HomeTELEVIZIUNESportPROGRAM JO RIO 2016: Ziua 1, sâmbată, 6 august

PROGRAM JO RIO 2016: Ziua 1, sâmbată, 6 august

Sandra Izbasa si Costin Desliu_9607

RADAR DE MEDIA vă prezintă zilnic programul transmisiunilor TVR de la Jocurile Olimpice RIO 2016.

Programul este oferit de Televiziunea Romană.

Ziua 1, sâmbată, 6 august

 

TVR 1

09:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016  (R)

Ceremonia de deschidere din 5 august

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
14:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016

14.30-17.00 Canotaj calificări /

spada feminin ( 15.30 România, Simona Pop ) 60’

Transmisiune directa alternativa

17.15-18.45 Tenis de masă:(România, Daniela Dodean + încă un meci)90’Transmisiune directă

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
20:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016

20.00 –20.40 Ceremonia de deschidere (rezumat) 40

20.40-22.10 Handbal feminin RUSIA-COREEA 90’- Tr. directă alternativ cu

22.00-23.00 Spada(semifinale)-60’ Transmisiune directă

23.15-00.15 Spada (finale + ceremonie 00.20-00.27) 75’ Tr. directă alternativ cu

23.00-01.40 Tenis -160’

*01.00-1.45 Tenis de masă (România-Adrian Crişan )-45’

* 01.40-3.20 Handbal feminin România-Angola 100’Transmisiune directă

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
04:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016

* Nataţie

Transmisiune directă

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean

 

TVR 2

15:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016  (R)

15.00-16.20 Polo (M): Serbia-Ungaria

16.00-19.00 Judo(F 48 elim +QF/M 60)

16.30-19.00 Gimnastică (M)-Calificări

( 16.15 BRANZA-GHERMAN )

/Spadă/( 16.15-18.16 R 32)

18.30-20.15 Spadă (18.30-19.30 R 16/19.45-20.15 QF)

Transmisiune directă de la Rio

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
20:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016  (R)

20.30-23.00 Gimnastică (M)-Calificări

21.30-23.40 Judo (F 48 +M 60/ ceremonie F 48, 23.50)

Transmisiune directă de la Rio

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
00:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016  (R)

00.30-3.00 Gimn M calificari (Dragulescu)

2.30-4.15 Volei (F): Rusia-Argentina

Transmisiune directă de la Rio

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
04:35 – Jocurile Olimpice Rio 2016  (R)

4.35-6.20 Volei (F): Serbia-Italia

Transmisiune directă de la Rio

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean

 

TVR 3

16:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016

*16,00-18,30 călărie dresaj individual

Transmisiune directă Rio

Producători Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristi Oprean
19:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016

*19,30-20,15 călărie dresaj individual

*20,15-22,00 baschet M, Australia-Franţa

*22,00-23,30 tenis de masa M, tur 1

*23,30-0,20 volei pe plajă M Olanda-Rusia

Transmisiune directă Rio

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristi Oprean
01:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016

*1,00-2,45 baschet M, China-SUA

*2,45-5,00 tenis

Transmisiune directă Rio

Producători Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristi Oprean

Lasa un comentariu aici!

Written by

contact@radardemedia.ro

contact[@] radardemedia.ro

No comments

Lasă un răspuns