HomeTELEVIZIUNESportPROGRAM JO RIO 2016: Ziua 2, duminică, 7 august

PROGRAM JO RIO 2016: Ziua 2, duminică, 7 august

RADAR DE MEDIA vă prezintă zilnic programul transmisiunilor TVR de la Jocurile Olimpice RIO 2016.

Programul este oferit de Televiziunea Romană.

Ziua 2, duminică, 7 august

 

TVR 1

11:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016  (R)

*Handbal feminin România- Angola /
14:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016

14.30-19.00 Canotaj / judo(feminin 52 kg + masculin 66 kg)/ haltere/

tenis de masă(feminin tur 2+masculin tur 2)/ box

Transmisiuni directe alternative

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
18:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016

18.30-19.00 Canotaj

Transmisiune directă

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
20:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016

* Gimnastică C.Ponor-rezumat 20’/30’

* 20.30-22.00 Gimnastică feminin calificări 90’ Tr. directă alternativ cu

*21.30-23.40 Judo (feminin 52 kg+masculin 66kg) /23.50 ceremonie /

tenis de masă(feminin tur 2 :19.30-20.30 +

masculin tur 2: 20.30-22.30) /

haltere-150’

Transmisiuni directe alternative

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
00:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016

* Fotbal

* Argentina-Algeria

Transmisiune directă

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
02:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016

02.30-04.00 Gimnasticafeminin-calificari 90’Transmisiune directă

* 04.00-6.25 Nataţie 145’Transmisiune directă

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean

 

TVR 2

15:45 – Jocurile Olimpice Rio 2016  (R)

15.45-17.15 Gimnastică (F)-Calificări

Transmisiune directă de la Rio

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
17:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016  (R)

17.30-19.00 Gimnastică (F) România

19.00-21,00 Nataţie (19.00-21.35)

/Haltere

/Box

20.15-22.00 Baschet:Brazilia-Lituania

22.00-23.30 Tenis

23.30-01.00 Gimnastică (F)-Calificări

01.00-02.45 Baschet (M) Spania-Croaţia

02.30-04.15 Volei (M) :Rusia-Cuba

Transmisiune directă de la Rio

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
04:35 – Jocurile Olimpice Rio 2016  (R)

04.35-06.20 Volei (M) :Argentina-Iran

Transmisiune directă de la Rio

Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean

 

TVR 3

15:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016

* 15,30-17,15 Volei China-Italia;

*17,00-18,45 Hochei pe iarbă M Germania-India;

*18,45-19,30 Călărie;

*19,30-21,15 Hochei pe iarbă F Noua Zeelandă-Germania

Transmisiune directă Rio

Producători Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristi Oprean
22:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016

*Sărituri în apă 10 m M , sicron finală

Transmisiune directă Rio

Producători Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristi Oprean
23:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016

*23,30-0,20 Volei pe plajă F Olanda-Costa Rica;

*0,30-1,30 Rugby F bronz şi aur;

*1,30-2,50 Polo M Japonia-Brazilia;

*2,50-4,10 Polo M Croaţia-Muntenegru;

Transmisiune directă Rio

Producători Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristi Oprean
04:35 – Jocurile Olimpice Rio 2016

*Volei F Brazilia-Argentina

Transmisiune directă Rio

Producători Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristi Oprean

Lasa un comentariu aici!

Written by

contact@radardemedia.ro

Str. Delea Veche, nr.24, copr D, et.4, Sector 2, Bucuresti Pentru comunicate de presa, informari si alte materiale va rugam sa ne contactati pe e-mail.

No comments

Lasă un răspuns