PUBLICITATE@RADARDEMEDIA.RO

More
    AcasăA-Z NEWSLiga I, etapa 24 | Si titlul se apropie: FC Vaslui -...

Liga I, etapa 24 | Si titlul se apropie: FC Vaslui – CFR Cluj 1-1

Echipa CFR Cluj a terminat la egalitate, luni, în deplasare, scor 1-1 (1-1), cu formaţia FC Vaslui, în ultimul meci al etapei a XXIV-a a Ligii I, în care gazdele au jucat în inferioritate numerică din minutul 15.

Clujenii au deschis scorul prin Ronny, în minutul 14, vasluienii reuşind egalarea prin Wesley, în minutul 22.

0-1: Sougou a centrat din partea dreaptă şi Ronny a reluat balonul cu capul în poartă de la 8 metri.

În minutul 15, Hugo Luz a fost eliminat de arbitrul Alexandru Tudor după ce l-a lovit intenţionat cu piciorul în burtă pe Sougou.

1-1: Milanov a centrat din partea dreaptă, Temwanjera a pasat cu pieptul şi Wesley a înscris din cădere de la 6 metri.

FC Vaslui: Borjan – Milanov, M. Constantin, Anderson, Hugo Luz – N’Doye – Adailton, Stanciu (R. Costin ’69), Wesley, Sânmărtean (Paito ’45) – Temwanjera (Yero Bello ’64). Antrenor: Augusto Inacio.

CFR Cluj: Beto – Maftei, Cadu, Piccolo, Camora – G. Mureşan (Hora ’57) – Vranjes, Peralta, Sougou, Bastos (De Zerbi ’89) – Ronny (L. Ganea ’78). Antrenor: Jorge Costa.

Cartonaşe galbene: M. Constantin ’87 / Peralta ’13, Bastos ’21, Maftei ’23, Camora ’62, Cadu ’73, De Zerbi ’90+2.

Cartonaş roşu: Hugo Luz ’15.

Arbitri: Alexandru Tudor (central) – Eduard Dumitrescu, Valentin Avram (asistenţi).

Sursa: Mediafax