HomeTELEVIZIUNESportPolonezii au talent » Naţionala „de viitor” a României a fost umilită în primul amical din Spania, scor 1-4

Tricolorii au avut parte de un început de coşmar. Chiţu a ratat o bună oportunitate de a deschide scorul şi apoi a început coşmarul. Pawłowski l-a driblat uşor pe Măţel şi a deschis scorul. După două gafe imense din apărarea noastră, Teodorczyk a realizat „dubla”, 3-0. Łukasik i-a umilit pe jucătorii lui Piţurcă, marcînd cu călcîiul(33) şi tricolorii erau la pămînt. Pe final de repriză, portarul polonez i-a oferit mingea pe tavă lui Grozav, care a redus din diferenţă.

Repriza secundă a avut un ritm mult mai scăzut şi schimbările făcute de Piţurcă au asigurat doar o defensivă mai bună. Luchin în apărare şi Maxim în atac au fost singurii care au arătat că au faţă de naţională.

Scorul a rămas neschimbat, 1-4, şi din fericire pentru naţionala României, această partidă nu va rămîne în palmares.