Connect with us

Evenimente

Lowe&Partners sustine BCR Open Tenis 2011

Published

on

Prima ediţie a turneului internaţional feminin de tenis BCR Ladies Open România a fost lansată printr-o serie de proiecte speciale semnate de Lowe&Partners

BCR Ladies Open Romania, cea mai importantă competiţie de profil organizată în România, a debutat pe 17 iulie cu o petrecere VIP marcată de un show elegant de muzică, dans şi prezentări de modă care a reunit jucătoarele de tenis şi invitaţii lor, precum şi numeroase vedete din showbiz.

Într-un cadru festiv gestionat într-un mod creativ de echipa Lowe&Partners, în care a predominat culoarea caracteristică sportului, albul, cei patru designeri invitaţi să-şi prezinte noile colecţii au avut la dispoziţie un spaţiu special amenajat unde au expus câte o rochie reprezentativă. Piesa de rezistenţă a fost “Crystal Dream” – semnată de Cosmina Englizian, creaţie vestimentară care a intrat în Cartea Recordurilor. Evenimentul a fost organizat în colaborare cu MPG şi Federaţia Română de Tenis (FRT).

Open VIP White Party a fost acompaniată de acordurile muzicii Paulei Seling.

„Un eveniment special cum este prima ediţie a turneului internaţional de tenis feminin nu putea fi subliniat decât printr-un concept pe măsură. Am îmbinat arta cu sportul şi am creionat un spaţiu plin de eleganţă şi strălucire care să reflecte valorile tenisului feminin care în ultimii ani a fost pus din păcate într-un con de umbră”, spune Ştefania Ion, BTL Manager Lowe&Partners.

Este pentru prima dată când în cadrul evenimentului BCR Ladies Open România copiii au parte de un spaţiu special amenajat, unde pe perioada meciurilor de tenis vor putea participa la workshop-uri de sculptură, origami sau desen, piese de teatru, dans sau ore de magie.

Competiţia se află în prezent între cele 10 turnee feminine de prim rang, de categoria $100.000+, din calendarul Federatiei Internaţionale de Tenis (ITF) şi se va desfăşura în perioada 18-23 iulie la Academia de Tenis Herăstrău.

Echipa implicată în proiect este formată din Daniel Pană – Marketing Director, Adina Loghin –Şef Departament şi Cornelia Pleşoianu –Specialist Marketing din cadrul Departamentului de Marketing şi BTL regional, din partea BCR şi Mihai Fetcu – Creative Director şi Ştefania Ion – BTL Manager din partea Lowe&Partners.

Lasa un comentariu aici!

Click to comment

Lasă un răspuns

Analize

”Nunta Regală” a monopolizat și audiența din România! Vezi aici cum s-au împărțit telespectatorii pe durata transmisiei live.

Published

on

Foto: hepta.ro

Sâmbătă, 19 mai, peste două miliarde de telespectatori din întreaga lume au urmărit în direct ceremonia religioasă de nuntă dintre Prinţul Harry al Marii Britanii, nepotul reginei Elisabeta a II-a, şi logodnica sa, Meghan Markle. 

Evenimentul a fost amplu acoperit și de televizunile din România, audiențele demonstrând interesul uriaș de care s-a bucurat acest eveniment regal și în țara noastră.

Pro TV s-a clasat pe primul loc în toate targeturile de referință pe durata ceremoniei, în timp ce toate celelate televizuni care au acoperit evenimentul au înregistrat creșteri considerabile de audiență  în raport cu mediile obișnuite.

Topul audiențelor posturilor TV în intervalul 13:00-15:00 pe durata programelor speciale prilejuite de transmisia live a „Nunții regale”, sâmbătă 19 mai.

PUBLICUL NAȚIONAL

Target>>National All
Interval>>13:00-15:00
ChannelsShareRtg%Rtg(000)
Pro TV12.82.9514.1
Antena 111.72.6466.6
Kanal D6.91.5276.8
Antena 36.61.5262.9
TVR 16.11.4242.5
Romania TV5.51.2218.8
Digi 242.80.6113.6
Disney Junior2.60.6103.6
Disney2.60.6103.0
Cartoon Network2.40.597.3


PUBLICUL URBAN

Target>>Urban All
Interval>>13:00-15:00
ChannelsShareRtg%Rtg(000)
Pro TV15.83.6347.4
Antena 111.62.7255.9
Antena 39.52.2208.4
TVR 16.61.5145.4
Romania TV5.31.2116.8
Kanal D4.31.094.1
Digi 244.10.989.5
DigiSport 23.30.872.6
Disney Junior3.00.765.7
Antena Stars2.00.442.9

PUBLICUL COMERCIAL

Target>>18-49 Urban
Interval>>13:00-15:00
ChannelsShareRtg%Rtg(000)
Pro TV24.13.7165.2
Antena 111.31.777.3
Disney Junior5.50.837.5
Antena 35.20.835.5
DigiSport 24.50.730.9
Kanal D3.70.625.2
Antena Stars3.40.523.6
Digi 243.20.522.2
TVR 13.00.520.3
AXN2.20.315.0

Sursa datelor: Kantar Media Copyright: ARMA

Cotă de piaţă (Market Share) reprezintă raportul procentual dintre numărul mediu de telespectatori (Rtg%) ai unei emisiuni (sau interval orar) de la o staţie TV şi numărul mediu de telespectatori de pe toate staţiile TV, calculat pentru acelaşi interval orar (sau emisiune).

Rating (Rtg%) reprezintă numărul mediu de telespectatori pe minut ai unei emisiuni (sau interval orar) difuzată de o stație TV. Ratingul poate fi exprimat în cifre absolute (mii telespectatori) sau ca procent din targetul analizat.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Evenimente

„Azi comunitatea de golf din România este mai mare și mai matură”

Published

on

În toiul pregătirilor pentru organizarea primei ediții a competiției ‚PRO-AM Golf for everyone’, organizată între 8-10 Iunie’18 la Clubul de Golf Paul Tomița din Pianu de Jos, Asociația Golferilor Profesioniști din România se bucură de suportul și recomandarea pasionaților de golf.

„Golful în România a început cu descoperirea la Pianu de Jos, din întâmplare, a unui om, care spunea că a jucat de 8 ori la cupa mondială de golf profesionist. L-am întrebat dacă este o glumă și, invitându-ne în cas lui din satul Pianu de Jos jud Alba, ne-am convins că este adevărat, că în fața noastră acest octogenar era o adevărată comoară și că am putea descoperi prin el o lume inaccesibilă până atunci românilor: lumea jucătorilor de golf sau lumea golfului, noi până atunci intrând în contact cu acest sport doar prin intermediul Eurosport – care la acea vreme transmitea majoritatea competițiilor de golf din Europa Live. Acest bătrân trebuia exploatat! Dar cum să facem? Nu aveam nici teren, nici crose, nici mingi, nimic. Ne-am hotărât să luăm lecții de golf pe un islaz la marginea satului. Dacă a văzut acest interes, bătrânul Tomița, bun pedagog, spune după vreo zece lecții, văzând că progresez rapid: ‘Dacă vei mânui foarte bine această crosă chiar ai putea vedea întreaga lume datorită ei!’ Așa a aprins bătrânul Paul Tomița prima făclie care mai târziu a început să lumineze golful românesc! Ce a urmat, a fost o adevărată minune. La Pianu de Jos pe o pășune de oi am proiectat primul teren de golf 100% natural, printre stejari seculari, pe un deal, fără a avea infrastructura specifică unui teren de golf modern. Principiul care a stat la bază a fost: ‘Rugaţi-vă lui Dumnezeu să ne dea ploaie, iar noi vom tunde mereu!’ Ce nu am știut atunci era faptul că natura va face restul; unde nu am tuns, au crescut bălării, care au adus animale, care – la rândul lor – au cărat semințe de toate felurile; pe unele le-au pierdut, acestea au căzut în pământ bun și au încolțit, din ele crescând copaci! Noi am făcut puțin, restul Natura sau Dumnezeu. Acum terenul de la Pianu este o adevărată capodoperă, poate cu puțină cosmetizare unul dintre cele mai frumoase terenuri dintre toate câte există! După aceea tot mai mulți români au descoperit că a-ți petrece viața sau timpul liber jucând golf înseamnă nu numai să faci sport, este un stil de viață, natură, bucurie, sănătate, întoarcerea la lumea în care ai fost creat!” spun campionii României la golf Viorel şi Laurenţiu Coman.

Golful este pasiunea mea de aproape 20 ani. Cam de când a fost lansat Golf Club Paul Tomița şi de când a fost deschis terenul de golf de la Pianu de Jos. Am crescut împreună, alături de noi și noi generații de jucători. Azi comunitatea de golf din România este mai mare și mai matură. Dar Pianul de Jos a fost școala și referința pentru mulți dintre noi, foști membrii ai Clubului.” declară domnul Mişu Negriţoiu, Senior Advisor EY România, fost preşedinte ASF şi fost şef al ING Bank România.

PRO-AM Golf for everyone vine cu o structură de premiere unică, propunându-și să atragă maximum 22 jucători profesioniști și 88 amatori (aceștia jucând în flight-uri de 1 profesionist + 4 amatori). Pe 8 Iunie echipele se vor forma și antrena, pe 9 Iunie va fi ziua competiției (cu multe alte activări conexe pentru jucători și spectatori), ceremonia de premiere și cina festivă iar pe 10 iunie profesioniștii vor juca amical cu amatorii, vor susține workshop-uri și vor juriza o competiție pentru juniori.

Evenimentul este organizat cu sprijinul Alpin57Lux, partenerii media fiind Agerpres, Cariere, Centrul De Informare și Promovare Turistică Alba Iulia, Cronica Română, DCNews, Doingbusiness.ro, GolfinRomania.ro, Național TV, National24Plus, NationalFM, Manager Express, New Edition News, Radar de Media, Radio România, Rol.ro, România Liberă, Transilvania Business, Turnul Sfatului, Urbea Mea.

Mai multe detalii despre eveniment și înscrierea în competiție pe pagina Facebook şi www.professional-golf-romania.ro

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Evenimente

Alexandra Velniciuc prezintă Gala Operetei Românești

Published

on

Actrița Alexandra Velniciuc a acceptat invitația de a prezenta “Gala Extraordinară a Operetei Românești”. Cunoscută publicului de pe scenele Teatrelor Metropolis și Elisabeta și, de asemenea, îndrăgită de telespectatori ca prezentator a numeroase emisiuni, Alexandra Velniciuc vine alături de echipa Operetei bucureștene.

Pe 20 mai, de la ora 18:30, spectacolul – eveniment dedicat Centenarului Marii Uniri vă va încânta cu peste 30 de arii celebre din operetele compozitorilor români. Tradiția, cultura și folclorul se împletesc într-un spectacol de colecție dăruit publicului, cu mult talent și pasiune, de echipa Teatrului Național de Operetă și Musical “Ion Dacian”.

Vă așteptăm pe 20 mai, de la ora 18:30 la Palatul Național al Copiilor – sala mare, să ne bucurăm împreună la “Gala Extraordinară a Operetei Românești” de cele mai valoroase creații ale compozitorilor români în interpretarea grandioasă a soliștilor, orchestrei, corului și baletului Teatrului Național de Operetă și Musical “Ion Dacian”.

 

Cele mai reprezentative momente muzicale din următoarele operete românești:

-„Lăsați-mă să cânt” și „Lysistrata” de Gherase Dendrino

  • „Plutașul de pe Bistrița” și „Ana Lugojana” de Filaret Barbu
  • „Soarele Londrei”, „Culegătorii de stele”, „Leonard” și „Răspântia” de Florin Comișel

  • „Eternele iubiri” și „Valurile Dunării” de George Grigoriu

  • „Fântâna Blanduziei” de Cornel Trăilescu

  • „Anton Pann” de Alfred Mendelsohn

și celebrul vals „Valurile Dunării” de Iosif Ivanovici în variantă de soprană.

 

La acest eveniment vor interpreta solistele:

Doina Scripcaru, Bianca Ionescu-Ballo, Silvia Șohterus-Mărăscu, Tina Munteanu, Patricia Seymour, Gabriela Daha, Mediana Vlad, Daniela Bucșan, Gladiola Nițulescu-Lamatic, Mioara Manea-Arvunescu, Amelia Antoniu, Virginia Stamate-Simulescu, Raluca Ciocă

și soliștii:

Alfredo Pascu, George Ionuț Vîrban, Alexandru Constantin, Andrei Pleșca, Stefan Popov, Bogdan Lupea, Valentino Tiron, Marius Mitrofan, Orest Pâslariu-Ranghilof, Mihnea Lamatic, Daniel Madia, Florin Budnaru, Cătălin Petrescu.

 

Costumele populare din cadrul spectacolului vor fi puse la dispoziție de Flori de ie, prin amabilitatea doamnei Cristina Chiriac.

 

Biletele pot fi achiziţionate online, pe www.startickets.ro și în reţeaua de magazine Startickets.ro:

B-dul Tineretului Nr. 8 – 10, Casa de bilete a Palatului Naţional al Copiilor, Bucureşti

Calea Dorobanţi nr. 62, apt. 5

Mai multe detalii legate de spectacolele noastre găsiți pe: www.opereta.ro

 

Parteneri: Agerpres, Evenimentul zilei, Capital, Șapte seri, Radio România Cultural, București FM, România Liberă, DC News, Radar de Media, societateamuzicală.ro, mklasica.ro, eva.ro, ArtOut, Grădina Botanică „Dimitrie Brândză”, Universitatea București, goingout.ro, inoras.ro, iqool.ro.

Sponsori: Bucuria, ookee.ro.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Abonează-te la RADAR!

PREMIILE RADAR DE MEDIA

Advertisement

Trending