joi, martie 28, 2024

PUBLICITATE@RADARDEMEDIA.RO

More
    AcasăEVENTSDE NEOPRIT | Roș-albaștrii merg precum un ceas elvețian! Steaua - CFR...

DE NEOPRIT | Roș-albaștrii merg precum un ceas elvețian! Steaua – CFR Cluj 3 – 0

În urmă cu oră, s-a încheiat derby-ul etapei a cincea a Ligii 1 la fotbal, întâlnirea dintre Steaua și CFR Cluj încheindu-se cu victoria gazdelor la scor de neprezentare, în fața a aproximativ 15.000 de spectatori și în urma unui joc în care steliștii au arătat excelent, în timp ce feroviarii au părut debusolați complet. Golurile roș-albaștrilor au fost înscrise de Piovaccari (minutul 12), Adrian Popa (minutul 34) și Tănase (minutul 59).

Iată componența celor două echipe trimise în teren de Laurențiu Reghecampf, respectiv Petre Grigoraș:

Steaua: Tătărușanu – Georgievski, Szukala, Chiricheș (’70 Gardoș), Latovlevici – Bourceanu, Pintilii – Adrian Popa, Stanciu, Tănase (’61 Adrian Cristea) – Piovaccari (’57 Iancu)

CFR Cluj: Felgueiras – Velayos, Cadu, Piccolo, Camora – Voiculeț (’72 Muniru), Obiora, Deac – Florin Costea (’53 Kapetanos), Batin (’71 Hora), Maah

După această victorie, Steaua urcă pe locul 4 în clasamentul Ligii 1, având 9 puncte și două restanțe, și așteaptă liniștită întâlnirea cu Legia Varșovia din Liga Campionilor, în timp ce CFR Cluj rămâne cu 5 puncte și poate coborî până pe locul 13, în funcție de rezultatele celorlalte partide ale etapei, și așteaptă cu înfrigurare vizita Coronei Brașov din etapa următoare.