joi, martie 28, 2024

PUBLICITATE@RADARDEMEDIA.RO

More
    AcasăTeleviziuneSportFotbal, Liga I, etapa 20: Gaz Metan Mediaş - Gloria Bistriţa 3-1

Fotbal, Liga I, etapa 20: Gaz Metan Mediaş – Gloria Bistriţa 3-1

Gaz Metan Mediaş a învins pe Gloria Bistriţa cu scorul de 3-1 (2-1), vineri seara, în primul meci din etapa a 20-a a Ligii I de fotbal, runda de debut a sezonului de primăvară.

Gaz Metan a deschis scorul prin kosovarul Llullaku (32), dar ”lanterna roşie” a restabilit imediat egalitatea prin debutantul Bogdan Antonache (34). Gazdele au intrat la cabine cu avantaj, după ce iordanianul Bawab a înscris în prelungirile primei reprize. Tot Bawab a marcat al treilea gol al Gazului Metan, dintr-un penalty uşor acordat de arbitrul Marius Avram în urma unui duel între Llullaku şi portarul Emanuel Dolha.