vineri, martie 29, 2024

PUBLICITATE@RADARDEMEDIA.RO

More
    AcasăA-Z NEWSLiga I, etapa 23 | A treia infrangere la rand pentru giulesteni:...

Liga I, etapa 23 | A treia infrangere la rand pentru giulesteni: FC Brasov – Rapid Bucuresti 1-0

Echipa Rapid Bucureşti a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), de formaţia FC Braşov, într-un meci din etapa a XXIII-a a Ligii I şi a suferit a treia înfrângere consecutivă în acest an.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Nuno Viveiros, în minutul 36, atunci când s-a demarcat de lângă Ezequias şi l-a învins pe Coman cu un şut la colţul lung de la 14 metri lateral dreapta.

0-1: Nuno Viveiros a fost lansat în adâncime, a scăpat de marcajul lui Ezequias şi a înscris cu un şut de la 14 metri lateral dreapta, la colţul lung al porţii apărate de Coman.

În minutul 88, Mateiu l-a faultat pe Deac şi a primit al doilea cartonaş galben şi implicit pe cel roşu.

FC Braşov: Felgueiras – Mateiu, Majernik, Cr. Munteanu, Machado, Cr. Ionescu – Nuno Viveiros (Velayos ’84), Davide Dias, Enceanu (Olariu ’63), Buga – Ilijoski (Hadnagy ’70). Antrenor: Marius Şumudică.

Rapid Bucureşti: Coman – Rui Duarte, Oros, Glauber, Ezequias – Roman (Grigorie ’64), Grigore, Pavlovici (Teixeira ’46), Deac – Surdu, Sburlea (Al. Ioniţă ’46). Antrenor: Răzvan Lucescu.

Cartonaşe galbene: Ilijoski ’43, Mateiu ’62, ’88.

Cartonaş roşu: Mateiu ’88.

Arbitri: Adrian Cojocaru (central) – Micloş Nagy, Ciprian Danşa (asistenţi) – Dan Dreve (rezervă).

Observatori: Mario Agiu, Aron Huzu.

La partida de la Braşov au asistat aproximativ 6.000 de spectatori, dintre care 400 de fani giuleşteni.

Sursa: Mediafax