HomeTELEVIZIUNESportPROGRAM JO RIO 2016: Ziua 12, miercuri, 17 august

PROGRAM JO RIO 2016: Ziua 12, miercuri, 17 august

natatie 2 rio 2016

RADAR DE MEDIA vă prezintă zilnic programul transmisiunilor TVR de la Jocurile Olimpice RIO 2016.

Programul este oferit de Televiziunea Romană.

Ziua 12, miercuri, 17 august 

 

TVR 1

11:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016  (R)

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
12:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016

* Rezumat

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
14:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016  (R)

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
15:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016

*15.30-19.00 Atletism. 210’ (atenţie se termină la 19.05)Transmisiune directă

*16.00-19.00 Lupte feminin 48 kg (Romania)-180’ tr. dir.
20:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016

* 20.30-22.15 Baschet masculin, sfert 2: Spania-Franţa 105’

Transmisiune directă

* 22.15-23.45 Lupte feminin 48 kg (Romania)-90’ tr. directă

*23.45-5.05 Atletism. 320’Transmisiune directă

Transmisiuni directe alternative

 

TVR 2

15:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016

15.00-17.00 Canoe

17.00-18.45 Baschet (M) sfert 1 Australia-Lituania

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean

Transmisiune directă de la Rio
19:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016

19.00-21.00 Fotbal semif.Brazilia-Honduras

In pauza publicitate+ 5 minute de stiinta; 5’ de istorie.

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean

Transmisiune directă de la Rio
22:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016

22.00-24.00 Fotbal semif.Nigeria-Germania

In pauza publicitate+ 5 minute de stiinta; 5’ de istorie.

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean

Transmisiune directă de la Rio
00:45 – Jocurile Olimpice Rio 2016  (R)

0.45-2.30 Baschet(M) sfert 3 SUA-Argentina

2.30-4.30 Handbal (M) sfert 4 Croatia-Polonia

4.15-6.00 Baschet (M) sfert 4 Croatia-Serbia

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean

Transmisiune directă de la Rio

 

TVR 3

16:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016

*16,00-18,00 Handbal M sfert 1 Brazilia-Franţa;

Transmisiune directă Rio

Producători Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
19:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016

*19,30-21,30 Handbal M sfert 2 Germania-Qatar;

*21,00-23,00 Sărituri în apă F 10m/calificări

*23,00-01,00 Handbal M sfert 3 Danemarca-Slovenia

Transmisiune directă Rio

Producători Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
01:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016

*1,30-4,45 Tenis de masă M, echipe, aur China-Japonia;

*4,15-6,15 Volei M, sfert 4 Brazilia-Argentina;

*6,00-6,50 Volei pe plajă, finală F;

Transmisiune directă Rio

Producători Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean

 

Foto Credit: Google

Lasa un comentariu aici!

Written by

contact@radardemedia.ro

contact[@] radardemedia.ro

No comments

Lasă un răspuns