HomeTELEVIZIUNESportGaz Metan – Viitorul 4-1 » Puştii lui Hagi au uitat să cîştige

Gaz Metan – Viitorul 4-1 » Puştii lui Hagi au uitat să cîştige

Gaz Metan Mediaş alternează victoriile cu înfrîngerile. După ce a bătut Gloria Bistriţa (3-1), a pierdut cu Steaua (0-3), elevii lui Gheorghe Mulţescu au mai cîştigat 3 puncte, de această dată în faţa celor de la Viitorul (3-1).

Scorul a fost deschis rapid de Bawab în minutul 4. Llullaku a făcut 3-0 după o „dublă” de senzaţie în minutele 17 şi 31, pentru ca golul de onoare al celor de la Viitorul să fie marcat de Chiţu în minutul 37. Scorul a fost stabilit de acelaşi Bawab, care a reuşit şi el „dubla” după ce a driblat toată apărarea constănţenilor şi a înscris pe sub Buzbuchi.

Medieşenii nu concepeau alt rezultat în afara victoriei, mai ales pentru că aveau doar 6 puncte peste zona retrogradabilă. Puştii lui Hagi nu mai reuşesc să cîştige şi sînt foarte aproape locurile din zona roşie a clasamentului.

Echipe de start:

Gaz Metan: Greab – Avram, Trtovac, Radovici, Markovici – V. Negru, Breeweld – C. Petre, Eric, Llullaku – Bawab

Rezerve: Gurincu, Buzean, Frăsinescu, Todea, Fl. Dan, C. Gheorghe, D. Roman

Viitorul: Buzbuchi – Bălaşa, Bejan, Puţanu, Toşca – Vaştag, Lazăr – Cîrstocea, Dică, Chiţu – Alibec

Rezerve: Vîtcă, Mladen, Tîru, Nikolov, Tîrnovan, Mitriţă, Gavra