Connect with us

Program TV

PROGRAM TV EUROSPORT 2: 4 mai – 10 iunie 2018

Published

on

Prev1 of 4
 

RADAR DE MEDIA vă prezintă programul TV + recomandări pentru postul EUROSPORT 2, aferent perioadei 4 mai – 10 iunie 2018. 

 

4 mai 2018

 

06:31-06:36 RELUARE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Semifinala a doua

 Prima difuzare 3 mai 2018 (EI)

 

06:36-06:58 RELUARE

Native HD

 FOTBAL: Fotbal FIFA
 Prima difuzare 1 mai 2018 (E2)

 

06:58-08:30 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Yorkshire

Etapa întâi Beverley – Doncaster (182 km)

 Prima difuzare 3 mai 2018 (EI)

 

08:30-09:31 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Best Of,

 Prima difuzare 9 noiembrie 2017 (EI)

 

09:31-11:59 RELUARE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Semifinala întâi

 Prima difuzare 3 mai 2018 (EI)

 

11:59-15:00 LIVE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Semifinala întâi Kyren Wilson – John Higgins

  

 

15:00-16:29 RELUARE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Semifinala a doua

 Prima difuzare 3 mai 2018 (EI)

 

16:29-17:15 LIVE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Semifinala a doua Barry Hawkins – Mark Williams

  

 

17:15-17:45 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Yorkshire

Etapa întâi Beverley – Doncaster (182 km)

 Prima difuzare 3 mai 2018 (EI)

 

17:45-18:30 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa întâi, Ierusalim – Ierusalim

 Prima difuzare 4 mai 2018 (EI)

 

18:30-19:45 LIVE

Native HD

 CICLISM: Turul Yorkshire

Etapa a doua Barnsley – Ilkley (149 km)

  

 

19:45-21:22 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa întâi, Ierusalim – Ierusalim

 Prima difuzare 4 mai 2018 (EI)

 

21:22-21:30 RELUARE ŞTIRI: Ştirile Eurosport
 Prima difuzare 4 mai 2018 (EI)

 

21:30-23:00 DECALAT

Native HD

 TENIS DE MASĂ: Campionatele Mondiale pe echipe, la Halmstad, în  Suedia

Sferturi de finală – Masculin

  

 

23:00-00:11 DECALAT

Native HD

 TENIS DE MASĂ: Campionatele Mondiale pe echipe, la Halmstad, în  Suedia

Semifinalele turneului feminin

  

 

00:11-00:55 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Yorkshire

Etapa a doua Barnsley – Ilkley (149 km)

 Prima difuzare 4 mai 2018 (E2)

 

00:55-01:02 RELUARE ŞTIRI: Ştirile Eurosport
 Prima difuzare 4 mai 2018 (EI)

 

01:02-02:30 RELUARE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Semifinala întâi

 Prima difuzare 4 mai 2018 (EI)

 

02:30-04:00 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa întâi, Ierusalim – Ierusalim

 Prima difuzare 4 mai 2018 (EI)

 


5 mai 2018

 

04:00-06:30 RELUARE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Semifinala întâi

 Prima difuzare 4 mai 2018 (EI)

 

06:30-07:30 RELUARE

Native HD

 FORMULA E: Campionatul FIA, la Paris, în  Franţa

Retrospectivă

 Prima difuzare 1 mai 2018 (EI)

 

07:30-09:00 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa întâi, Ierusalim – Ierusalim

 Prima difuzare 4 mai 2018 (EI)

 

09:00-09:30 RELUARE

Native HD

 RALIURI: Campionatul European de raliuri , în  Spania

Ziua 1

 Prima difuzare 4 mai 2018 (EI)

 

09:30-10:45 RELUARE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Semifinala întâi

 Prima difuzare 4 mai 2018 (EI)

 

10:45-12:00 RELUARE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Semifinala a doua

 Prima difuzare 4 mai 2018 (E2)

 

12:00-15:00 LIVE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Semifinala a doua

  

 

15:00-16:30 RELUARE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Semifinala întâi

 Prima difuzare 4 mai 2018 (EI)

 

16:30-19:30 LIVE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Semifinala întâi

  

 

19:30-21:00 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a doua, Haifa – Tel Aviv

 Prima difuzare 5 mai 2018 (EI)

 

21:00-23:00 LIVE

Native HD

 FOTBAL: Liga Americană de fotbal MLS, la , Statele Unite

Ziua a 10-a: New York Red Bulls (Statele Unite ale Americii) – New York City FC (Statele Unite ale Americii)

  

 

23:00-23:05 RELUARE ŞTIRI: Ştirile Eurosport
 Prima difuzare 5 mai 2018 (EI)

 

23:05-01:10 LIVE

Native HD

 FOTBAL: Liga Americană de fotbal MLS, la , Statele Unite

Ziua a 10-a: Seattle Sounders FC (Statele Unite ale Americii) – Columbus Crew SC (Statele Unite ale Americii)

  

 

01:10-01:15 RELUARE ŞTIRI: Ştirile Eurosport
 Prima difuzare 5 mai 2018 (EI)

 

01:15-02:30 DECALAT

Native HD

 TENIS DE MASĂ: Campionatele Mondiale pe echipe, la Halmstad, în  Suedia

Semifinalele turneului masculin

  

 

02:30-04:00 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a doua, Haifa – Tel Aviv

 Prima difuzare 5 mai 2018 (EI)

 


6 mai 2018

 

04:00-06:30 RELUARE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Semifinala a doua

 Prima difuzare 5 mai 2018 (EI)

 

06:30-07:00 RELUARE

Native HD

 CURSE DE MAŞINI: WTCR, la Hungaroring, în  Ungaria

Cursa a doua Inclusiv avancronica

 Prima difuzare 29 aprilie 2018 (EI)

 

07:00-07:30 RELUARE

Native HD

 CURSE DE MAŞINI: WTCR, la Hungaroring, în  Ungaria

Cursa a treia Inclusiv avancronica

 Prima difuzare 29 aprilie 2018 (EI)

 

07:30-09:00 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a doua, Haifa – Tel Aviv

 Prima difuzare 5 mai 2018 (EI)

 

09:00-09:30 RELUARE

Native HD

 RALIURI: Campionatul European de raliuri , în  Spania

Retrospectivă

 Prima difuzare 5 mai 2018 (EI)

 

09:30-12:00 RELUARE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Semifinala a doua

 Prima difuzare 5 mai 2018 (EI)

 

12:00-12:30 RELUARE

Native HD

 RALIURI: Campionatul European de raliuri , în  Spania

Retrospectivă

 Prima difuzare 5 mai 2018 (EI)

 

12:30-13:15 RELUARE CICLISM: Turul Yorkshire

Etapa a treia Richmond – Scarborough (184 km)

 Prima difuzare 5 mai 2018 (EI)

 

13:15-14:45 DECALAT

Native HD

 TENIS DE MASĂ: Campionatele Mondiale pe echipe, la Halmstad, în  Suedia

Feminin finala

  

 

14:45-16:00 RELUARE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Semifinala a doua

 Prima difuzare 5 mai 2018 (EI)

 

16:00-19:00 LIVE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Finala

  

 

19:00-20:15 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a treia, Beer Sheva – Eilat

 Prima difuzare 6 mai 2018 (EI)

 

20:15-20:55 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Yorkshire

Etapa a patra Halifax – Leeds (189,5 km)

 Prima difuzare 6 mai 2018 (EI)

 

20:55-21:00 RELUARE ŞTIRI: Ştirile Eurosport
 Prima difuzare 6 mai 2018 (EI)

 

21:00-22:00 DECALAT CURSE DE MAŞINI: Seria Blancpain Sprint, la Brands Hatch, în  Regatul Unit

.

  

 

22:00-00:00 DECALAT

Native HD

 TENIS DE MASĂ: Campionatele Mondiale pe echipe, la Halmstad, în  Suedia

Masculin finala

  

 

00:00-02:10 LIVE

Native HD

 FOTBAL: Liga Americană de fotbal MLS, la , Statele Unite

Ziua a 10-a: Orlando City SC (Statele Unite ale Americii) – Real Salt Lake (Statele Unite ale Americii)

  

 

02:10-02:15 RELUARE ŞTIRI: Ştirile Eurosport
 Prima difuzare 6 mai 2018 (EI)

 

02:15-02:30 RELUARE OMNISPORT: WATTS

Ediţie specială – luna mai

 Prima difuzare 3 mai 2018 (E2)

 

02:30-04:00 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a treia, Beer Sheva – Eilat

 Prima difuzare 6 mai 2018 (EI)

 


7 mai 2018

 

04:00-06:30 RELUARE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Finala

 Prima difuzare 6 mai 2018 (EI)

 

06:30-08:30 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a treia, Beer Sheva – Eilat

 Prima difuzare 6 mai 2018 (EI)

 

08:30-09:30 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Yorkshire

Etapa a patra Halifax – Leeds (189,5 km)

 Prima difuzare 6 mai 2018 (EI)

 

09:30-11:00 RELUARE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Finala

 Prima difuzare 6 mai 2018 (EI)

 

11:00-11:30 RELUARE

Native HD

 FOTBAL: Fotbal FIFA
 Prima difuzare 1 mai 2018 (E2)

 

11:30-13:30 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a treia, Beer Sheva – Eilat

 Prima difuzare 6 mai 2018 (EI)

 

13:30-15:30 RELUARE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Finala

 Prima difuzare 6 mai 2018 (EI)

 

15:30-16:15 LIVE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul britanic 

Prima cursă

  

 

16:15-17:30 RELUARE

Native HD

 FOTBAL: Liga Americană de fotbal MLS, la , Statele Unite

Ziua a 10-a: New York Red Bulls (Statele Unite ale Americii) – New York City FC (Statele Unite ale Americii)

 Prima difuzare 5 mai 2018 (E2)

 

17:30-18:00 RELUARE

Native HD

 FOTBAL: Fotbal FIFA
 Prima difuzare 1 mai 2018 (E2)

 

18:00-18:30 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul britanic 

Prima cursă

 Prima difuzare 7 mai 2018 (E2)

 

18:30-19:15 LIVE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul britanic 

Cursa a doua

  

 

19:15-19:30 RELUARE OMNISPORT: WATTS

Ediţie specială – luna mai

 Prima difuzare 3 mai 2018 (E2)

 

19:30-20:30 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Yorkshire

Etapa a patra Halifax – Leeds (189,5 km)

 Prima difuzare 6 mai 2018 (EI)

 

20:30-21:55 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a treia, Beer Sheva – Eilat

 Prima difuzare 6 mai 2018 (EI)

 

21:55-22:00 RELUARE ŞTIRI: Ştirile Eurosport
 Prima difuzare 7 mai 2018 (EI)

 

22:00-23:30 RELUARE

Native HD

 FOTBAL: Liga Americană de fotbal MLS, la , Statele Unite

Ziua a 10-a: Seattle Sounders FC (Statele Unite ale Americii) – Columbus Crew SC (Statele Unite ale Americii)

 Prima difuzare 5 mai 2018 (E2)

 

23:30-00:55 RELUARE

Native HD

 FOTBAL: Liga Americană de fotbal MLS, la , Statele Unite

Ziua a 10-a: Orlando City SC (Statele Unite ale Americii) – Real Salt Lake (Statele Unite ale Americii)

 Prima difuzare 6 mai 2018 (E2)

 

00:55-01:00 RELUARE ŞTIRI: Ştirile Eurosport
 Prima difuzare 7 mai 2018 (EI)

 

01:00-02:30 RELUARE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Finala

 Prima difuzare 7 mai 2018 (EI)

 

02:30-03:15 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Yorkshire

Etapa a patra Halifax – Leeds (189,5 km)

 Prima difuzare 6 mai 2018 (EI)

 


8 mai 2018

 

03:15-04:00 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a treia, Beer Sheva – Eilat

 Prima difuzare 6 mai 2018 (EI)

 

04:00-06:30 RELUARE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Finala

 Prima difuzare 7 mai 2018 (EI)

 

06:30-07:30 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Yorkshire

Etapa a patra Halifax – Leeds (189,5 km)

 Prima difuzare 6 mai 2018 (EI)

 

07:30-08:00 RELUARE

Native HD

 FOTBAL: Fotbal FIFA
 Prima difuzare 24 aprilie 2018 (E2)

 

08:00-08:30 RELUARE

Native HD

 FOTBAL: Fotbal FIFA
 Prima difuzare 1 mai 2018 (E2)

 

08:30-09:30 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a treia, Beer Sheva – Eilat

 Prima difuzare 6 mai 2018 (EI)

 

09:30-10:30 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Yorkshire

Etapa a patra Halifax – Leeds (189,5 km)

 Prima difuzare 6 mai 2018 (EI)

 

10:30-11:30 RELUARE OMNISPORT: WATTS

Ediţie specială – luna mai

 Prima difuzare 3 mai 2018 (E2)

 

11:30-12:00 RELUARE

Native HD

 FOTBAL: Fotbal FIFA
 Prima difuzare 24 aprilie 2018 (E2)

 

12:00-12:30 RELUARE

Native HD

 FOTBAL: Fotbal FIFA
 Prima difuzare 1 mai 2018 (E2)

 

12:30-13:30 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Yorkshire

Etapa a patra Halifax – Leeds (189,5 km)

 Prima difuzare 6 mai 2018 (EI)

 

13:30-16:00 RELUARE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Finala

 Prima difuzare 7 mai 2018 (EI)

 

16:00-17:30 RELUARE

Native HD

 FOTBAL: Liga Americană de fotbal MLS, la , Statele Unite

Ziua a 10-a: Seattle Sounders FC (Statele Unite ale Americii) – Columbus Crew SC (Statele Unite ale Americii)

 Prima difuzare 5 mai 2018 (E2)

 

17:30-19:30 RELUARE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Finala

 Prima difuzare 7 mai 2018 (EI)

 

19:30-20:55 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a patra, Catania – Caltagirone

 Prima difuzare 8 mai 2018 (EI)

 

20:55-21:00 RELUARE ŞTIRI: Ştirile Eurosport
 Prima difuzare 8 mai 2018 (EI)

 

21:00-22:30 RELUARE

Native HD

 FOTBAL: Liga Americană de fotbal MLS, la , Statele Unite

Ziua a 10-a: New York Red Bulls (Statele Unite ale Americii) – New York City FC (Statele Unite ale Americii)

 Prima difuzare 5 mai 2018 (E2)

 

22:30-23:00 RELUARE

Native HD

 FOTBAL: Liga Americană de fotbal MLS, la ,

.:

 Prima difuzare 8 mai 2018 (EI)

 

23:00-00:25 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a patra, Catania – Caltagirone

 Prima difuzare 8 mai 2018 (EI)

 

00:25-00:55 RELUARE

Native HD

 TIR CU ARCUL: Cupa Mondială, la Shanghai, în  China

Arc curbat

 Prima difuzare 8 mai 2018 (EI)

 

00:55-01:00 RELUARE ŞTIRI: Ştirile Eurosport
 Prima difuzare 8 mai 2018 (EI)

 

01:00-01:30 RELUARE

Native HD

 FOTBAL: Liga Americană de fotbal MLS, la ,

.:

 Prima difuzare 8 mai 2018 (EI)

 

01:30-02:30 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a patra, Catania – Caltagirone

 Prima difuzare 8 mai 2018 (EI)

 

02:30-04:00 RELUARE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Finala

 Prima difuzare 7 mai 2018 (EI)

 


9 mai 2018

 

04:00-05:00 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a patra, Catania – Caltagirone

 Prima difuzare 8 mai 2018 (EI)

 

05:00-06:00 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Yorkshire

Etapa a patra Halifax – Leeds (189,5 km)

 Prima difuzare 6 mai 2018 (EI)

 

06:00-07:15 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a patra, Catania – Caltagirone

 Prima difuzare 8 mai 2018 (EI)

 

07:15-08:30 RELUARE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Finala

 Prima difuzare 7 mai 2018 (EI)

 

08:30-09:30 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a patra, Catania – Caltagirone

 Prima difuzare 8 mai 2018 (EI)

 

09:30-10:00 RELUARE

Native HD

 CURSE DE MAŞINI: Campionatul Mondial de anduranţă, la Spa-Francorchamps, în  Belgia

Retrospectivă

 Prima difuzare 8 mai 2018 (EI)

 

10:00-11:00 REPORTAJE

Native HD

 MOTOCROS ACROBATIC: Noaptea săriturilor, la München, în  Germania

.

  

 

11:00-11:30 RELUARE

Native HD

 RALIURI: Acces în culisele ERC
 Prima difuzare 8 mai 2018 (EI)

 

11:30-13:00 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a patra, Catania – Caltagirone

 Prima difuzare 8 mai 2018 (EI)

 

13:00-13:30 RELUARE

Native HD

 CURSE DE MAŞINI: Campionatul Mondial de anduranţă, la Spa-Francorchamps, în  Belgia

Retrospectivă

 Prima difuzare 8 mai 2018 (EI)

 

13:30-14:00 RELUARE

Native HD

 RALIURI: Acces în culisele ERC
 Prima difuzare 8 mai 2018 (EI)

 

14:00-15:00 RELUARE

Native HD

 MOTOCROS ACROBATIC: Noaptea săriturilor, la München, în  Germania

.

 Prima difuzare 9 mai 2018 (E2)

 

15:00-16:00 RELUARE

Native HD

 FOTBAL: Liga Americană de fotbal MLS, la , Statele Unite

Ziua a 10-a: New York Red Bulls (Statele Unite ale Americii) – New York City FC (Statele Unite ale Americii)

 Prima difuzare 5 mai 2018 (E2)

 

16:00-17:30 RELUARE

Native HD

 FOTBAL: Liga Americană de fotbal MLS, la , Statele Unite

Ziua a 10-a: Orlando City SC (Statele Unite ale Americii) – Real Salt Lake (Statele Unite ale Americii)

 Prima difuzare 6 mai 2018 (E2)

 

17:30-19:00 RELUARE

Native HD

 FOTBAL: Liga Americană de fotbal MLS, la , Statele Unite

Ziua a 10-a: Seattle Sounders FC (Statele Unite ale Americii) – Columbus Crew SC (Statele Unite ale Americii)

 Prima difuzare 5 mai 2018 (E2)

 

19:00-19:30 RELUARE

Native HD

 FOTBAL: Liga Americană de fotbal MLS, la ,

.:

 Prima difuzare 8 mai 2018 (EI)

 

19:30-20:55 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a cincea, Agrigente – Santa Ninfa

 Prima difuzare 9 mai 2018 (EI)

 

20:55-21:00 RELUARE ŞTIRI: Ştirile Eurosport
 Prima difuzare 9 mai 2018 (EI)

 

21:00-23:00 RELUARE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Finala

 Prima difuzare 7 mai 2018 (EI)

 

23:00-00:15 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a cincea, Agrigente – Santa Ninfa

 Prima difuzare 9 mai 2018 (EI)

 

00:15-01:25 RELUARE

Native HD

 FOTBAL: Liga Americană de fotbal MLS, la , Statele Unite

Ziua a 10-a: Seattle Sounders FC (Statele Unite ale Americii) – Columbus Crew SC (Statele Unite ale Americii)

 Prima difuzare 5 mai 2018 (E2)

 

01:25-01:30 RELUARE ŞTIRI: Ştirile Eurosport
 Prima difuzare 9 mai 2018 (EI)

 

01:30-02:30 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a cincea, Agrigente – Santa Ninfa

 Prima difuzare 9 mai 2018 (EI)

 

02:30-03:30 RELUARE

Native HD

 MOTOCROS ACROBATIC: Noaptea săriturilor, la München, în  Germania

.

 Prima difuzare 9 mai 2018 (E2)

 


10 mai 2018

 

03:30-04:00 RELUARE

Native HD

 RALIURI: Acces în culisele ERC
 Prima difuzare 8 mai 2018 (EI)

 

04:00-05:00 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a cincea, Agrigente – Santa Ninfa

 Prima difuzare 9 mai 2018 (EI)

 

05:00-05:30 RELUARE

Native HD

 MOTOCROS: Campionatul Mondial, la Orlionok, în  Rusia

Cursa a doua clasa MX2

 Prima difuzare 1 mai 2018 (E2)

 

05:30-06:00 RELUARE

Native HD

 MOTOCROS: Campionatul Mondial, la Orlionok, în  Rusia

Motocros GP, cursa a doua

 Prima difuzare 1 mai 2018 (E2)

 

06:00-07:15 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a cincea, Agrigente – Santa Ninfa

 Prima difuzare 9 mai 2018 (EI)

 

07:15-07:45 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul britanic 

Prima cursă

 Prima difuzare 7 mai 2018 (E2)

 

07:45-08:15 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul britanic 

Cursa a doua

 Prima difuzare 7 mai 2018 (E2)

 

08:15-08:30 RELUARE OMNISPORT: WATTS
 Prima difuzare 7 mai 2018 (EI)

 

08:30-09:30 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a cincea, Agrigente – Santa Ninfa

 Prima difuzare 9 mai 2018 (EI)

 

09:30-10:00 RELUARE

Native HD

 RALIURI: Acces în culisele ERC
 Prima difuzare 8 mai 2018 (EI)

 

10:00-10:30 RELUARE

Native HD

 FOTBAL: Fotbal FIFA
 Prima difuzare 8 mai 2018 (EI)

 

10:30-11:30 RELUARE OMNISPORT: WATTS

Ediţie specială – luna mai

 Prima difuzare 3 mai 2018 (E2)

 

11:30-13:00 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a cincea, Agrigente – Santa Ninfa

 Prima difuzare 9 mai 2018 (EI)

 

13:00-14:00 RELUARE OMNISPORT: WATTS

Ediţie specială – luna mai

 Prima difuzare 3 mai 2018 (E2)

 

14:00-14:30 RELUARE

Native HD

 CURSE DE MAŞINI: WTCR, la Hungaroring, în  Ungaria

Retrospectivă

 Prima difuzare 1 mai 2018 (EI)

 

14:30-15:00 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul Mondial, la Assen, în  Olanda

Cursa a doua

 Prima difuzare 22 aprilie 2018 (E2)

 

15:00-15:30 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul britanic 

Prima cursă

 Prima difuzare 7 mai 2018 (E2)

 

15:30-16:00 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul britanic 

Cursa a doua

 Prima difuzare 7 mai 2018 (E2)

 

16:00-17:30 RELUARE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Finala

 Prima difuzare 7 mai 2018 (EI)

 

17:30-18:00 RELUARE

Native HD

 JOCURILE OLIMPICE: Ţinuturi ale legendelor
 Prima difuzare 7 mai 2018 (EI)

 

18:00-18:30 RELUARE

Native HD

 JOCURILE OLIMPICE: Ţinuturi ale legendelor
 Prima difuzare 30 aprilie 2018 (EI)

 

18:30-19:00 RELUARE

Native HD

 JOCURILE OLIMPICE: Anatomia sportului
 Prima difuzare 27 martie 2018 (EI)

 

19:00-19:30 RELUARE

Native HD

 JOCURILE OLIMPICE: Anatomia sportului
 Prima difuzare 30 aprilie 2018 (EI)

 

19:30-21:00 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a şasea, Caltanissetta – Etna

 Prima difuzare 10 mai 2018 (EI)

 

21:00-21:30 RELUARE

Native HD

 CURSE DE MAŞINI: WTCR, la Hungaroring, în  Ungaria

Retrospectivă

 Prima difuzare 1 mai 2018 (EI)

 

21:30-22:00 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul Mondial, la Assen, în  Olanda

Cursa a doua

 Prima difuzare 22 aprilie 2018 (E2)

 

22:00-22:30 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul britanic 

Prima cursă

 Prima difuzare 7 mai 2018 (E2)

 

22:30-22:55 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul britanic 

Cursa a doua

 Prima difuzare 7 mai 2018 (E2)

 

22:55-23:00 RELUARE ŞTIRI: Ştirile Eurosport
 Prima difuzare 10 mai 2018 (EI)

 

23:00-00:10 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a şasea, Caltanissetta – Etna

 Prima difuzare 10 mai 2018 (EI)

 

00:10-00:15 RELUARE ŞTIRI: Ştirile Eurosport
 Prima difuzare 10 mai 2018 (EI)

 

00:15-00:45 RELUARE

Native HD

 MOTOCROS: Campionatul Mondial, la Orlionok, în  Rusia

Cursa a doua clasa MX2

 Prima difuzare 1 mai 2018 (E2)

 

00:45-01:30 RELUARE

Native HD

 MOTOCROS: Campionatul Mondial, la Orlionok, în  Rusia

Motocros GP, cursa a doua

 Prima difuzare 1 mai 2018 (E2)

 

01:30-02:30 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a şasea, Caltanissetta – Etna

 Prima difuzare 10 mai 2018 (EI)

 

02:30-03:15 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul Mondial, la Assen, în  Olanda

Prima cursă Inclusiv avancronica

 Prima difuzare 21 aprilie 2018 (E2)

 


11 mai 2018

 

03:15-04:00 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul Mondial, la Assen, în  Olanda

Cursa a doua

 Prima difuzare 22 aprilie 2018 (E2)

 

04:00-05:00 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a şasea, Caltanissetta – Etna

 Prima difuzare 10 mai 2018 (EI)

 

05:00-05:30 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul britanic 

Prima cursă

 Prima difuzare 7 mai 2018 (E2)

 

05:30-06:00 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul britanic 

Cursa a doua

 Prima difuzare 7 mai 2018 (E2)

 

06:00-07:15 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a şasea, Caltanissetta – Etna

 Prima difuzare 10 mai 2018 (EI)

 

07:15-07:30 RELUARE OMNISPORT: WATTS
 Prima difuzare 7 mai 2018 (EI)

 

07:30-08:00 RELUARE

Native HD

 RALIURI: Acces în culisele ERC
 Prima difuzare 8 mai 2018 (EI)

 

08:00-08:30 RELUARE

Native HD

 CURSE DE MAŞINI: WTCR, la Hungaroring, în  Ungaria

Retrospectivă

 Prima difuzare 1 mai 2018 (EI)

 

08:30-09:30 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a şasea, Caltanissetta – Etna

 Prima difuzare 10 mai 2018 (EI)

 

09:30-10:00 RELUARE

Native HD

 MOTOCROS: Campionatul Mondial, la Orlionok, în  Rusia

Motocros GP, cursa a doua

 Prima difuzare 1 mai 2018 (E2)

 

10:00-10:30 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul Mondial, la Assen, în  Olanda

Prima cursă Inclusiv avancronica

 Prima difuzare 21 aprilie 2018 (E2)

 

10:30-11:00 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul Mondial, la Assen, în  Olanda

Cursa a doua

 Prima difuzare 22 aprilie 2018 (E2)

 

11:00-11:30 RELUARE

Native HD

 CURSE DE MAŞINI: WTCR, la Hungaroring, în  Ungaria

Retrospectivă

 Prima difuzare 1 mai 2018 (EI)

 

11:30-12:30 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a şasea, Caltanissetta – Etna

 Prima difuzare 10 mai 2018 (EI)

 

12:30-14:30 RELUARE

Native HD

 SNOOKER: Campionatul Mondial, la Sheffield, în  Regatul Unit

Finala

 Prima difuzare 7 mai 2018 (EI)

 

14:30-15:00 RELUARE

Native HD

 CURSE DE MAŞINI: WTCR, la Hungaroring, în  Ungaria

Retrospectivă

 Prima difuzare 1 mai 2018 (EI)

 

15:00-15:30 RELUARE

Native HD

 MOTOCROS: Campionatul Mondial, la Orlionok, în  Rusia

Cursa a doua clasa MX2

 Prima difuzare 1 mai 2018 (E2)

 

15:30-16:00 RELUARE

Native HD

 MOTOCROS: Campionatul Mondial, la Orlionok, în  Rusia

Motocros GP, cursa a doua

 Prima difuzare 1 mai 2018 (E2)

 

16:00-16:30 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul Mondial, la Assen, în  Olanda

Prima cursă Inclusiv avancronica

 Prima difuzare 21 aprilie 2018 (E2)

 

16:30-17:00 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul Mondial, la Assen, în  Olanda

Cursa a doua

 Prima difuzare 22 aprilie 2018 (E2)

 

17:00-17:30 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul britanic 

Prima cursă

 Prima difuzare 7 mai 2018 (E2)

 

17:30-18:00 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul britanic 

Cursa a doua

 Prima difuzare 7 mai 2018 (E2)

 

18:00-18:30 RELUARE

Native HD

 CURSE DE MAŞINI: WTCR, la Hungaroring, în  Ungaria

Retrospectivă

 Prima difuzare 1 mai 2018 (EI)

 

18:30-19:30 LIVE

Native HD

 CURSE DE MAŞINI: WTCR, la Nürburgring, în  Germania

Calificări

  

 

19:30-21:00 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a şaptea, Pizzo – Praia a Mare

 Prima difuzare 11 mai 2018 (EI)

 

21:00-21:30 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul britanic 

Prima cursă

 Prima difuzare 7 mai 2018 (E2)

 

21:30-22:00 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul britanic 

Cursa a doua

 Prima difuzare 7 mai 2018 (E2)

 

22:00-22:25 RELUARE

Native HD

 CURSE DE MAŞINI: WTCR, la Nürburgring, în  Germania

Calificări

 Prima difuzare 11 mai 2018 (E2)

 

22:25-22:30 RELUARE ŞTIRI: Ştirile Eurosport
 Prima difuzare 11 mai 2018 (EI)

 

22:30-23:00 RELUARE

Native HD

 FOTBAL: Fotbal FIFA
 Prima difuzare 8 mai 2018 (EI)

 

23:00-00:15 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a şaptea, Pizzo – Praia a Mare

 Prima difuzare 11 mai 2018 (EI)

 

00:15-00:45 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul britanic 

Prima cursă

 Prima difuzare 7 mai 2018 (E2)

 

00:45-01:10 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul britanic 

Cursa a doua

 Prima difuzare 7 mai 2018 (E2)

 

01:10-01:15 RELUARE ŞTIRI: Ştirile Eurosport
 Prima difuzare 11 mai 2018 (EI)

 

01:15-01:30 RELUARE OMNISPORT: WATTS

Ediţie specială – luna mai

 Prima difuzare 3 mai 2018 (E2)

 

01:30-02:30 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a şaptea, Pizzo – Praia a Mare

 Prima difuzare 11 mai 2018 (EI)

 

02:30-03:15 RELUARE

Native HD

 MOTOCROS: Campionatul Mondial, la Orlionok, în  Rusia

Cursa a doua clasa MX2

 Prima difuzare 1 mai 2018 (E2)

 


12 mai 2018

 

03:15-04:00 RELUARE

Native HD

 MOTOCROS: Campionatul Mondial, la Orlionok, în  Rusia

Motocros GP, cursa a doua

 Prima difuzare 1 mai 2018 (E2)

 

04:00-05:00 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a şaptea, Pizzo – Praia a Mare

 Prima difuzare 11 mai 2018 (EI)

 

05:00-05:30 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul Mondial, la Assen, în  Olanda

Prima cursă Inclusiv avancronica

 Prima difuzare 21 aprilie 2018 (E2)

 

05:30-06:00 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul Mondial, la Assen, în  Olanda

Cursa a doua

 Prima difuzare 22 aprilie 2018 (E2)

 

06:00-07:15 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a şaptea, Pizzo – Praia a Mare

 Prima difuzare 11 mai 2018 (EI)

 

07:15-07:45 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul Mondial, la Assen, în  Olanda

Prima cursă Inclusiv avancronica

 Prima difuzare 21 aprilie 2018 (E2)

 

07:45-08:30 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul Mondial, la Assen, în  Olanda

Cursa a doua

 Prima difuzare 22 aprilie 2018 (E2)

 

08:30-09:30 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a şaptea, Pizzo – Praia a Mare

 Prima difuzare 11 mai 2018 (EI)

 

09:30-10:00 RELUARE

Native HD

 MOTOCROS: Campionatul Mondial, la Orlionok, în  Rusia

Cursa a doua clasa MX2

 Prima difuzare 1 mai 2018 (E2)

 

10:00-10:30 RELUARE

Native HD

 MOTOCROS: Campionatul Mondial, la Orlionok, în  Rusia

Motocros GP, cursa a doua

 Prima difuzare 1 mai 2018 (E2)

 

10:30-11:00 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul britanic 

Prima cursă

 Prima difuzare 7 mai 2018 (E2)

 

11:00-11:30 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul britanic 

Cursa a doua

 Prima difuzare 7 mai 2018 (E2)

 

11:30-12:15 LIVE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul Mondial, la Imola, în  Italia

Superpole

  

 

12:15-13:30 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a şaptea, Pizzo – Praia a Mare

 Prima difuzare 11 mai 2018 (EI)

 

13:30-14:00 RELUARE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul Mondial, la Imola, în  Italia

Superpole

 Prima difuzare 12 mai 2018 (E2)

 

14:00-15:00 LIVE

Native HD

 SUPERBIKE: Campionatul Mondial, la Imola, în  Italia

Prima cursă

  

 

15:00-23:25 LIVE

Native HD

 MOTOCICLISM: Campionatul Mondial de anduranţă FIM, la Orechova Poton, în  Slovacia

.

  

 

23:25-23:30 RELUARE ŞTIRI: Ştirile Eurosport
 Prima difuzare 12 mai 2018 (EI)

 

23:30-00:15 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a opta, Praia a Mare – Montevergine di Mercogliano

 Prima difuzare 12 mai 2018 (EI)

 

00:15-00:45 RELUARE

Native HD

 CURSE DE MAŞINI: WTCR, la Nürburgring, în  Germania

Cursa a doua

 Prima difuzare 12 mai 2018 (EI)

 

00:45-01:25 RELUARE

Native HD

 CURSE DE MAŞINI: WTCR, la Nürburgring, în  Germania

Cursa a treia

 Prima difuzare 12 mai 2018 (EI)

 

01:25-01:30 RELUARE ŞTIRI: Ştirile Eurosport
 Prima difuzare 12 mai 2018 (EI)

 

01:30-02:30 RELUARE

Native HD

 CICLISM: Turul Italiei

Etapa a opta, Praia a Mare – Montevergine di Mercogliano

 Prima difuzare 12 mai 2018 (EI)

 

02:30-03:15 RELUARE

Native HD

 CURSE DE MAŞINI: WTCR, la Nürburgring, în  Germania

Cursa a doua

 Prima difuzare 12 mai 2018 (EI)

 

Prev1 of 4

Lasa un comentariu aici!

Str. Delea Veche, nr.24, copr D, et.4, Sector 2, Bucuresti. Pentru comunicate de presa, informari si alte materiale va rugam sa ne contactati pe e-mail.

Click to comment

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Program TV

PROGRAM TV HAPPY CHANNEL: 10-16 august 2018

Published

on

Foto Credit: HAPPY CHANNEL
Prev1 of 3
 

RADAR DE MEDIA vă prezintă programul TV + recomandări pentru postul HAPPY CHANNEL, aferent perioadei 10-16 august 2018.

 

 

Vineri 10 august 2018

 

06.00 Magazin informativ: ”CineCOOL” (r)

06.30 Film serial: „De trei ori Ana” – ”Tres Veces Ana” (ep 09)

An de producţie: Mexic 2016

Genul: romance

07.30 Teleshopping

07.45 (AP) Film serial: „Salome” (r)

08.45 Teleshopping

09.15 (AP) Film serial: „Salome” (r)

10.30 (AP) Film serial: “Sezonul cireșelor” „Cherry season aka Kiraz Mevsimi” (ep 93)

An de producţie: Turcia 2014

Genul: dramă

11.30 (AP) Film serial: „Elif” (r)

13.30 Film serial: “Tată de fetiță” ”Baby daddy” (sez 1)

15.00 Magazin informativ: ”CineCOOL” (r)

15.30 Magazin informativ: Happy Cool cu Cristina Ciobănașu și Vlad Gherman

16.00 Film serial: „Salome” – „Salome” (ep 29, 30)

An de producţie: Mexic 2001

Genul: romance

18.00 (AP) Film serial: “Elif” – “Elif” (S04: ep 178, 179)

An de producţie: Turcia 2016

Genul: dramă

Cu: Selin Sezgin, Isabella Damla Güvenilir

20.00 Film serial: “O Cenușăreasă la Rio” – ”Total Dreamer aka Totalmente Demais” (ep 94, 95, 96)

An de producţie: Brazilia 2016

Genul: dramă

Cu: Marina Ruy Barbosa, Felipe Simas, Fábio Assunção, Juliana Paes

23.00 (12) Film serial: „Poldark” (r)

01.30 (AP) Film serial:O Cenușăreasă la Rio” (r)

03.45 (AP) Film serial:Sezonul cireșelor” (r)

04.30 (AP) Film serial: „Salome” (r)

 

 

 

 

Sâmbătă 11 august 2018

 

06.00 Magazin informativ: ”Happy Cool” (r)

06.30 Film serial: „De trei ori Ana” – ”Tres Veces Ana” (ep 10)

An de producţie: Mexic 2016

Genul: romance

07.45 Magazin informativ: ”Don Apetit & co” (r)

08.15 Teleshopping

08.15 (AP) Film serial: “Cântec pentru suflet” – „My lovely girl” (ep 14)

An de producţie: Coreea 2014

Genul: dramă

10.15 Teleshopping

10.30 Film de comedie: „Școala, cei mai urâți ani” (r)

12.30 (AP) Film serial: „Dr House” – ”House M.D.” (sez 08)

14.30 Magazin informativ: Povești COOL

16.00 (AP) Film serial: „O nouă viață” – „Everwood” (S 04: ep 02, 03)

An de producţie: SUA 2005

Genul: dramă

Cu: Treat Williams, Emily VanCamp

18.00 Film romance: „La bine și la rău” (SUA 2014) ”For better or for worse”

Regie: Marita Grabiak

20.00 Film serial: “O Cenușăreasă la Rio” – ”Total Dreamer aka Totalmente Demais” (ep 97, 98, 99)

An de producţie: Brazilia 2016

Genul: dramă

Cu: Marina Ruy Barbosa, Felipe Simas, Fábio Assunção, Juliana Paes

23.00 (AP) Film serial: „O nouă viață” (r)

01.00 (AP) Film serial: „Dr House” (r)

02.45 (AP) Film serial: „O Cenușăreasă la Rio” (r)

05.00 (AP) Film serial: „Cântec pentru suflet” (r)

 

 

 

 

Duminică 12 august 2018

 

06.00 Magazin informativ: ”Happy Cool” (r)

06.30 Film serial: „De trei ori Ana” – ”Tres Veces Ana” (ep 11)

An de producţie: Mexic 2016

Genul: romance

07.45 Teleshopping

08.15 (AP) Film serial: “Cântec pentru suflet” – „My lovely girl” (ep 15)

An de producţie: Coreea 2014

Genul: dramă

10.15 Teleshopping

10.30 Film romance: „La bine și la rău” (r)

12.30 (AP) Film serial: „Dr House” – ”House M.D.” (sez 08)

14.30 Magazin informativ: Povești COOL

16.00 (AP) Film serial: „O nouă viață” – „Everwood” (S 04: ep 04, 05)

An de producţie: SUA 2005

Genul: dramă

Cu: Treat Williams, Emily VanCamp

18.00 Film romance: „Dragoste pe calea undelor” (SUA 2015) ”Love on the air”

Regie: Kristoffer Tabori

20.00 (12) Film serial: „Poldark” – ”Poldark” (S 04: ep 06, 07)

An de producţie: UK 2018

Genul: dramă

Cu: Aidan Turner, Eleanor Tomlinson, Jack Farthing, Heida Reed, Tristan Sturrock

22.30 (AP) Film serial: „O nouă viață” (r)

00.30 (12) Film serial: „Poldark” (r)

02.45 (AP) Film serial: „Dr House” (r)

04.15 Magazin informativ: „Cine COOL” (r)

05.00 (AP) Film serial: „Cântec pentru suflet” (r)

 

 

Prev1 of 3

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Program TV

PROGRAM TV ANTENA 1: 10-16 august 2018

Published

on

Prev1 of 3
 

RADAR DE MEDIA vă prezintă programul TV + recomandări pentru postul ANTENA 1, aferent perioadei 10-16 august 2018.

 

Vineri, 10 August 2018

06.00 Observator (live)

10.00  Divertisment: Prietenii de la 10 cu Diana Munteanu si Florin Ristei (live)

13.00 Observator (live)

14.00  Film serial: Iubire si razbunare” – “Cesur ve Guzel aka Brave and Beautiful(ep 19 + 20)

An de productie: Turcia 2016

Genul: drama

Cu: Tuba Büyüküstün, Kıvanç Tatlıtuğ, Tamer Levent

16.00 Observator (live)

17.00  Reality Show: Asia Express

19.00 Observator (live)

20.00 Animatie: “Cartea Junglei” – “The Jungle Book”

An de producţie: SUA 1967

Genul: animatie

Cartea Junglei este o genială adaptare după Rudyard Kipling. Mowgli, simpaticul băiețel crescut de lupi se împrietenește cu ursul Baloo și trece prin diferite peripeții care mai de care mai palpitante.

21.30 (AP) Film: “Testoasele Ninja 2” – “Teenage Mutan Ninja Turtles: Out of the Shadows”

An de producţie: SUA 2016

Genul: aventuri

Regia: Dave Green

Cu: Megan Fox, William Fichtner, Jeremy Howard, Noel Fisher, Alan Ritchson, Stephen Amell, Will Arnett, Gary Anthony Williams, Stephen “Sheamus” Farrelly, Tyler Perry

După ce superticălosul Shredder scapă din arest, își unește forțele cu cercetătorul nebun Baxter Stockman, și cu două “gorile” cu minte puțină, Bebop și Rocksteady (supervedeta de wrestling), pentru a pune în mișcare un plan diabolic de dominație mondială. Dar Țestoasele se trezesc față în față cu un rău și mai mare decât Shredder, cu un plan și mai periculos: infamul Krang.

00.30 (12) Reality Show: Temptation Island – Insula iubirii (sezonul 3) (re-run)

02.30 Observator (r)

03.15 Reality Show: Asia Express (r)

 

Sâmbãtã, 11 August

06.00 Observator (live)

10.00 Film animatie: “Craiasa zapezii 2” – “The Snow Queen 2”

An de productie: Rusia 2012

Regia: Aleksey Tsitsilin

Genul: aventuri

După ce au reușit să oprească planurile malefice ale Crăiesei Zăpezii, trolii au început să se bucure de libertate fără limite. De când a fost aliatul principal în marea victorie, trolul Orm a devenit eroul tuturor. Totuși, statutul de ajutor nu îl mulțumește, de aceea entuziastul personaj începe să împrăștie povești de-a dreptul ridicole, conform cărora el este adevăratul erou. De unul singur a învins-o pe Crăiasă și acum urmează să ia în căsătorie o frumoasă prințesă și să moștenească o avere uriașă!

11.15 (AP) Film: „Magica legenda a spiridusilor” – „The Magical Legend of Leprechaus” (prima parte)

An de producţie: SUA, 1999

Genul: aventuri

Regia: John Henderson

Cu: Randy Quaid, Whoopi Goldberg, Kieran Culkin

Jack Woods, un afacerist american, soseste in Irlanda cu intentia de a cumpara diverse proprietati si a realiza contracte profitabile pentru firma la care lucra. Ajungand intr-un orasel pitoresc, el inchiriaza o casa si isi incepe cercetarile legate de minunata zona, bucurandu-se de obiceiurile locale si cunoscand o multime de oameni, printre care si frumoasa Kathleen, o tanara irlandeza destul de incapatanata, care avea grija de o intreaga gospodarie si de fratii sai. Fara ca sa creada in povestile si legendele locale, Jack intalneste doi spiridusi – Seamus si Mary Muldoon, care locuiau in aceeasi casa cu el si care erau conducatorii tuturor spiridusilor. Astfel, el afla ca intreaga desfasurare a lumii este controlata de forta supranaturala a spiridusilor si a elfilor, cu care spiridusii erau in razboi de mai multe generatii. Cu toate ca exista o foarte mare animozitate intre cele doua parti ale razboiului, intre Mickey Muldoon, fiul lui Seamus si printesa elfilor Jessica se infiripa o poveste de dragoste. Datorita refuzului parintilor lor de a accepta dragostea lor, cei doi indragostiti se decid se fuga, crezand ca astfel vor reusi sa fie fericiti. Insa aceasta hotarare a lor va duce la o intensificare a razboiului, care va avea consecinte teribile asupra intregului mediu inconjurator. Din momentul acesta, Woods se trezeste in mijlocul unei aventuri miraculoase, care il va ajuta sa inteleaga importanta dragostei.

13.00 Observator (live)

14.00 Film: “Testoasele Ninja 2” – “Teenage Mutan Ninja Turtles: Out of the Shadows” (r)

16.00 Reality Show: Poftiti pe la noi: Poftiti la Nea Marin (r)

19.00 Observator (live)

20.00 Talent Show: Next Star (sezon nou)

23.00 (12) Film: „Inventarea minciunii” – „The Invention of Lying”

An de producţie: SUA, 2009

Genul: comedie

Regia: Ricky Gervaise

Cu: Ricky Gervaise, Jennifer Garner, Jonah Hill, Jason Bateman, Tina Fey, Rob Lowe

Mark Billison este un barbat lipsit de succes, trecut de 40 de ani, cu un aspect fizic neatragator, cu o inteligenta medie si fara prea multe sperante intr-un viitor mai bun pana in momentul in care isi descopera abilitatea de a minti si incepe sa foloseasca acest „talent” in beneficiul sau personal. Astfel, existenta cenusie a acestui ratat simpatic se schimba radical, iar consecintele descoperirii afirmatiilor intentionat false sunt hilare.

01.00 Film: „Magica legenda a spiridusilor” – „The Magical Legend of Leprechaus” (r)

03.00 Film: „Inventarea minciunii” – „The Invention of Lying” (r)

 

Duminică, 12 August

06.00 Observator (live)

10.00 Talent Show: Next Star (r)

13.00 Observator (live)

14.00 Animatie: “Cartea Junglei” – “The Jungle Book” (r)

15.45 Reality Show: Poftiti pe la noi: Poftiti la Nea Marin (r)

19.00 Observator (live)

20.00 (AP) Reality Show: Poftiti pe la noi: Poftiti la Nea Marin (sezon nou)

22.00 (12) Film: “Cursa mortală 2” – “Death Race 2”

An de producţie: SUA 2010

Genul: actiune

Regia: Roel Reine

Cu: Danny Trejo, Sean Bean, Luke Goss, Ving Rhames, Tanit Phoenix

Death Race 2 isi are actiunea in viitorul apropiat, in momentul in care economia Statelor Unite ale Americii incepe sa cada si un lant violent de crime incepe sa iasa de sub control. Populatia, atrasa intr-un lant de criminalitate, se grupeaza in asociatii care creeaza o subcultura impotriva legii coordonata de gasti, criminali cu sange rece si sociopati. Cea mai periculoasa dintre acestea este Terminal Island. Criminalul Carl Lucas intra in Terminal Island pentru a-si ispasi pedeapsa pe viata, la fel ca si personalitatea din lumea media September Jones, prin lansarea reality-show-ului Death Race. Death Race le ofera castigatorilor premiul suprem – libertatea – numai daca pot supravietui ca sa se bucure de ea. Cand Lucas se inscrie ca sofer, se creaza premisele unui concurent legendar.

00.00 Film: “Visand la stele” – “American Girl: McKenna Shoots for the Stars”

An de producţie: SUA 2012

Genul: familie

Regia: Vince Marcello

Cu: Jade Pettyjohn, Kerris Dorsey, Nia Vardalos, Ian Ziering

McKenna Brooks este o tanara gimnasta care trebuie să se concentreze pe punctele ei forte pentru a depăși provocările și a găsi o modalitate de a crede în ea din nou.

03.00 Film: “Cursa mortală 2” – “Death Race 2” (r)

04.57 Teleshopping

 

Prev1 of 3

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Program TV

PROGRAM TV KANAL D: 6-12 august 2018

Published

on

Prev1 of 3
 

RADAR DE MEDIA vă prezintă programul TV + recomandări pentru postul KANAL D, aferent perioadei 6-12 august 2018.

 

LUNI  6.08.2018

7:00 – 7:45 STIRILE KANAL D – r, AP

7:45 – 8:30 TELESHOPPING

8:30 – 9:15 PASTILA DE RAS –  divertisment, AP

9:15 – 9:45 TELESHOPPING

9:45 – 12:00 BAHAR: VIATA FURATA – serial, Turcia, 2014, sezonul 4, drama, cu: Ezgi Asaroglu/ Bahar, Ates/ Keremcem, Sinan Albayrak/ Mehment Emir, Ceren Moray/ Efsun, titlul original: “O Hayat benim”, AP

Sinopsys:

In acest sezon, Efsun (Ceren Moray) este o femeie implinita, care si-a atins obiectivele: casatorita, cu propria afacere si mama unei frumoase fetite; pe de alta parte, Bahar, sora acesteia, a pierdut totul, iar singura care ii da sperante este Nuran, cea pe care o cunoaste ca fiind nepoata sa. Jocurile sunt facute: doua mame, Bahar si Efsun, o fetita nevinovata prinsa la mijloc. Toate secretele, minciunile si disputele intre cele doua surori afecteaza vietile protagonistilor. O singura intrebare isi cauta raspuns: oare va reusi Bahar sa isi recupereze tot ce a pierdut? Odata cu trecerea timpului, povestea se complica si adevarul iese la iveala treptat…

12:00 – 13:00 STIRILE KANAL D – stiri, sport, cu: Silvia Ionita; Meteo: Anca Ciota, AP

13:00 – 16:00  BAHAR: VIATA FURATA – serial, Turcia, 2014, sezonul 4, drama, cu: Ezgi Asaroglu/ Bahar, Ates/ Keremcem, Sinan Albayrak/ Mehment Emir, Ceren Moray/ Efsun, titlul original: “O Hayat benim”, AP

Sinopsys:

In acest sezon, Efsun (Ceren Moray) este o femeie implinita, care si-a atins obiectivele: casatorita, cu propria afacere si mama unei frumoase fetite; pe de alta parte, Bahar, sora acesteia, a pierdut totul, iar singura care ii da sperante este Nuran, cea pe care o cunoaste ca fiind nepoata sa. Jocurile sunt facute: doua mame, Bahar si Efsun, o fetita nevinovata prinsa la mijloc. Toate secretele, minciunile si disputele intre cele doua surori afecteaza vietile protagonistilor. O singura intrebare isi cauta raspuns: oare va reusi Bahar sa isi recupereze tot ce a pierdut? Odata cu trecerea timpului, povestea se complica si adevarul iese la iveala treptat…

16:00 – 17:45 CINE-I CHEFU’? – divertisment, prezinta: Chef Foa, AP

Prezentarea emisiunii:

Emisiunea „Cine-i Chefu?’” detine ingredientele pentru a schimba perceptia in ceea ce priveste cooking show-urile, prin combinatia inedita de aspecte pur culinare, relatii intre membrii unui cuplu, comicul de situatie,  miza si emotiile unui veritabil concurs cu premii consistente. La fiecare editie, cuplul castigator pleaca acasa cu 1000 de Euro.  Dincolo de componenta de entertainment, in timpul emisiunii telespectatorii vor putea afla o serie de trucuri culinare extrem de utile in viata de zi cu zi, sfaturi si retete direct de la Chef Foa.    Chef Foa le va spune reteta exacta doar celor trei concurente, urmand ca acestea sa isi indrume partenerii prin intermediul castilor audio, fara ca ei sa stie ce produs final trebuie sa le iasa din maini.

Concurentele nu au voie sa isi noteze nimic, asa ca trebuie sa fie foarte atente la indicatiile chef-ului pentru ca apoi sa transmita partenerilor informatia corecta. La final, cele trei concurente trec printr-o noua incercare: legate la ochi, ele vor gusta din cele trei preparate si vor oferi note celor trei „bucatari”.

Cuplurile interesate sa participe in emisiune pentru a castiga premiul pus la bataie, de  1000 de Euro la fiecare editie, dar si pentru distractia garantata, se pot inscrie in continuare pe pagina casting.kanald.ro 

17:45 – 18:45 CASH TAXI – r

18:45 – 20:00 STIRILE KANAL D – cu: Sabbagh Christian, AP

20:00 – 22:30 MERYEM –  serial  Turcia, 2017, regia: Emre Ozdur, cu: Furkan Andic, Ayca Aysin Turan, Cemal Toktas, AP

Sinopsys:

Productia spune povestea impresionanta de viata a trei personaje memorabile: Meryem – femeia care isi asuma o crima in numele barbatului iubit, Oktay – un procuror care ar face orice pentru cariera si putere, si Savas – tanarul inversunat de dorinta de razbunare dupa ce isi pierde iubita.

Un teribil accident, intr-o noapte furtunoasa, schimba radical vietile celor trei personaje. Omul legii, Oktay, vrea cu orice pret o mai mare putere asupra celor din jur, Savas doreste sa se faca dreptate. Meryem poarta povara pacatelor celor doi barbati, pana in momentul in care dragostea adevarata isi face loc in viata lor.

Dincolo de scenariul alert si intriga puternica,  productia beneficiaza si de o distribuitie cu tineri actori foarte talentati.  In rolul frumoasei Meryem, o cunoastem pe Ayca Aysin Turan, o tanara actrita care a devenit foarte iubita dupa rolul jucat in serialul „Karagul” („Trandafirul Negru”). Cemal Toktas, cel care il interpreteaza pe Oktay, a devenit foarte popular in Turcia dupa rolul din lungmetrajul „Gunesi Gordum”, partitura actoriceasca in urma careia a castigat numeroase premii pentru Cel mai bun actor in rol secundar. De asemenea, in 2010, la Festivalul de Film de la Ankara, acesta si-a adjudecat premiul pentru Cel mai promitator tanar actor, cu rolul din „Kara Kopekler Havlarken” („Black Dogs Barking”). Cemal este si un foarte apreciat actor de teatru.

Savas Sargun este interpretat de Furkan Andic, un actor care a intrat in lumina reflectoarelor de la o varsta frageda, incepandu-si cariera in televiziune prin aparitii intr-o serie de reclame, pentru ca apoi sa faca pasul catre seriale.

22:30 – 23:30 CASH TAXI – divertisment, prezinta: Catalin Cazacu, AP

Prezentarea emisiunii:

„Cash Taxi” (Cash Cab – titlu original) este un quiz show foarte antrenant, in care umorul, spontaneitatea, bucuria castigului si suprizele de tot felul isi fac simtita prezenta in permanenta. Emisiunea a fost difuzata in peste 50 de teritorii, a obtinut audiente uriase si zeci de premii, dintre care amintim patru distinctii Daytime Entertainment Emmy.

23:30 – 0:30 ALEASA REGELUI – premiera, film serial, drama, Portugalia 2017, cu: Paulo Pires, Joana Ribeiro, Sandra Faleiro,  titlul original: “King’s favorite” (Madre Paula), AP

Prezentarea serialului:

Din Portugalia secolului al XVIII-lea vine cea mai intensa poveste de dragoste, o iubire interzisa, supusa rigorilor vremii. Joana Ribeiro, actrita care interpreteaza rolul Paulei, si Paulo Pires, actorul care da viata Regelui João al V – lea (Regele Ioan al V-lea, al Portugaliei), sunt protagonistii noii productii portugheze.

“Aleasa Regelui” descrie, pe langa evenimentele istorice ale acelor timpuri, o iubire intensa si extrem de controversata, ce a schimbat istoria Portugaliei, petrecuta intre o tanara saraca si foarte frumoasa, Paula, si Regele Ioan al V-lea.

Paula este obligata de tatal ei, Adrião, un aurar aflat in pragul falimentului, sa se calugareasca. Ajunsa la Manastire, Paula nu rezoneaza cu ideea de izolare, asa cum impune viata in lacasurile sfinte, insa realizeaza ca aceasta este singura ei sansa la o viata mai buna.

0:30 – 1:45  STIRILE KANAL D – r

1:45 – 3:15 CINE-I CHEFU’? – r, AP

3:15 – 5:15 MERYEM – r

5:15 – 5:45 Pastila de ras – r

5:45 – 6:45 TELESHOPPING – r

 

 

MARTI 7.08.2018

7:00 – 7:45 STIRILE KANAL D – r, AP

7:45 – 8:30 TELESHOPPING

8:30 – 9:15 PASTILA DE RAS –  divertisment, AP

9:15 – 9:45 TELESHOPPING

9:45 – 12:00 BAHAR: VIATA FURATA – serial, Turcia, 2014, sezonul 4, drama, cu: Ezgi Asaroglu/ Bahar, Ates/ Keremcem, Sinan Albayrak/ Mehment Emir, Ceren Moray/ Efsun, titlul original: “O Hayat benim”, AP

Sinopsys:

In acest sezon, Efsun (Ceren Moray) este o femeie implinita, care si-a atins obiectivele: casatorita, cu propria afacere si mama unei frumoase fetite; pe de alta parte, Bahar, sora acesteia, a pierdut totul, iar singura care ii da sperante este Nuran, cea pe care o cunoaste ca fiind nepoata sa. Jocurile sunt facute: doua mame, Bahar si Efsun, o fetita nevinovata prinsa la mijloc. Toate secretele, minciunile si disputele intre cele doua surori afecteaza vietile protagonistilor. O singura intrebare isi cauta raspuns: oare va reusi Bahar sa isi recupereze tot ce a pierdut? Odata cu trecerea timpului, povestea se complica si adevarul iese la iveala treptat…

12:00 – 13:00 STIRILE KANAL D – stiri, sport, cu: Silvia Ionita; Meteo: Anca Ciota, AP

13:00 – 16:00  BAHAR: VIATA FURATA – serial, Turcia, 2014, sezonul 4, drama, cu: Ezgi Asaroglu/ Bahar, Ates/ Keremcem, Sinan Albayrak/ Mehment Emir, Ceren Moray/ Efsun, titlul original: “O Hayat benim”, AP

Sinopsys:

In acest sezon, Efsun (Ceren Moray) este o femeie implinita, care si-a atins obiectivele: casatorita, cu propria afacere si mama unei frumoase fetite; pe de alta parte, Bahar, sora acesteia, a pierdut totul, iar singura care ii da sperante este Nuran, cea pe care o cunoaste ca fiind nepoata sa. Jocurile sunt facute: doua mame, Bahar si Efsun, o fetita nevinovata prinsa la mijloc. Toate secretele, minciunile si disputele intre cele doua surori afecteaza vietile protagonistilor. O singura intrebare isi cauta raspuns: oare va reusi Bahar sa isi recupereze tot ce a pierdut? Odata cu trecerea timpului, povestea se complica si adevarul iese la iveala treptat…

16:00 – 17:45 CINE-I CHEFU’? – divertisment, prezinta: Chef Foa, AP

Prezentarea emisiunii:

Emisiunea „Cine-i Chefu?’” detine ingredientele pentru a schimba perceptia in ceea ce priveste cooking show-urile, prin combinatia inedita de aspecte pur culinare, relatii intre membrii unui cuplu, comicul de situatie,  miza si emotiile unui veritabil concurs cu premii consistente. La fiecare editie, cuplul castigator pleaca acasa cu 1000 de Euro.  Dincolo de componenta de entertainment, in timpul emisiunii telespectatorii vor putea afla o serie de trucuri culinare extrem de utile in viata de zi cu zi, sfaturi si retete direct de la Chef Foa.    Chef Foa le va spune reteta exacta doar celor trei concurente, urmand ca acestea sa isi indrume partenerii prin intermediul castilor audio, fara ca ei sa stie ce produs final trebuie sa le iasa din maini.

Concurentele nu au voie sa isi noteze nimic, asa ca trebuie sa fie foarte atente la indicatiile chef-ului pentru ca apoi sa transmita partenerilor informatia corecta. La final, cele trei concurente trec printr-o noua incercare: legate la ochi, ele vor gusta din cele trei preparate si vor oferi note celor trei „bucatari”.

Cuplurile interesate sa participe in emisiune pentru a castiga premiul pus la bataie, de  1000 de Euro la fiecare editie, dar si pentru distractia garantata, se pot inscrie in continuare pe pagina casting.kanald.ro 

17:45 – 18:45 CASH TAXI – r

18:45 – 20:00 STIRILE KANAL D – cu: Sabbagh Christian, AP

20:00 – 22:30 MERYEM –  serial  Turcia, 2017, regia: Emre Ozdur, cu: Furkan Andic, Ayca Aysin Turan, Cemal Toktas, AP

Sinopsys:

Productia spune povestea impresionanta de viata a trei personaje memorabile: Meryem – femeia care isi asuma o crima in numele barbatului iubit, Oktay – un procuror care ar face orice pentru cariera si putere, si Savas – tanarul inversunat de dorinta de razbunare dupa ce isi pierde iubita.

Un teribil accident, intr-o noapte furtunoasa, schimba radical vietile celor trei personaje. Omul legii, Oktay, vrea cu orice pret o mai mare putere asupra celor din jur, Savas doreste sa se faca dreptate. Meryem poarta povara pacatelor celor doi barbati, pana in momentul in care dragostea adevarata isi face loc in viata lor.

Dincolo de scenariul alert si intriga puternica,  productia beneficiaza si de o distribuitie cu tineri actori foarte talentati.  In rolul frumoasei Meryem, o cunoastem pe Ayca Aysin Turan, o tanara actrita care a devenit foarte iubita dupa rolul jucat in serialul „Karagul” („Trandafirul Negru”). Cemal Toktas, cel care il interpreteaza pe Oktay, a devenit foarte popular in Turcia dupa rolul din lungmetrajul „Gunesi Gordum”, partitura actoriceasca in urma careia a castigat numeroase premii pentru Cel mai bun actor in rol secundar. De asemenea, in 2010, la Festivalul de Film de la Ankara, acesta si-a adjudecat premiul pentru Cel mai promitator tanar actor, cu rolul din „Kara Kopekler Havlarken” („Black Dogs Barking”). Cemal este si un foarte apreciat actor de teatru.

Savas Sargun este interpretat de Furkan Andic, un actor care a intrat in lumina reflectoarelor de la o varsta frageda, incepandu-si cariera in televiziune prin aparitii intr-o serie de reclame, pentru ca apoi sa faca pasul catre seriale.

22:30 – 23:30 CASH TAXI – divertisment, prezinta: Catalin Cazacu, AP

23:30 – 0:30 ALEASA REGELUI – premiera, film serial, drama, Portugalia 2017, cu: Paulo Pires, Joana Ribeiro, Sandra Faleiro,  titlul original: “King’s favorite” (Madre Paula), AP

Prezentarea serialului:

Din Portugalia secolului al XVIII-lea vine cea mai intensa poveste de dragoste, o iubire interzisa, supusa rigorilor vremii. Joana Ribeiro, actrita care interpreteaza rolul Paulei, si Paulo Pires, actorul care da viata Regelui João al V – lea (Regele Ioan al V-lea, al Portugaliei), sunt protagonistii noii productii portugheze.

“Aleasa Regelui” descrie, pe langa evenimentele istorice ale acelor timpuri, o iubire intensa si extrem de controversata, ce a schimbat istoria Portugaliei, petrecuta intre o tanara saraca si foarte frumoasa, Paula, si Regele Ioan al V-lea.

Paula este obligata de tatal ei, Adrião, un aurar aflat in pragul falimentului, sa se calugareasca. Ajunsa la Manastire, Paula nu rezoneaza cu ideea de izolare, asa cum impune viata in lacasurile sfinte, insa realizeaza ca aceasta este singura ei sansa la o viata mai buna.

0:30 – 1:45  STIRILE KANAL D – r

1:45 – 3:15 CINE-I CHEFU’? – r, AP

3:15 – 5:15 MERYEM – r

5:15 – 5:45 Pastila de ras – r

5:45 – 6:45 TELESHOPPING – r

 

 

MIERCURI 8.08.2018

7:00 – 7:45 STIRILE KANAL D – r, AP

7:45 – 8:30 TELESHOPPING

8:30 – 9:15 PASTILA DE RAS –  divertisment, AP

9:15 – 9:45 TELESHOPPING

9:45 – 12:00 BAHAR: VIATA FURATA – serial, Turcia, 2014, sezonul 4, drama, cu: Ezgi Asaroglu/ Bahar, Ates/ Keremcem, Sinan Albayrak/ Mehment Emir, Ceren Moray/ Efsun, titlul original: “O Hayat benim”, AP

Sinopsys:

In acest sezon, Efsun (Ceren Moray) este o femeie implinita, care si-a atins obiectivele: casatorita, cu propria afacere si mama unei frumoase fetite; pe de alta parte, Bahar, sora acesteia, a pierdut totul, iar singura care ii da sperante este Nuran, cea pe care o cunoaste ca fiind nepoata sa. Jocurile sunt facute: doua mame, Bahar si Efsun, o fetita nevinovata prinsa la mijloc. Toate secretele, minciunile si disputele intre cele doua surori afecteaza vietile protagonistilor. O singura intrebare isi cauta raspuns: oare va reusi Bahar sa isi recupereze tot ce a pierdut? Odata cu trecerea timpului, povestea se complica si adevarul iese la iveala treptat…

12:00 – 13:00 STIRILE KANAL D – stiri, sport, cu: Silvia Ionita; Meteo: Anca Ciota, AP

13:00 – 16:00  BAHAR: VIATA FURATA – serial, Turcia, 2014, sezonul 4, drama, cu: Ezgi Asaroglu/ Bahar, Ates/ Keremcem, Sinan Albayrak/ Mehment Emir, Ceren Moray/ Efsun, titlul original: “O Hayat benim”, AP

Sinopsys:

In acest sezon, Efsun (Ceren Moray) este o femeie implinita, care si-a atins obiectivele: casatorita, cu propria afacere si mama unei frumoase fetite; pe de alta parte, Bahar, sora acesteia, a pierdut totul, iar singura care ii da sperante este Nuran, cea pe care o cunoaste ca fiind nepoata sa. Jocurile sunt facute: doua mame, Bahar si Efsun, o fetita nevinovata prinsa la mijloc. Toate secretele, minciunile si disputele intre cele doua surori afecteaza vietile protagonistilor. O singura intrebare isi cauta raspuns: oare va reusi Bahar sa isi recupereze tot ce a pierdut? Odata cu trecerea timpului, povestea se complica si adevarul iese la iveala treptat…

16:00 – 17:45 CINE-I CHEFU’? – divertisment, prezinta: Chef Foa, AP

Prezentarea emisiunii:

Emisiunea „Cine-i Chefu?’” detine ingredientele pentru a schimba perceptia in ceea ce priveste cooking show-urile, prin combinatia inedita de aspecte pur culinare, relatii intre membrii unui cuplu, comicul de situatie,  miza si emotiile unui veritabil concurs cu premii consistente. La fiecare editie, cuplul castigator pleaca acasa cu 1000 de Euro.  Dincolo de componenta de entertainment, in timpul emisiunii telespectatorii vor putea afla o serie de trucuri culinare extrem de utile in viata de zi cu zi, sfaturi si retete direct de la Chef Foa.    Chef Foa le va spune reteta exacta doar celor trei concurente, urmand ca acestea sa isi indrume partenerii prin intermediul castilor audio, fara ca ei sa stie ce produs final trebuie sa le iasa din maini.

Concurentele nu au voie sa isi noteze nimic, asa ca trebuie sa fie foarte atente la indicatiile chef-ului pentru ca apoi sa transmita partenerilor informatia corecta. La final, cele trei concurente trec printr-o noua incercare: legate la ochi, ele vor gusta din cele trei preparate si vor oferi note celor trei „bucatari”.

Cuplurile interesate sa participe in emisiune pentru a castiga premiul pus la bataie, de  1000 de Euro la fiecare editie, dar si pentru distractia garantata, se pot inscrie in continuare pe pagina casting.kanald.ro 

17:45 – 18:45 CASH TAXI – r

18:45 – 20:00 STIRILE KANAL D – cu: Sabbagh Christian, AP

20:00 – 22:30 MERYEM –  serial  Turcia, 2017, regia: Emre Ozdur, cu: Furkan Andic, Ayca Aysin Turan, Cemal Toktas, AP

Sinopsys:

Productia spune povestea impresionanta de viata a trei personaje memorabile: Meryem – femeia care isi asuma o crima in numele barbatului iubit, Oktay – un procuror care ar face orice pentru cariera si putere, si Savas – tanarul inversunat de dorinta de razbunare dupa ce isi pierde iubita.

Un teribil accident, intr-o noapte furtunoasa, schimba radical vietile celor trei personaje. Omul legii, Oktay, vrea cu orice pret o mai mare putere asupra celor din jur, Savas doreste sa se faca dreptate. Meryem poarta povara pacatelor celor doi barbati, pana in momentul in care dragostea adevarata isi face loc in viata lor.

Dincolo de scenariul alert si intriga puternica,  productia beneficiaza si de o distribuitie cu tineri actori foarte talentati.  In rolul frumoasei Meryem, o cunoastem pe Ayca Aysin Turan, o tanara actrita care a devenit foarte iubita dupa rolul jucat in serialul „Karagul” („Trandafirul Negru”). Cemal Toktas, cel care il interpreteaza pe Oktay, a devenit foarte popular in Turcia dupa rolul din lungmetrajul „Gunesi Gordum”, partitura actoriceasca in urma careia a castigat numeroase premii pentru Cel mai bun actor in rol secundar. De asemenea, in 2010, la Festivalul de Film de la Ankara, acesta si-a adjudecat premiul pentru Cel mai promitator tanar actor, cu rolul din „Kara Kopekler Havlarken” („Black Dogs Barking”). Cemal este si un foarte apreciat actor de teatru.

Savas Sargun este interpretat de Furkan Andic, un actor care a intrat in lumina reflectoarelor de la o varsta frageda, incepandu-si cariera in televiziune prin aparitii intr-o serie de reclame, pentru ca apoi sa faca pasul catre seriale.

22:30 – 23:30 CASH TAXI – divertisment, prezinta: Catalin Cazacu, AP

 

23:30 – 0:30 ALEASA REGELUI – premiera, film serial, drama, Portugalia 2017, cu: Paulo Pires, Joana Ribeiro, Sandra Faleiro,  titlul original: “King’s favorite” (Madre Paula), AP

Prezentarea serialului:

Din Portugalia secolului al XVIII-lea vine cea mai intensa poveste de dragoste, o iubire interzisa, supusa rigorilor vremii. Joana Ribeiro, actrita care interpreteaza rolul Paulei, si Paulo Pires, actorul care da viata Regelui João al V – lea (Regele Ioan al V-lea, al Portugaliei), sunt protagonistii noii productii portugheze.

“Aleasa Regelui” descrie, pe langa evenimentele istorice ale acelor timpuri, o iubire intensa si extrem de controversata, ce a schimbat istoria Portugaliei, petrecuta intre o tanara saraca si foarte frumoasa, Paula, si Regele Ioan al V-lea.

Paula este obligata de tatal ei, Adrião, un aurar aflat in pragul falimentului, sa se calugareasca. Ajunsa la Manastire, Paula nu rezoneaza cu ideea de izolare, asa cum impune viata in lacasurile sfinte, insa realizeaza ca aceasta este singura ei sansa la o viata mai buna.

0:30 – 1:45  STIRILE KANAL D – r

1:45 – 3:15 CINE-I CHEFU’? – r, AP

3:15 – 5:15 MERYEM – r

5:15 – 5:45 Pastila de ras – r

5:45 – 6:45 TELESHOPPING – r

 

 

Prev1 of 3

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading
Advertisement
Advertisement Https://Www.Autodoc24.RO

PREMIILE RADAR DE MEDIA

Advertisement

Trending