright: ARMA

 

Cotă de piaţă (Market Share) reprezintă raportul procentual dintre numărul mediu de telespectatori (Rtg%) ai unei emisiuni (sau interval orar) de la o staţie TV şi numărul mediu de telespectatori de pe toate staţiile TV, calculat pentru acelaşi interval orar (sau emisiune).

Rating (Rtg%) reprezintă numărul mediu de telespectatori pe minut ai unei emisiuni (sau interval orar) difuzată de o stație TV. Ratingul poate fi exprimat în cifre absolute (mii telespectatori) sau ca procent din targetul analizat.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Abonează-te la RADAR!

PREMIILE RADAR DE MEDIA

Advertisement

Trending