vineri, martie 29, 2024

PUBLICITATE@RADARDEMEDIA.RO

More
    AcasăA-Z NEWSLiga I, etapa 19 | Victorie la limita in minutul 85: Vointa...

Liga I, etapa 19 | Victorie la limita in minutul 85: Vointa Sibiu – Astra Ploiesti 1-0

Vointa Sibiu a reusit sambata sa invinga Astra Ploiesti, cu scorul de 1-0, intr-un meci din cadrul rundei cu numarul XIX. Miclea a marcat in minutul 86 pentru echipa de pe Cibin.

Gsp.ro a precizat ca sibienii au controlat jocul pe tot parcursul meciului, dar golul a venit abia cu 4 minute inainte de final.

In minutul 86, gazdele au plecat pe un contraatac rapid, finalizat de Miclea, proaspat introdus pe teren.

„O victorie frumoasa si dramatica. Un meci foarte greu pe care ne doream sa il cistigam. Speram sa raminem la fel de muncitori si modesti si sa reusim sa obtinem ce ne-am propus. Ne dorim sa raminem in Liga 1. Am ajuns sa facem parte din elita fotbalului romanesc, ne simtim bine, ne place si ne dorim foarte mult sa raminem. Nu cred ca ne-am facut de ris pina acum” (Alexandru Pelici, antrenorul Vointei, la Digipsort, citat de gsp.ro).

Echipe

VOINTA: B. Miron – Sg. Bar, Cr. Apostol, N. Grigore II – C. Lungu, Bunea, Dilbea, E. Nicola – Tatar, Lukanovici, Antohi

ASTRA: S. Lung jr. – Barboianu, Ov. Mihalache, Tiganasu, Ricardo dos Santos – Takayuki – Al. Stan, Spadacio, Rui Miguel, Bajenaru – Amorim