HomeTELEVIZIUNESportPROGRAM JO RIO 2016: Ziua 12, miercuri, 17 august

PROGRAM JO RIO 2016: Ziua 12, miercuri, 17 august

RADAR DE MEDIA vă prezintă zilnic programul transmisiunilor TVR de la Jocurile Olimpice RIO 2016.

Programul este oferit de Televiziunea Romană.

Ziua 12, miercuri, 17 august 

 

TVR 1

11:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016  (R)

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
12:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016

* Rezumat

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
14:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016  (R)

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
15:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016

*15.30-19.00 Atletism. 210’ (atenţie se termină la 19.05)Transmisiune directă

*16.00-19.00 Lupte feminin 48 kg (Romania)-180’ tr. dir.
20:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016

* 20.30-22.15 Baschet masculin, sfert 2: Spania-Franţa 105’

Transmisiune directă

* 22.15-23.45 Lupte feminin 48 kg (Romania)-90’ tr. directă

*23.45-5.05 Atletism. 320’Transmisiune directă

Transmisiuni directe alternative

 

TVR 2

15:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016

15.00-17.00 Canoe

17.00-18.45 Baschet (M) sfert 1 Australia-Lituania

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean

Transmisiune directă de la Rio
19:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016

19.00-21.00 Fotbal semif.Brazilia-Honduras

In pauza publicitate+ 5 minute de stiinta; 5’ de istorie.

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean

Transmisiune directă de la Rio
22:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016

22.00-24.00 Fotbal semif.Nigeria-Germania

In pauza publicitate+ 5 minute de stiinta; 5’ de istorie.

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean

Transmisiune directă de la Rio
00:45 – Jocurile Olimpice Rio 2016  (R)

0.45-2.30 Baschet(M) sfert 3 SUA-Argentina

2.30-4.30 Handbal (M) sfert 4 Croatia-Polonia

4.15-6.00 Baschet (M) sfert 4 Croatia-Serbia

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean

Transmisiune directă de la Rio

 

TVR 3

16:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016

*16,00-18,00 Handbal M sfert 1 Brazilia-Franţa;

Transmisiune directă Rio

Producători Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
19:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016

*19,30-21,30 Handbal M sfert 2 Germania-Qatar;

*21,00-23,00 Sărituri în apă F 10m/calificări

*23,00-01,00 Handbal M sfert 3 Danemarca-Slovenia

Transmisiune directă Rio

Producători Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
01:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016

*1,30-4,45 Tenis de masă M, echipe, aur China-Japonia;

*4,15-6,15 Volei M, sfert 4 Brazilia-Argentina;

*6,00-6,50 Volei pe plajă, finală F;

Transmisiune directă Rio

Producători Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean

 

Foto Credit: Google

loading...

Lasa un comentariu aici!

Written by

contact@radardemedia.ro

Str. Delea Veche, nr.24, copr D, et.4, Sector 2, Bucuresti Pentru comunicate de presa, informari si alte materiale va rugam sa ne contactati pe e-mail.

No comments

Lasă un răspuns