HomeALL MEDIACFR Cluj- Steaua: Egalul lui Becali

CFR Cluj- Steaua: Egalul lui Becali

Meci de o calitate deosebita intre CFR Cluj si Steaua, derby-ul etapei s-a incheiat indecis scor 1-1, rezultat care nemultumeste oarecum echipa ardeleana, dar care este pe placul lui Gigi Becali, desi inainte de inceputul partidei afisa un optimism debordant. Incurajat de vizita la biserica si de pupatul icoanelor, Becali a declarat la sfarsitul meciului ca in minutul 85  si-ar fi dorit ca acesta sa se incheie in conditiile in care emotiile il epuizau.

Scorul a fost deschis de bucuresteni printr-o executie a lui Bogdan Stancu (min 12), pentru clujeni egaland cu 15 minute inainte de final, Ricardo Cadu, cu un sut in stanga portarului Tatarusanu de la mai putin de 1 metru. CFR isi mentine astfel pozitia de lider al clasamentului, in timp ce Steaua coboara pe 4 la egalitate de puncte cu Unirea Urziceni.

Meciul a fost transmis in direct pe Digi Sport.