Film
Mergi la cinema și trei actori români îți dau cadou mașina din film!

Published
2 ani agoon

Dragoș Bucur, Dorian Boguță și Alexandru Papadopol stabilesc o premieră în România, oferind cadou o mașină vintage Dacia 1300, la fel ca cea folosită în comedia Două Lozuri.
Filmul intră în cinema din 7 octombrie, este produs de Actoriedefilm.ro și distribuit de Ro Image 2000.
Mașina aleasă pentru concurs a intrat într-un proces de recondiționare, așa că o vor scoate « ca nouă » din atelierul Custom Cars, iar nostalgicii Dacia 1300 au șansa să urmarească transformarea mașinii într-un miniserial cu Bucur, Papadopol și Boguță, care poate fi urmărit pe pagina de Facebook a filmului – https://www.facebook.com/DouaLozuri
Concursul, organizat în parteneriat cu Groupama, începe pe 7 octombrie, odata cu intrarea filmului în cinematografe, și ține până pe 4 noiembrie 2016. Tot ce trebuie să facă participanții este să se înscrie pe pagina www.doualozuri.ro și să păstreze biletul care atestă că au vazut filmul Două Lozuri la cinema.
În plus față de premiul cel mare, Dacia 1300, cei înscriși pot câștiga o asigurare CASCO Gradual oferită de Groupama, o ieșire la masă cu Dragos Bucur, Dorian Boguță și Alexandru Papadopol, precum și produse promoționale oferite de Două Lozuri și Custom Cars.
Extragerea câștigătorilor va avea loc pe data de 15 noiembrie 2016. Mai multe detalii și regulamentul pe www.doualozuri.ro
Lasa un comentariu aici!
Str. Delea Veche, nr.24, copr D, et.4, Sector 2, Bucuresti. Pentru comunicate de presa, informari si alte materiale va rugam sa ne contactati pe e-mail.

You may like
CATENA, sponsor al American Independent Film Festival 2018 de la Bucureşti
Armand Assante la Cinema City: întâlnire excepţională cu iubitorii de film bucureşteni
PRO CINEMA te scoate la film! Participă la concurs și poți câștiga o invitație dublă la Festivalul AIFF
,,Rampage: Scăpaţi de sub control” a pus stăpânire pe box office-ul românesc
Ozana Barabancea și Gelu Voicu străbat satele Moldovei, în căutare de fete frumoase și talente, la “Ie, Românie”
Vertical Entertainment prezintă „Sub soarele nopţii” din 20 aprilie la cinema
ANTENA 1: Nicoleta Nucă și Alex Florea și-au pierdut locurile între Cei 4
Albinuţa Maya se întoarce pe marile ecrane din 6 aprilie
,,Ready Player One: Să Înceapă Jocul” propune o aventură prea mare pentru lumea reală
PROGRAM TV ANTENA 1: 30 martie – 5 aprilie 2018
„Charleston”, regizat de Andrei Cretulescu, proiectat la Vilnius, Viena, Instanbul şi Londra
TVR 2 va transmite evenimentul cinematografic al anului: „Gala Premiilor Gopo 2018”
Cursa spre marea finală Asia Express se lasă cu accidentări: Liviu Vârciu și Vica Blochina, cu picioarele julite până la sânge
Antonia, vizitată de mama sa la filmările ”The Four – Cei 4”
La ce apeleazã Michaela Prosan, Sonia din “Fructul oprit”, ca sã iasã din rutinã
AUDIENTE TV: EXATLON a fost lider de audienta pe doua segemente de public!
Macanache prezintă ”The Four – Cei 4”, la Antena 1
Probele din Cambogdia le dau mari bătai de cap vedetelor ,,Asia Express”: ,,Sunt anumite lucruri pe care nici fizic, nici psihic nu le putem face”
Serialul italian Elisa di Rivombrosa revine in grila PRIMA TV cu sezonul trei
Cum arăta Petru Păun înainte să înceapă filmările pentru “Fructul oprit”
Al treilea buton auriu e apăsat vinerea aceasta la Românii au talent: ”Acest golden buzz este ilustrația perfectă a ceea ce e această emisiune”
Corneliu Porumboiu filmează producția cinematografică „Gomera”
Torturat pentru Hristos – un film eveniment, filmat integral în România
Bianca Dragusanu: “Simt ca Dumnezeu a fost foarte bun cu mine si m-a dus de manuta, mereu pe drumul cel bun”
„Chipuri, locuri”, nominalizat la Oscar 2018, premieră în România
Cele mai bune filme ale ultimului an revin într-o nouă ediție a Festivalului Filmelor de Aur
„CHARLESTON”, regizat de Andrei Crețulescu, din 8 iunie la cinema
Meryl Streep şi Tom Hanks fac echipă în filmul de Oscar ,,The Post: Secretele Pentagonului”
Radu Vâlcan, imagini inedite de la filmările celui de-al patrulea sezon „Insula Iubirii”
Helen Mirren invită publicul în cea mai bântuită casă, în horror-ul „Winchester: Casa Spiritelor”
Mici lucruri mărețe” va fi ecranizat cu Viola Davis și Julia Roberts în rolurile principale
Ada Solomon, noua președintă executivă a European Women’s Audiovisual Network
Evenimente
Armand Assante la Cinema City: întâlnire excepţională cu iubitorii de film bucureşteni

Published
2 zile agoon
23 aprilie 2018
Vineri, 20 aprilie, celebrul actor american Armand Assante a fost prezent, alături de echipa filmului, la megaplexul Cinema City din AFI Cotroceni, la premiera specială pentru public a producţiei româneşti „The Wanderers – Vânătorul de spirite”.
„Filmele au fost create pentru cinema, oferind un catharsis pentru publicul care împărtăşeşte această experienţă de vizionare. Iar «The Wanderers» este un film foarte puternic, perfect pentru a fi văzut pe marele ecran, realizatorii săi păstrând un echilibru între comedie şi dramă, între comedie şi horror. Iar întreaga echipă a filmului este una fantastică – sper să lucrez cu ei şi în viitor”, a declarat Armand Assante.
La evenimentul inedit, dedicat cinefililor bucureşteni, au luat parte, alături de Armand Assante, actorii Lior Ashkenazi şi Sun Ho Jae, regizorul Dragoş Buliga, scenaristul Octav Gheorghe, producătorul Andrei Boncea, o parte din distribuţia românească a filmului: Oana Marcu, Alexandra Apetrei, Bogdan Nechifor, Cătălin Căţoiu, precum şi persoane publice, printre care Irina Margareta Nistor, Gabriel Cotabiţă, Gheorghe Ifrim, Leonid Doni, Marius Chivu, George Burcea, Ilie Dumitrescu Jr., Camelia Bălţoi, Oana Zamfir, Ruby, Andrei Leonte şi Marian Vasilescu.
În „The Wanderers”, Armand Assante este Louis, un fost vânător de spirite faimos, care – împreună cu un jurnalist – ajunge într-un sat din Transilvania pe urmele unei misterioase poveşti sângeroase petrecută în castelul Zalesky.
Actorul newyorkez cu origini irlandeze şi italiene provine dintr-o familie de artişti – mama sa era profesoară de muzică şi poetă, iar tatăl său era pictor. Celebru în toată lumea pentru rolurile de mafiot din filmele americane, Assante a jucat în peste 120 de producţii, fiind nominalizat de patru ori la Globurile de Aur şi de două ori la Premiile Emmy. În 1997, el a câştigat Premiul Emmy pentru rolul principal masculin din miniseria HBO „Gotti”.
Lasa un comentariu aici!
Film
PRO CINEMA te scoate la film! Participă la concurs și poți câștiga o invitație dublă la Festivalul AIFF

Published
6 zile agoon
19 aprilie 2018
PRO CINEMA prezintă producții independente și filme de artă premiate la American Independent Film Festival, iar locul tău e pus deoparte! Intră pe procinema.ro până pe 23 aprilie, răspunde la întrebarea din concurs și poți câștiga una dintre cele trei invitații duble la AIFF!
Care este rolul pe care ți-ai dori tu să-l joci într-un film și de ce? Este un film deja produs și te-ai gândit că ar fi fost mai potrivit să fii tu în rol principal sau te gândești la un rol principal în filmul inspirat din viața ta? PRO CINEMA te provoacă să răspunzi la această întrebare și ai șansa de a câștiga o invitație dublă la American Independent Film Festival, unde să vezi producții premiate și să continui jocul de imaginație.
Aflat la a doua ediție, American Independent Film Festival are loc în perioada 27 aprilie – 3 mai la Cinema PRO și Cinema Muzeul Țăranului din București. Invitatul special din acest an este Sebastian Stan, actorul de origine română care s-a afirmat tot mai mult în ultimii ani, cu roluri în filme precum Marțianul, Lebăda Neagră, seria Captain America sau I, Tonya – film pe care îl va prezenta la București.
Intră pe procinema.ro chiar acum și ai șansa de a vedea filme americane de artă.
Lasa un comentariu aici!
Film
,,Rampage: Scăpaţi de sub control” a pus stăpânire pe box office-ul românesc

Published
1 săptămână agoon
17 aprilie 2018
Cu Dwayne Johnson în rol principal, filmul ,,Rampage: Scăpaţi de sub control” s-a dezlănţuit total în cinematografele româneşti, unde a generat încasări în valoare de 886.117 lei, după ce a fost vizionat de peste 38.500 spectatori, în premieră.
Dwayne Johnson face spectacol în interpretarea primatologului Davis Okoye (Dwayne Johnson), un tip introvertit şi celebru pentru talentul său de a ţine oamenii la distanţă. Singură legătură specială a lui Davis este cea pe care o are cu George, o gorilă extrem de inteligentă, de care a avut grijă încă de când s-a născut. Atunci când un experiment genetic dă greş, prietenosul animal se transformă într-o imensă bestie violentă. Situaţia devine într-adevăr dramatică atunci când sunt descoperite şi alte animale care au suferit mutaţii similare. Pe măsură ce Nordul Americii este distrus de aceşti noi predatori, Okoye face echipă cu un inginer genetic discreditat pentru a găsi un antidot, în timp ce încearcă să evite o catastrofă globală şi să salveze creatura care cândva i-a fost prietenă.
În filmul „Rampage: Scăpaţi de Sub Control” joacă, de asemenea, Naomie Harris („Moonlight”), actriţă nominalizată la Premiile Oscar, alături de Malin Akerman (din serialul de televiziune „Billions”), Jake Lacy (din serialul de televiziune „Girls”), Joe Manganiello (din serialul de televiziune „True Blood”), şi Jeffrey Dean Morgan (din serialul de televiziune „The Walking Dead”), dar şi P.J. Byrne („The Wolf of Wall Street”), Marley Shelton (din serialul de televiziune „Rise”), Breanne Hill (din serialul de televiziune „Frontier”), Jack Quaid („The Hunger Games: Catching Fire”), Matt Gerald (din serialul de televiziune „Daredevil”), Jason Liles („Death Note”), Demetrius Grosse (din serialul de televiziune „The Brave”), şi Will Yun Lee (din serialul de televiziune „Hawaii Five-O”).
Lasa un comentariu aici!

McCann PR se extinde cu o divizie nouă – Experiential Marketing – care completează expertiza 360° a agenției

Canalul de YouTube „iUmor” a înregistrat astãzi 1.000.000 de abonaţi

Mica bucătăreasă de 9 ani la Chefi la cuțite: își dorește să fie cercetător la NASA și să obțină cuțitul juraților

Un altfel de eveniment de golf care reunește profesioniștii și amatorii

Primii 10 semifinaliști sunt pregătiți să facă spectacol vinerea aceasta, în prima gală live Românii au talent!

Mirela Vaida a plecat la Londra după ce a aflat că va juca rolul Donnei în musicalul ”Mamma Mia”

RADAR DE MEDIA transmite in direct evenimentul SPRING FASHION GALA

AUDIENTE TV: Chefi la cuțite, lider de piață cu ediția aniversară de ziua lui chef Bontea

Seara de top pentru Kanal D! Dezvaluirile facute de Diana Belbita, la “WOWBiz”, lider de audienta

PRO TV: Strategiile concurenților sunt date peste cap la Ferma vedetelor

AUDIENTE TV: Exatlon a fost lider de audienta doua zile consecutiv la KANAL D. Iata cum arata clasamentul final!

PRO TV: Lacrimi și emoție la ultimele eliminări de la Mă însoară mama!

RADAR DE MEDIA transmite in direct evenimentul SPRING FASHION GALA

Sevi şi Francesca sunt câştigãtoarele celei de-a noua ediţii “iUmor”

Seara de top pentru Kanal D! Dezvaluirile facute de Diana Belbita, la “WOWBiz”, lider de audienta

PRO TV: Strategiile concurenților sunt date peste cap la Ferma vedetelor

Reportajul despre sistemul sanitar de la România te iubesc! a fost pe primul loc în topul audiențelor

CHEFI LA CUTITE: Fiica lui Sorin Bontea, la jurizarea pe nevãzute chiar de ziua de naștere a tatãlui sãu

AUDIENTE TV: Chefi la cuțite, lider de piață cu ediția aniversară de ziua lui chef Bontea

Denisa, câștigătoarea “Ie, Românie” – Crișana, este studentă la Matematică. Emisiunea prezentată de Mircea Radu a ajuns la final

RADAR DE MEDIA transmite in direct evenimentul SPRING FASHION GALA

EUROVISION 2018: The Humans urcă pe scena ESPreParty din Madrid

Trupa La Familia va susţine la Arenele Romane concertul “Poveste de cartier”

,,Rampage: Scăpaţi de sub control” a pus stăpânire pe box office-ul românesc

The Motans pregătește super concerte, în turneul „My Gorgeous Drama Queens”

Vertical Entertainment prezintă „Sub soarele nopţii” din 20 aprilie la cinema

Carla’s Dreams revin cu piesa “Poetic și murdar”

Eurovision 2018: The Humans susţin un recital în Israel

Albinuţa Maya se întoarce pe marile ecrane din 6 aprilie

MCulture lanseaza cel de-al optulea single: “Striga cu mine”
Abonează-te la RADAR!
PREMIILE RADAR DE MEDIA


START VOT PREMIILE RADAR DE MEDIA 2018 – Etapa preliminară
A început votare Premiilor RADAR DE MEDIA 2018 – Etapa preliminară, procesul de votare este deschis în perioada 1 februarie...


Etapa propunere nominalizări – PREMIILE RADAR DE MEDIA 2018
START PREMIILE RADAR DE MEDIA 2018 In perioada 1-31 ianuarie, cititorii pot propune nominalizari pentru cele 16 categorii participante. ...


GALA PREMIILOR RADAR DE MEDIA 2017: Fotografii de la panoul oficial
Cel mai mare eveniment media al anului!


CASTIGATORII PREMIILOR RADAR DE MEDIA 2017
Aseara au fost decernate PREMIILE RADAR DE MEDIA 2017 in prezenta a peste 800 de invitati la Ambasad’or Events. ...
Trending
- Program TV3 zile ago
PROGRAM TV PRO TV: 23-29 aprilie 2018
- Analize3 zile ago
ANALIZĂ AUDIENŢE TV. Dacă e sâmbătă, ”Exatlon” face legea: Kanal D lider absolut de audiență !
- Analize2 zile ago
AUDIENTE TV: Exatlon a fost lider de audienta doua zile consecutiv la KANAL D. Iata cum arata clasamentul final!
- Reality Show2 zile ago
PRO TV: Lacrimi și emoție la ultimele eliminări de la Mă însoară mama!
- Evenimente20 de ore ago
RADAR DE MEDIA transmite in direct evenimentul SPRING FASHION GALA
- Program TV3 zile ago
PROGRAM TV PRO CINEMA: 23-29 aprilie 2018
- Emisiuni2 zile ago
Sevi şi Francesca sunt câştigãtoarele celei de-a noua ediţii “iUmor”
- Program TV3 zile ago
PROGRAM TV KANAL D: 23-29 aprilie 2018