HomeALL MEDIALiga Campionilor | Bayern spulbera Basel cu 7-0 dupa infrangerea din tur, Marseille elimina Inter in minutul 91

Azi au avut loc alte doua partide din mansa secunda a optimilor de finala UEFA Champions League.

Iata cele doua casete tehnice:

Bayern – Basel 7-0 (în tur 0-1)
Robben 10′, 81′, T. Muller 42′, M. Gomez 44′, 50′, 61′, 67′

Echipe de start:

Bayern: Neuer, Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba, Robben, Luiz Gustavo, Kroos, Ribery, Gomez, Muller.

Basel: Sommer, Park Joo-Ho, Dragović, Abraham, Steinhöfer, Shaqiri, F. Frei, Cabral, Xhaka, Streller, A. Frei.

Inter – Marseille 2-1 (în tur 0-1)
Milito 75′, Pazzini 90+5′ pen. / Brandao 90+1′
Roşu: Mandanda (90+4′)

Internazionale: Júlio César, Zanetti, Lúcio, Maicon, Samuel, Nagatomo, Stanković, Sneijder, Poli, Forlán, Milito.

Olympique Marseille: Mandanda, Azpilicueta, N’Koulou, Morel, Diawara, Diarra, Mbia, Amalfitano, Rémy, A. Ayew, Valbuena.

La Inter, Cristi Chivu a fost suspendat.

În partidele tur, s-au impus surprinzător gazdele în ambele meciuri, cu scorul de 1-0. Astfel, Inter şi Bayern au de remontat acasă diferenţa de un gol.