HomeTELEVIZIUNESportDOLCE SPORT: România lupta pentru un loc la Cupa Davis! Programul detaliat al competiţiilor!

DOLCE SPORT: România lupta pentru un loc la Cupa Davis! Programul detaliat al competiţiilor!

Saptamana viitoare este una plina de evenimente de top la Dolce Sport, RADAR DE MEDIA va prezinta programul complet! 

 

Vineri, 3 februarie, Romania incepe lupta pentru un loc in Grupa Mondiala a Davis Cup.

Nationala noastra se afla pe locul 31 in clasamentul ITF, in timp de adversara de saptamana viitoare, Belarus, se afla pe locul 38.

In singura intalnire anterioara, in 2005, Romania a iesit invingatoare.

 

Davis Cup: Belarus – Romania

  • Vineri, 03.02, ora 10:00, in direct la Dolce Sport 2
  • Sambata, 04.02, ora 12:00, in direct la Dolce Sport 2
  • Duminica, 05.02, ora 10:00, in direct la Dolce Sport 2

 

Tot weekendul viitor, incepe si cea de-a 18-a editie a Turneului celor 6 Natiuni, competitie transmisa in exclusivitate de Dolce Sport.

 

Rugby 6 Nations

  • Scotia – Irlanda, sambata, 04.02, ora 16:25, in direct la Dolce Sport 2
  • Anglia – Franta, sambata, 04.02, ora 18:50, in direct la Dolce Sport 2
  • Italia – Tara Galilor, duminica, 05.02, ora 16:00, in direct la Dolce Sport 3

 

Iar duminica seara are loc cel mai mediatizat eveniment sportiv din America, Super Bowl 51.  Finala dintre New England Patriots si Atlanta Falcons va fi transmisa si anul acesta in exclusivitate pe Dolce Sport 1, de la ora 01:30.

Meciul se va juca pe NRG Stadium din Houston, Texas. Pentru New England Patriots este a noua oara cand joaca finala si a doua oara cand o vor juca pe acest stadion.

 

NFL

  • Super Bowl: Patriots – Falcons, luni, 06.02, ora 01:30, in direct la Dolce Sport 1

 

Pe langa acestea, grila Dolce Sport mai contine si fotbal din Spania, Anglia, Liga 1, handbal, baschet, hochei si nu numai.

 

Liga 1

  •  Pandurii Tg Jiu – CSM Poli Iasi, vineri, 3.02, ora 17:30, Dolce Sport 1
  • Astra Giurgiu – ASA Tg Mures, vineri, 3.02, ora 20:00, Dolce Sport 1
  • CSU Craiova – FC Voluntari, sambata, 4.02, ora 14:00, Dolce Sport 1
  • Dinamo – Viitourl, sambata, 4.02, ora 20:00, Dolce Sport 1
  • FC Botosani – Concordia Chiajna, duminica, 5.02, ora 17:30, Dolce Sport 1
  • CFR Cluj – Steaua, duminica, 5.02, ora 20:00, Dolce Sport 1
  • Poli Timisoara – Gaz Metan Medias, luni, 6.02, ora 20:00, Dolce Sport 1

 

Campionatul Spaniei

  • Las Palmas – Valencia, luni, 30.01, ora 21:45, in direct la Dolce Sport 1
  • Deportivo la Coruna – Betis, vineri, 03.02, ora 21:45, in direct la Dolce Sport 2
  • Malaga – Espanyol, sambata, 04.02, ora 14:00, in direct la Dolce Sport 3
  • Barcelona – Athletic, sambata, 04.02, ora 17:15, in direct la Dolce Sport 3
  • Granada – Las Palmas, sambata, 04.02, ora 19:30, in direct la Dolce Sport 3
  • Valencia – Eibar, sambata, 04.02, ora 21:45, in direct la Dolce Sport 2
  • Sevilla – Villarreal, duminica, 05.02, ora 13:00, in direct la Dolce Sport 1
  • Atletico – Leganes, duminica, 05.02, ora 17:15, in direct la Dolce Sport 4
  • Real Sociedad – Osasuna, duminica, 05.02, ora 19:30, in direct la Dolce Sport 4
  • Celta Vigo – Real Madrid, duminica, 05.02, ora 21:45, in direct la Dolce Sport 2
  • Sporting Gijon – Deportivo Alaves, luni, 06.02, ora 21:45, in direct la Dolce Sport 2

 

Campionatul Angliei

  • Manchester City – Swansea, duminica, 05.02, ora 15:30, in direct la Dolce Sport 1
  • Leicester – Manchester United, duminica, 05.02, ora 18:00, in direct la Dolce Sport 2

 

Cupa Frantei

  • Lille – Nantes, marti, 31.01, ora 19:00, in direct la Dolce Sport 1
  • Ol. Marseille – Ol. Lyon, marti, 31.01, ora 22:05, in direct la Dolce Sport 1
  • Chambly – AS Monaco, miercuri, 01.02, ora 19:00, in direct la Dolce Sport 1
  • Auxerre – St Etienne, miercuri, 01.02, ora 19:00, in direct la Dolce Sport 2
  • Rennes – PSG, miercuri, 01.02, ora 22:00, in direct la Dolce Sport 1

 

 

Handbal Champions League

  • Krim – CSM Bucuresti, sambata, 04.02, ora 18:00, in direct la Dolce Sport 1
  • Larvik – Midtjylland, sambata, 04.02, ora 18:00, in direct la Dolce Sport 4
  • Esbjerg – Gyor, duminica, 05.02, ora 17:50, in direct la Dolce Sport 3

 

 

Handbal Bundesliga

All Star Game, vineri, 03.02, ora 21:15, in direct la Dolce Sport 4

 

Campionatul National de Handbal feminin

  • Roman – CSM Bucuresti, luni, 30.01, ora 17:00, in direct la Dolce Sport 2
  • U CLuj – Bistrita, sambata, 04.02, ora 12:30, in direct la Dolce Sport 3

 

Campionatul National de Handbal masculin

  • Steaua – Potaissa Turda, sambata, 04.02, ora 10:45, in direct la Dolce Sport 4

 

Handbal Cupa Romaniei

  • Potaissa Turda – SCM Timisoara, marti, 31.01, ora 18:00, in direct la Dolce Sport 2
  • Dunarea Calarasi – CSM Bucuresti, marti, 31.01, ora 20:00, in direct la Dolce Sport 2
  • Dobrogea Sud – Odorhei, miercuri, 01.02, ora 17:00, in direct la Dolce Sport 2
  • Dinamo – Steaua, miercuri, 01.02, ora 18:45, in direct la Dolce Sport 3

 

NHL

  • Montreal Canadiens – Buffalo Sabres, miercuri, 01.02, ora 02:30, in direct la Dolce Sport 1
  • Washington Capitals – Boston Bruins, joi, 02.02, ora 03:00, in direct la Dolce Sport 1
  • Vancouver Canucks – San Jose Sharks, vineri, 03.02, ora 05:00, in direct la Dolce Sport 1

 

NBA

  • Boston Celtics – LA Lakers, sambata, 04.02, ora 03:00, in direct la Dolce Sport 1
  • Oklahoma City Thunder – Portland Trail Blazers, duminica, 05.02, ora 22:00, in direct la Dolce Sport 3

 

Davis Cup: Croatia – Spania

  • Vineri, 03.02, ora 16:00, in direct la Dolce Sport 3
  • Sambata, 04.02, ora 20:00, la Dolce Sport 4
  • Duminica, 05.02, ora 21:30, la Dolce Sport 4

 

Sport.ro se transformă în post TV pentru bărbaţi: fotbal, ştiri şi seriale de comedie! Grila detaliată, aici!

Lasa un comentariu aici!

Written by

dan.ivascu@radardemedia.ro

Ma puteti contacta pe e-mail sau Facebook!

No comments

Lasă un răspuns