Connect with us

Program TV

PROGRAM TV PRO 2: 5-11 februarie 2018

Published

on

Prev1 of 3

RADAR DE MEDIA vă prezintă programul TV + recomandări pentru postul PRO 2, aferent perioadei 5-11 februarie 2018. 

 

LUNI, 5 FEBRUARIE  2018

 

05:45 – (AP) Film serial: Cum m-am indragostit (r)

06:45 – (AP) Film serial: La Dona (r)

09:00 – Teleshopping

09:15 – (AP) Film serial: E scris in stele (r)

10:45 – Teleshopping

11:15 – (AP) Film serial: Camera 309 ®

13:15 – Teleshopping

13:30 – (AP) Film serial: Regina noptii ®

14:30 – (AP) Film serial: Cum m-am indragostit, ep. 26

Titlu original: Enamorandome de Ramon

Regie: Adrian Frutos

Productie: Mexic 2016

Cu: Jose Ron, Esmeralda Pimentel

Gen: romance

15:30 – (AP) Film serial: La Dona, ep. 61,62

Titlu original: La Dona

Regie: Carlos Villegas Rosales, Carlos Santos

Productie: Telemundo 2016

Cu: Aracely Arambula, David Chocarro, Danna Paola, Rebecca Jones

Gen: drama

17:30 – (AP) Film serial: E scris in stele,  ep.154,155,156

Titlu original: Do Dil Bandhe Ek Dori Se

Regie: Hemanth Prabhu, Chander Behl

Productie: India 2013

Cu: Arhaan Behl, Mansi Srivastava, Alok Nath, Proonam Preet Bhatia, Ishrat Ali, Shubhangi Latkar, Shalu Shreya, Charu Rohtagi, Vishal Thakkar

Gen: romance

19:00 –(AP) Film serial: Camera 309, ep. 21,22

Titlu original: room No. 309

Regie: Hasan Tolga Pulat

Productie: Turcia 2016

Cu: Furkan Palali, Demet Ozdemir, Pelin Uluksar, Irem Helvacioglu, Murat Tavli, Fatih Ayhan

Gen: romance

21:00 – (AP) Film serial: Regina noptii, ep. 21

Titlu original: Gecenin Kralicesi aka Queen of the night

Regie: Yagmur Taylan, Durul Taylan

Productie: Turcia, 2016

Cu: Meryem Uzerli, Murat Yildirim, Ugur Polat, Funda Eryigit, Deniz Celiloglu, Seda Akman, Reha Ozcan

Gen: drama

22:00 – (AP) Film serial: Iubire ascunsa, ep. 22

Titlu original: Ask-i Memnu aka Forbidden Love

Regie: Hilal Saral, Baris Yos

Productie: Turcia, 2008

Cu: Beren Saat, Kivanc Tatlitug, Hazal Kaya, Nebahat Cehre

Gen: drama

23:00 – (AP) Film serial:  Trandafirul negru, ep. 22, sezon 3

Titlu original: Karagul aka Black Rose

Producţie: Turcia, 2013

Regia: Murat Saracoglu

Cu: Ece Uslu, Ozcan Deniz, Mesut Akusta, Hilal Altinbilek, Can Atak, Yavuz Bingol, Ozlem Conker, Hulya Duyar, Sevda Erginci, Nert Yazicioglu

Gen: drama

00:00 – (AP) Film serial: Iubire ca in filme, ep. 145

Titlu Original: Iubire ca in filme
Regizor/Producatori:Iura Luncasu, Bogdan Dumitrescu
Distributie: Adela Popescu, Dan Bordeianu, Diana Dumitrescu, Steliana Bălacianu,
Nicoleta Luciu, Adina Galupa, Pavel Bartoş, Octavian Strunilă, Mihai Călin, Augustin Viziru, Lucian Viziru, Cătălina Mustaţă, Carmen Tănase, Gheorghe Visu,
Rodica Negrea: Gabriela Stoian, Mircea Anca, Eugenia Şerban, Adriana Şchiopu, Mihai Dinvale, Sabina Brânduşe, Ştefana Samfira

01:00 – (AP) Film serial:  La Dona (r)

02:30 – (AP) Film serial: Regina noptii ®

03:30 – (AP) Film serial: Camera 309 ®

05:00 – (AP) Film serial: Trandafirul negru ®

 

MARŢI, 6 FEBRUARIE 2018

 

05:45 – (AP) Film serial: Cum m-am indragostit (r)

06:45 – (AP) Film serial: La Dona (r)

09:00 – Teleshopping

09:15 – (AP) Film serial: E scris in stele  (r)

10:45 – Teleshopping

11:15 – (AP romance) Film serial: Camera 309 ®

13:15 – Teleshopping

13:30- (AP) Film serial: Regina noptii ®

14:30 – (AP) Film serial: Cum m-am indragostit, ep. 27

Titlu original: Enamorandome de Ramon

Regie: Adrian Frutos

Productie: Mexic 2016

Cu: Jose Ron, Esmeralda Pimentel

Gen: romance

15:30 – (AP) Film serial: La Dona, ep. 63,64

Titlu original: La Dona

Regie: Carlos Villegas Rosales, Carlos Santos

Productie: Telemundo 2016

Cu: Aracely Arambula, David Chocarro, Danna Paola, Rebecca Jones

Gen: drama

17:30 – (AP) Film serial: E scris in stele,  ep. 157,158,159

Titlu original: Do Dil Bandhe Ek Dori Se

Regie: Hemanth Prabhu, Chander Behl

Productie: India 2013

Cu: Arhaan Behl, Mansi Srivastava, Alok Nath, Proonam Preet Bhatia, Ishrat Ali, Shubhangi Latkar, Shalu Shreya, Charu Rohtagi, Vishal Thakkar

Gen: romance

19:00 –(AP) Film serial: Camera 309, ep. 23,24

Titlu original: room No. 309

Regie: Hasan Tolga Pulat

Productie: Turcia 2016

Cu: Furkan Palali, Demet Ozdemir, Pelin Uluksar, Irem Helvacioglu, Murat Tavli, Fatih Ayhan

Gen: romance

21:00 – (AP) Film serial: Regina noptii, ep. 22

Titlu original: Gecenin Kralicesi aka Queen of the night

Regie: Yagmur Taylan, Durul Taylan

Productie: Turcia, 2016

Cu: Meryem Uzerli, Murat Yildirim, Ugur Polat, Funda Eryigit, Deniz Celiloglu, Seda Akman, Reha Ozcan

Gen: drama

22:00 – (AP) Film serial: Iubire ascunsa, ep. 23

Titlu original: Ask-i Memnu aka Forbidden Love

Regie: Hilal Saral, Baris Yos

Productie: Turcia, 2008

Cu: Beren Saat, Kivanc Tatlitug, Hazal Kaya, Nebahat Cehre

Gen: drama

23:00 – (AP) Film serial:  Trandafirul negru, ep. 23, sezon 3

Titlu original: Karagul aka Black Rose

Producţie: Turcia, 2013

Regia: Murat Saracoglu

Cu: Ece Uslu, Ozcan Deniz, Mesut Akusta, Hilal Altinbilek, Can Atak, Yavuz Bingol, Ozlem Conker, Hulya Duyar, Sevda Erginci, Nert Yazicioglu

Gen: drama

00:00 – (AP) Film serial: Iubire ca in filme, ep. 146

Titlu Original: Iubire ca in filme
Regizor/Producatori:Iura Luncasu, Bogdan Dumitrescu
Distributie: Adela Popescu, Dan Bordeianu, Diana Dumitrescu, Steliana Bălacianu,
Nicoleta Luciu, Adina Galupa, Pavel Bartoş, Octavian Strunilă, Mihai Călin, Augustin Viziru, Lucian Viziru, Cătălina Mustaţă, Carmen Tănase, Gheorghe Visu,
Rodica Negrea: Gabriela Stoian, Mircea Anca, Eugenia Şerban, Adriana Şchiopu, Mihai Dinvale, Sabina Brânduşe, Ştefana Samfira

01:00 – (AP) Film serial:  La Dona (r)

02:30 – (AP) Film serial: Regina noptii ®

03:30 – (AP) Film serial: Camera 309 ®

05:00 – (AP) Film serial: Trandafirul negru ®

 

 

MIERCURI, 7 FEBRUARIE 2018

 

05:45 – (AP) Film serial: Cum m-am indragostit (r)

06:45 – (AP) Film serial: La Dona (r)

09:00 – Teleshopping

09:15 – (AP) Film serial: E scris in stele  (r)

10:45 – Teleshopping

11:15 – (AP romance) Film serial: Camera 309 (r)

13:15 – Teleshopping

13:30- (AP) Film serial: Regina noptii ®

14:30 – (AP) Film serial: Cum m-am indragostit, ep. 28

Titlu original: Enamorandome de Ramon

Regie: Adrian Frutos

Productie: Mexic 2016

Cu: Jose Ron, Esmeralda Pimentel

Gen: romance

15:30 – (AP) Film serial: La Dona, ep. 65,66

Titlu original: La Dona

Regie: Carlos Villegas Rosales, Carlos Santos

Productie: Telemundo 2016

Cu: Aracely Arambula, David Chocarro, Danna Paola, Rebecca Jones

Gen: drama

17:30 – (AP) Film serial: E scris in stele,  ep.160,161,162

Titlu original: Do Dil Bandhe Ek Dori Se

Regie: Hemanth Prabhu, Chander Behl

Productie: India 2013

Cu: Arhaan Behl, Mansi Srivastava, Alok Nath, Proonam Preet Bhatia, Ishrat Ali, Shubhangi Latkar, Shalu Shreya, Charu Rohtagi, Vishal Thakkar

Gen: romance

19:00 –(AP) Film serial: Camera 309, ep. 25,26

Titlu original: room No. 309

Regie: Hasan Tolga Pulat

Productie: Turcia 2016

Cu: Furkan Palali, Demet Ozdemir, Pelin Uluksar, Irem Helvacioglu, Murat Tavli, Fatih Ayhan

Gen: romance

21:00 – (AP) Film serial: Regina noptii, ep. 23

Titlu original: Gecenin Kralicesi aka Queen of the night

Regie: Yagmur Taylan, Durul Taylan

Productie: Turcia, 2016

Cu: Meryem Uzerli, Murat Yildirim, Ugur Polat, Funda Eryigit, Deniz Celiloglu, Seda Akman, Reha Ozcan

Gen: drama

22:00 – (AP) Film serial: Iubire ascunsa, ep. 24

Titlu original: Ask-i Memnu aka Forbidden Love

Regie: Hilal Saral, Baris Yos

Productie: Turcia, 2008

Cu: Beren Saat, Kivanc Tatlitug, Hazal Kaya, Nebahat Cehre

Gen: drama

23:00 – (AP) Film serial:  Trandafirul negru, ep. 24, sezon 3

Titlu original: Karagul aka Black Rose

Producţie: Turcia, 2013

Regia: Murat Saracoglu

Cu: Ece Uslu, Ozcan Deniz, Mesut Akusta, Hilal Altinbilek, Can Atak, Yavuz Bingol, Ozlem Conker, Hulya Duyar, Sevda Erginci, Nert Yazicioglu

Gen: drama

00:00 – (AP) Film serial: Iubire ca in filme, ep. 147

Titlu Original: Iubire ca in filme
Regizor/Producatori:Iura Luncasu, Bogdan Dumitrescu
Distributie: Adela Popescu, Dan Bordeianu, Diana Dumitrescu, Steliana Bălacianu,
Nicoleta Luciu, Adina Galupa, Pavel Bartoş, Octavian Strunilă, Mihai Călin, Augustin Viziru, Lucian Viziru, Cătălina Mustaţă, Carmen Tănase, Gheorghe Visu,
Rodica Negrea: Gabriela Stoian, Mircea Anca, Eugenia Şerban, Adriana Şchiopu, Mihai Dinvale, Sabina Brânduşe, Ştefana Samfira

01:00 – (AP) Film serial:  La Dona (r)

02:30 – (AP) Film serial: Regina noptii ®

03:30 – (AP) Film serial: Camera 309 ®

05:00 – (AP) Film serial: Trandafirul negru ®

Prev1 of 3

loading...

Lasa un comentariu aici!

Str. Delea Veche, nr.24, copr D, et.4, Sector 2, Bucuresti. Pentru comunicate de presa, informari si alte materiale va rugam sa ne contactati pe e-mail.

Click to comment

Lasă un răspuns

Program TV

PROGRAM TV HAPPY CHANNEL 1: 20-26 aprilie 2018

Published

on

Prev1 of 3

RADAR DE MEDIA vă prezintă programul TV + recomandări pentru postul HAPPY CHANNEL, aferent perioadei 20-26 aprilie 2018. 

 

Vineri 20 aprilie 2018

 

06.00 Magazin informativ: ”CineCOOL” (r)

06.15 Film serial: „Te provoc să mă părăsești” – ”A Que No Me Dejas” (ep 110)

An de producţie: Mexic 2015

Genul: romance

07.30 Teleshopping

08.15 (AP) Film serial: „Să te ierte Dumnezeu, nu eu !” (r)

10.15 Teleshopping

10.30 (AP) Film serial: „Elif” (r)

11.30 Magazin informativ: ”Don Apetit” (r)

12.00 (AP) Film serial: „Downton Abbey” – ”Downton Abbey” (sez 4)

14.30 (AP) Film serial: “Sezonul cireșelor” „Cherry season aka Kiraz Mevsimi” (ep 13)

An de producţie: Turcia 2014

Genul: dramă

15.30 Magazin informativ: Happy Cool cu Cristina Ciobănașu și Vlad Gherman

16.00 (AP) Film serial: „Să te ierte Dumnezeu, nu eu !” – „Que Te Perdone Dios… yo no” (ep 88, 89)

An de producţie: Mexic 2015

Genul: romance

Cu: Zuria Vega, Mark Tacher, Sergio Goyri, Rebecca Jones, Sabine Moussier, Eric del Castillo

18.00 (AP) Film serial: “Elif” – “Elif” (S04: ep 46)

An de producţie: Turcia 2016

Genul: dramă

Cu: Selin Sezgin, Isabella Damla Güvenilir

19.00 Film serial: “O Cenușăreasă la Rio” – ”Total Dreamer aka Totalmente Demais” (ep 29, 30)

An de producţie: Brazilia 2016

Genul: dramă

Cu: Marina Ruy Barbosa, Felipe Simas, Fábio Assunção, Juliana Paes

21.00 (AP) Film serial: “O poveste de iubire” – „Love Story” (ep 25, 26)

An de producţie: Turcia 2014

Genul: dramă

Cu: Seçkin Özdemir, Damla Sönmez, Yamaç Telli, Elçin Sangu, Zuhal Olcay

23.00 (AP) Film dramă: „Rădăcini – Kunta Kinte” (r)

01.00 (AP) Film serial:O poveste de iubire” (r)

02.45 (AP) Film serial:Sezonul cireșelor” (r)

03.30 Magazin informativ:Happy COOL” (r)

04.30 (AP) Film serial: „Să te ierte Dumnezeu, nu eu !” (r)

 

 

Sâmbătă 21 aprilie 2018

 

06.00 Magazin lifestyle: ”Food Safari”

06.30 Film serial: „Te provoc să mă părăsești” – ”A Que No Me Dejas” (ep 111)

An de producţie: Mexic 2015

Genul: romance

07.45 Teleshopping

08.30 (AP) Film serial: “Prețul libertății” „Temtation” (ep 02)

An de producţie: Coreea 2014

Genul: dramă

10.30 (AP) Film serial: „Elif” (r)

11.30 Film serial: „O grămadă de caramele – Blestemul” (ep 04)

12.30 (AP) Film serial: „Tată de fetiță” – „Baby daddy” (S04: eps 13, 14)

An de producţie: SUA 2015

Genul: comedie

13.30 Film serial: “O Cenușăreasă la Rio” (r)

15.30 Magazin informativ: Povești COOL

17.00 (AP) Film serial: „O nouă viață” – „Everwood” (S02: ep 08)

An de producţie: SUA 2003

Genul: dramă

Cu: Treat Williams, Emily VanCamp

18.00 (AP) Film serial: “Elif” – “Elif” (S04: ep 47)

An de producţie: Turcia 2017

Genul: dramă

Cu: Selin Sezgin, Isabella Damla Güvenilir

19.00 Film serial: “O Cenușăreasă la Rio” – ”Total Dreamer aka Totalmente Demais” (ep 31, 32)

An de producţie: Brazilia 2016

Genul: dramă

Cu: Marina Ruy Barbosa, Felipe Simas, Fábio Assunção, Juliana Paes

21.00 (AP) Film serial: “O poveste de iubire” – „Love Story” (ep 27, 28)

An de producţie: Turcia 2014

Genul: dramă

Cu: Seçkin Özdemir, Damla Sönmez, Yamaç Telli, Elçin Sangu, Zuhal Olcay

23.00 (AP) Film serial: „O nouă viață” (r)

00.00 (AP) Film serial: „Tată de fetiță” (r)

01.00 (AP) Film serial: „O poveste de iubire” (r)

02.45 (AP) Film serial: „O Cenușăreasă la Rio” (r)

05.00 (AP) Film serial: „Prețul libertății” (r)

 

Duminică 22 aprilie 2018

 

06.00 Magazin lifestyle: ”Food Safari”

06.30 Film serial: „Te provoc să mă părăsești” – ”A Que No Me Dejas” (ep 112)

An de producţie: Mexic 2015

Genul: romance

07.45 Teleshopping

08.30 (AP) Film serial: “Prețul libertății” „Temtation” (ep 03)

An de producţie: Coreea 2014

Genul: dramă

10.30 Film romance “Dragoste pe calea undelor” (r)

12.30 (AP) Film serial: „Tată de fetiță” – „Baby daddy” (S04: eps 15, 16)

An de producţie: SUA 2015

Genul: comedie

13.30 Film serial: “O Cenușăreasă la Rio” (r)

15.30 Magazin informativ: Povești COOL

16.45 (AP) Film serial: „O nouă viață” – „Everwood” (S02: ep 09)

An de producţie: SUA 2003

Genul: dramă

Cu: Treat Williams, Emily VanCamp

17.45 (AP) Film dramă: „Coco înainte de Chanel” (Franța 2009) ”Coco avant Chanel / Coco before Chanel”

Regie: Anne Fontaine

20.00 (12) Film serial: „Poldark” (SUA 1979) ”Poldark” (S 01: ep 01, 02)

SERIAL NOU / PREMIERĂ

An de producţie: UK 2015

Genul: dramă

Cu: Aidan Turner, Eleanor Tomlinson, Jack Farthing, Heida Reed, Tristan Sturrock

22.00 (AP) Film serial: “Costume” – ”Suits” (S03: eps 15, 16)

An de producţie: SUA 2013

Genul: dramă

Cu: Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan Markle, Sarah Rafferty, Gina Torres

00.00 (AP) Film serial: „O nouă viață” (r)

01.00 (AP) Film serial: „Tată de fetiță” (r)

02.00 (AP) Film serial: „Costume” (r)

03.30 Film serial: „O Cenușăreasă la Rio” (r)

05.00 (AP) Film serial: „Prețul libertății” (r)

 

Prev1 of 3

loading...

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Program TV

PROGRAM TV ANTENA 1: 20-26 aprilie 2018

Published

on

Prev1 of 3

RADAR DE MEDIA vă prezintă programul TV + recomandări pentru postul ANTENA 1, aferent perioadei 20-26 aprilie 2018. 

Vineri, 20 Aprilie 2018

06.00 Observator (live)

08.00 Divertisment: ‘Neatza cu Razvan si Dani  (live)

10.55 Teleshopping

11.10  Divertisment: Prietenii de la 11 cu Diana Munteanu si Florin Ristei (live)

13.00 Observator (live)

14.00  Talk Show:  Totul pentru dragoste cu Mirela Vaida (live)

16.00 Observator (live)

17.00  News Magazine: Acces direct cu Simona Gherghe (live)

19.00 Observator (live)

20.00 Reality Show: Ie Romanie

23.00 Divertisment: iUmor (r)

01.30 (15) Film: „Cheia schelet” – „The Skeleton Key”

An de productie: SUA 2005

Genul: thriller

Regia: Iain Softley

Cu: Kate Hudson, John Hurt, Peter Sarsgaard, Gena Rowlands

Caroline este o tânără asistentă medicală de 25 de ani, care îngrijeşte bătrânii bolnavi. Ea se mută în Louisiana unde îl ia în grijă pe Ben, victimă a unui atac cerebral. Atmosfera din casă este însă suspectă, iar soţia lui Ben este foarte rece. După ce obţine o cheie schelet care poate deschide toate încăperile din casa, Caroline descoperă o cameră secretă în pod, unde există urme ale practicii magiei negre, despre care află că aparţineau foştilor proprietari, care au fost linşaţi pentru vrăjitorie.
Pentru că Ben a avut atacul în pod, Caroline decide să descopere secretele casei şi să-l salveze pe Ben de ororile care îl ţin prizonier.

03.30 Observator (r)

04.15 News Magazine: Acces direct (r)

 

Sâmbãtã, 21 Aprilie

06.00 Observator (live)

10.00 Reality Show: Ie Romanie (r)

13.00 Observator (live)

13.45 Aici eu sunt vedeta ! (r)

16.00 Reality Show: Chefi la cutite (r)

19.00 Observator (live)

20.00 Talent Show: The Four – Cei patru

22:30 (12) Film: Dragon Blade: Încleștarea Imperiilor” – “Dragon Blade”

An de producţie: coproductie 2015

Genul: actiune/aventuri

Regia: Daniel Lee

Cu: Jackie Chan, Adrien Brody, John Cusack

Tiberius si Lucius sunt doi soldați romani care încearcă să capete control asupra Drumului Mătăsii, ruta comercială ce leagă China de Europa. Huo An este un  conducător militar chinez care se vede nevoit să lupte în aceeași tabără cu Lucius.

01.00 (AP) Film: „Panică în tunel” – „Daylight”

An de producţie: SUA, 1996

Genul: acţiune

Regia: Rob Cohen

Cu: Sylvester Stallone, Amy Brenneman, Viggo Mortensen, Dan Hedaya, Claire Bloom

Cand o explozie accidentala, de proportii uriase, inchide amandoua iesirile marelui tunel subacvatic ce leaga Manhattan de New Jersey, un grup de supravietuitori rataciti si disperati se pomeneste intr-un infern al dezintegrarii rapide, undeva sub apele raului Hudson. Kit Latura, fost sef al Serviciilor Medicale de Urgenta, gaseste o cale de a patrunde in tunel dar, impreuna cu supravietuitorii, se vede prins in capcana focului si a prabusirilor si este nevoit sa improvizeze o nebuneasca goana salvatoare, pentru a le conduce pe victime inapoi, afara, spre lumina zilei.

03.30 Film: Frost/Nixon

An de producţie: SUA, 2008

Genul: drama

Regia: Ron Howard

Cu: Frank Langella, Charlie Sheen

In 1977, unsprezece interviuri televizate acordate de Richard Nixon gazdei de talk-show David Frost au provocat valva inca de la prima intrebare adresata fostului presedinte: „de ce nu ati ars casetele Watergate?” Interviurile s-au concentrat atat asupra lui Nixon-omul, cat si asupra lui Nixon-politicianul, avand drept punct culminant un celebru mea culpa cu privire la rolului omului de stat in scandalul Watergate

 

Duminică, 22 Aprilie

06.00 Observator (live)

10.00 Film serial: “Fructul oprit” (r)

13.00 Observator (live)

13.15 Talent Show: The Four – Cei patru (r)

16.00 Reality Show: Chefi la cutite (r)

19.00 Observator (live)

20.00 (12) Divertisment: iUmor (sezon nou)

22.15 (12) Film: “Dublura” – “Bad company”

An de productie: SUA 2002

Genul: actiune/comedie

Regia: Joel Schumacher

Cu: Anthony Hopknis, Chris Rock, Gabriel Macht, Kerry Washington

Cand un agent CIA aflat in misiune este asasinat chiar inainte de a termina o ancheta legata de trafic de arme nucleare CIA-ul se vede nevoit sa-i gaseasca un inlocuitor.
Singura speranta ar fi fratele geaman al agentului asasinat, care este urgent cooptat de catre CIA pentru aceasta operatiune de gasire a bombelor nucleare.
Gaylor Oakes trebuie sa-l antreneze pe Pope si sa-l pregateasca pentru misiune in numai noua zile, inainte de a fi prea tarziu…

00.30 Film: “Dragon Blade: Încleștarea Imperiilor” (r)

03.00 Guess My Age – Ghiceste varsta (r)

03.45 Film serial: “Fructul oprit” (r)

 

Prev1 of 3

loading...

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Program TV

PROGRAM TV TVR 1: 16-22 aprilie 2018

Published

on

Prev1 of 3

RADAR DE MEDIA vă prezintă programul TV + recomandări pentru postul TVR 1, aferent perioadei 16-22 aprilie 2018. 

 

LUNI  16 aprilie 2018

TVR 1

 

6,30*1 Matinal (I)  Prezintă: Maria Linda, Dorin Chioţea

Producător Septimiu Sărăţeanu

Transmisiune directă

 

80’/90’ Exclusiv TVR+
8,00*1 Matinal (II)  Prezintă: Maria Linda, Dorin Chioţea

Producător Septimiu Sărăţeanu

Transmisiune directă 

 

48’/60’

Exclusiv TVR+

 

9,00* 1 Matinal (III)  Prezintă: Maria Linda, Dorin Chioţea

Producător Septimiu Sărăţeanu

Transmisiune directă

 

34’/45’

Exclusiv TVR+

 

9,45Teleshopping

 

15’

offline

10,00*Perfect imperfect (I) *Ştiri *Talk-show

Moderator Emma Zeicescu

– Emma Schweninger – jurnalist TVR  – nemultumiri in Sanatate cu privire la salarii si sporuri

– Dite Dinesz, jurnalist TVR – duplex Timisoara – “Izolati in Romania” a mers cu o caravana de medici pe munte, pentru a-i consulta pe romanii din zonele izolate

– Diana Dumitraşcu, jurnalist TVR – experienta jurnalistei la comemorarea Holocaustului in Polonia

Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor, Mihaela Verdeş

Transmisiune directă

 

48’/60’

Exclusiv TVR+

 

11,00*Perfect imperfect (II) *Ştiri *Talk-show

Moderator Emma Zeicescu

Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor, Mihaela Verdeş

Transmisiune directă

 

34’/45’

Exclusiv TVR+

 

11,45Teleshopping

 

 

15’

offline

12,00Tribuna partidelor parlamentare

Producător Elena Boda

 

25’/30’

 

12,30Teleshopping

 

30’

offline

13,00*Aici, acum *Ştiri *Talk-show

Prezintă Alina Stancu

– Adrian Mitroi, analist economic si profesor – Trecerea INS in subordinea premierului + cresterea inflatiei

– Programul „Prima bătaie e ruptă din rai“, adoptat de Senat:

Mihaela Olaru, avocat, presedinte asociatia “Viata fara violenta”,Iris Gogorici, psiholog

Producători: George Tudor, Violeta Iorgulescu, Mihaela Verdeş

Transmisiune directă

 

48’/60’

Exclusiv TVR+

 

14,00*Telejurnal * Sport*  Meteo

Translator mimico gestual Laura Ioana

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

 

44’/55’

Exclusiv TVR+

 

14,55Vorbeşte corect!  * Prezintă Ruxandra Gheorghe-Negrea

Jurnalist  Iulia Ioaniţoaia. Producători: Radu Dănilă,  Cristina Dănilă

 

5’

 

15,00Maghiara de pe unu (I) Cafeneaua Imaginară – Virusul alb (partea 2)

Redactor B. Nagy Veronika* Secretele maestrului – regizorul de teatru Kovács Levente* Redactor Schneider Tibor

Redactor coordonator  Nagy Enikő

Producător  Kacsó Sándor

Transmisiune directă din studioul 12  + înregistrare

 

50’/60’

 

16,00*Telejurnal

 

5’

Exclusiv TVR+

16,05Maghiara de pe unu (II) Cronica săptămânală. Redactor  Mosoni Emőke

Reportaj – crescătorul de iepuri. Redactor T. Bíró Hajnal

Avanpremiera emisiunilor viitoare

Redactor coordonator  Nagy Enikő

Producător  Kacsó Sándor

Transmisiune directă din studioul 12  + înregistrare

 

46’/55’

 

17,00*Telejurnal * Sport* Meteo

 

20’/30’

Exclusiv TVR+

17,30*Întrebări şi răspunderi  *Talk-show

 Moderator Monica Ghiurco

* Situaţia din Siria

Invitati: g-ral Mircea Mandrescu, col.dr. Dan Nita

*Declaraţii Klaus Iohannis o mentine pe Laura Codruţa Kovesi la şefia D.N.A.

Jurnalist Otilia Găinar

Producător Ioana Mureşan

Transmisiune directă

 

48’/60’

Exclusiv TVR+

 

18,30*Pulsul zilei (I) *Ştiri *Talk-show

Prezintă Radu Andrei Tudor

*Alegeri FRF – invitat Ciprian Marica

*Klaus Iohannis o mentine pe Laura Codruţa Kovesi la şefia D.N.A.

Invitat Alecu Racoviceanu

Producători: Marie Jeanne Ion, Delia Nicola, Vali Iorga, Anamaria Vasilaţeanu,  George Tudor

Transmisiune directă

55’/65’

Exclusiv TVR+

 

19,35*Pulsul zilei (II) *Talk-show

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Marie Jeanne Ion, Delia Nicola, Vali Iorga, Anamaria Vasilaţeanu,  George Tudor

Transmisiune directă

 

20’

Exclusiv TVR+

 

19,55Starea zilei. Emisiune de Dragoş Pătraru

Redactor tv Mihnea Mihăiţă

 

2’/5’

 

20,00*Telejurnal * Sport* Meteo

 

 

 

40’+10’

/60’

Exclusiv TVR+

21,00*România 9 (I) *Talk-show

Moderator Ionuţ Cristache

Invitaţi: Sorina Pintea- ministrul Sănătătii, Marius Pieleanu, sociolog

Jurnalişti: Anda Docea şi Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

 

50’/60’

Exclusiv TVR+

22,00*România 9 (II) *Talk-show

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalişti: Anda Docea şi Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

 

25’/30’

Exclusiv TVR+

22,30Starea naţiei(I) Emisiune de Dragoş Pătraru

Redactor tv Mihnea Mihăiţă

XX  ACEST PROGRAM POATE FI  VIZIONAT DE  COPIII  ÎN VÂRSTĂ DE PÂNĂ LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ CU PĂRINŢII ORI FAMILIA (AP)

 

23’/25’
22,55Starea zilei. Emisiune de Dragoş Pătraru

Redactor tv Mihnea Mihăiţă

 

2’/4’

 

22,59Starea naţiei(II)* Emisiune de Dragoş Pătraru

Redactor tv Mihnea Mihăiţă

XX  ACEST PROGRAM POATE FI  VIZIONAT DE  COPIII  ÎN VÂRSTĂ DE PÂNĂ LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ CU PĂRINŢII ORI FAMILIA (AP)

 

23’/31’
23,30* Zigzag prin istorie (MANKIND DECODED, Regatul Unit, 2013)                    

Regia Anna Diaz

Povestitor Eric Meyers

Cu: James Meigs, George Wunderlich, Mike Loades

* Documentar. Captivantă incursiune în zigzag prin istorie în urmărirea surprinzătoarelor douăsprezece forţe universale ce au modelat civilizaţia umană din cele mai vechi timpuri şi datorită cărora am ajuns în etapa actuală de dezvoltare: salturi tehnologice, lupta pentru hrana zilnică, goana după lux, implacabilele forţe ale naturii… Istoria secretă a fiecăruia dintre noi.

Episodul 1: Goana după lux

Când oamenii simpli îşi doresc obiectele de lux ale bogaţilor, ingeniozitatea şi inovaţia îşi dau mâna pentru a schimba cursul istoriei. De la obsesia pentru mătase până la căderea Constantinopolului, de la descoperirea Americii până la revoluţia industrială, goana noastră după lux ne-a modelat istoria şi evoluţia.

Redactor Lăcrămioara Stan

XX ACEST PROGRAM ESTE INTERZIS COPIILOR SUB 15 ANI (15)

 

 

21’53”/30’

offline

24,00*Telejurnal *Sport*Meteo20’/30’

Exclusiv TVR+

0,30Adevăruri despre trecut  (R)Realizatori: Roxana Tarhon, Carmen Bărbulescu

Producător Raluca Rogojină                                                                ///din 14 aprilie///

 

24’/30’
1,00*România 9 (I) (R)*Talk-show

Moderator Ionuţ Cristache

Producător Livia Şerban Iancu

 

50’/60’

Exclusiv TVR+

2,00*România 9 (II) (R)*Talk-show

Moderator Ionuţ Cristache

Producător Livia Şerban Iancu

 

25’

Exclusiv TVR+

 

2,25*Zigzag prin istorie (MANKIND DECODED, Regatul Unit, 2013)(R)                

Regia Anna Diaz

Povestitor Eric Meyers

Cu: James Meigs, George Wunderlich, Mike Loades

* Documentar. Episodul 1: Goana după lux. Redactor Lăcrămioara Stan

XX ACEST PROGRAM ESTE INTERZIS COPIILOR SUB 15 ANI (15)

 

21’53”/25’

offline

 

2,50*Lumea azi   (R)Prezintă Ioana Dumitrescu                                       ///din 13 aprilie///

Producători: Delia Nicola şi George Tudor

Realizator Ioana Dumitrescu

 

24’/25’

Exclusiv TVR+

3,15*Telejurnal (R) Sport *Meteo

 

 

50’

Exclusiv TVR+

4,05Vorbeşte corect!  (R) Prezintă Ruxandra Gheorghe-Negrea

Jurnalist  Iulia Ioaniţoaia. Producători: Radu Dănilă,  Cristina Dănilă

 

5’

 

4,10*Pulsul zilei (I) (R)

Producători: Marie Jeanne Ion, Delia Nicola, Vali Iorga, Anamaria Vasilaţeanu,  George Tudor

 

55’

Exclusiv TVR+

5,05*Pulsul zilei (II) (R)

Producători: Marie Jeanne Ion, Delia Nicola, Vali Iorga, Anamaria Vasilaţeanu,  George Tudor

20’/25’

Exclusiv TVR+

5,30Imnul  României

 

5’
5,35Starea naţiei(I) (R) Emisiune de Dragoş Pătraru

Redactor tv Mihnea Mihăiţă

XX  ACEST PROGRAM POATE FI  VIZIONAT DE  COPIII  ÎN VÂRSTĂ DE PÂNĂ LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ CU PĂRINŢII ORI FAMILIA (AP)

 

23’/25’
6,00Starea zilei. Emisiune de Dragoş Pătraru

Redactor tv Mihnea Mihăiţă

 

2’/4’

 

6,04Starea naţiei(II) (R) Emisiune de Dragoş Pătraru

Redactor tv Mihnea Mihăiţă

XX  ACEST PROGRAM POATE FI  VIZIONAT DE  COPIII  ÎN VÂRSTĂ DE PÂNĂ LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ CU PĂRINŢII ORI FAMILIA (AP)

 

23’/26’

 

 

MARŢI 17 aprilie 2018

TVR 1

 

 

6,30*1 Matinal (I)  Prezintă: Maria Linda, Dorin Chioţea

Producător Septimiu Sărăţeanu

Transmisiune directă

 

80’/90’ Exclusiv TVR+
8,00*1 Matinal (II)  Prezintă: Maria Linda, Dorin Chioţea

Producător Septimiu Sărăţeanu

Transmisiune directă 

 

48’/60’

Exclusiv TVR+

 

9,00* 1 Matinal (III)  Prezintă: Maria Linda, Dorin Chioţea

Producător Septimiu Sărăţeanu

Transmisiune directă

 

34’/45’

Exclusiv TVR+

 

9,45Teleshopping

 

15’

offline

10,00*Perfect imperfect (I) *Ştiri *Talk-show

Moderator Emma Zeicescu

Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor, Mihaela Verdeş

Transmisiune directă

 

48’/60’

Exclusiv TVR+

 

11,00*Perfect imperfect (II) *Ştiri *Talk-show

Moderator Emma Zeicescu

Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor, Mihaela Verdeş

Transmisiune directă

 

34’/45’

Exclusiv TVR+

 

11,45Teleshopping

 

 

15’

offline

12,00Tribuna partidelor parlamentare

Producător Elena Boda

 

25’/30’

 

12,30Teleshopping

 

30’

Offline

13,00*Aici, acum *Ştiri *Talk-show

Prezintă Alina Stancu

Producători: George Tudor, Violeta Iorgulescu, Mihaela Verdeş

Transmisiune directă

 

48’/60’

Exclusiv TVR+

 

14,00*Telejurnal * Sport*  Meteo

Translator mimico gestual Laura Ioana

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

 

44’/55’

Exclusiv TVR+

 

14,55Vorbeşte corect!  * Prezintă Ruxandra Gheorghe-Negrea

Jurnalist  Iulia Ioaniţoaia. Producători: Radu Dănilă,  Cristina Dănilă

 

5’

 

15,00Maghiara de pe unu (I) Videoteca de aur – In memoriam scriitorul Horváth Imre

Redactor Szilágyi Gödri Ildikó* Calea, adevărul, viaţa – rubrică spirituală

Redactor Jakabffy Tamás

Redactor coordonator  Nagy Enikő

Producător  Szilágyi Gödri Ildikó

Transmisiune directă din studioul 12  + înregistrare

 

50’/60’

 

16,00*Telejurnal

 

5’

Exclusiv TVR+

16,05Maghiara de pe unu (II) Moderator  Szilágyi Gödri Ildikó

  * Pianistul Demény Balázs – discuţie muzicală* Ştiaţi că….? – rubrică de curiozităţi. Redactor Jakabffy Tamás* Avanpremiera emisiunilor viitoare

Redactor coordonator  Nagy Enikő

Producător  Szilágyi Gödri Ildikó

Transmisiune directă din studioul 12  + înregistrare

 

46’/55’

 

17,00*Telejurnal * Sport* Meteo

 

20’/30’

Exclusiv TVR+

17,30Europa mea * Talk-show

Moderator Gabriel Giurgiu

Tema: Atacul SUA, Angliei si Frantei asupra Siriei.

Invitati: Dan Dungaciu – presedintele Institutului de Relatii Internationale al Academiei Romane,Cristian Diaconescu – fost ministru de externe

Jurnalişti: Gabriela Avram, Adelina Dumitrescu, Tatiana Ţarfulea

Producător Gabriel Giurgiu

Transmisiune directă

 

 

48’/60’

 

18,30*Pulsul zilei (I) *Ştiri *Talk-show

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Marie Jeanne Ion, Delia Nicola, Vali Iorga, Anamaria Vasilaţeanu,  George Tudor

Transmisiune directă

 

55’/65’

Exclusiv TVR+

 

19,35*Pulsul zilei (II)  *Talk-show

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Marie Jeanne Ion, Delia Nicola, Vali Iorga, Anamaria Vasilaţeanu,  George Tudor

Transmisiune directă

 

20’

Exclusiv TVR+

 

19,55Starea zilei. Emisiune de Dragoş Pătraru

Redactor tv Mihnea Mihăiţă

 

2’/5’

 

20,00*Telejurnal * Sport* Meteo

 

40’+10’

/70’

Exclusiv TVR+

21,10*România 9  *Talk-show

Moderator Ionuţ Cristache

*Alegeri la FRF

Jurnalişti: Anda Docea şi Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

 

70’/80’

Exclusiv TVR+

22,30Starea naţiei(I) Emisiune de Dragoş Pătraru

Redactor tv Mihnea Mihăiţă

XX  ACEST PROGRAM POATE FI  VIZIONAT DE  COPIII  ÎN VÂRSTĂ DE PÂNĂ LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ CU PĂRINŢII ORI FAMILIA (AP)

 

23’/25’
22,55Starea zilei. Emisiune de Dragoş Pătraru

Redactor tv Mihnea Mihăiţă

 

2’/4’

 

22,59Starea naţiei(II)* Emisiune de Dragoş Pătraru

Redactor tv Mihnea Mihăiţă

XX  ACEST PROGRAM POATE FI  VIZIONAT DE  COPIII  ÎN VÂRSTĂ DE PÂNĂ LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ CU PĂRINŢII ORI FAMILIA (AP)

 

23’/31’
23,30*Zigzag prin istorie (MANKIND DECODED, Regatul Unit, 2013)                    

Regia Anna Diaz

Povestitor Eric Meyers

Cu: James Meigs, George Wunderlich, Mike Loades

* Documentar. Episodul 2: Cursa înarmării

Acum 10.000 de ani am descoperit agricultura. Dar când recoltele erau slabe, primele comunităţi agricole s-au confruntat cu o nouă ameninţare: războiul. Aşa s-a născut cursa înarmării. Redactor Adriana Vulpe

XX ACEST PROGRAM ESTE INTERZIS COPIILOR SUB 15 ANI (15)

21’38”/30’

offline

24,00*Telejurnal  *Sport*Meteo

 

20’/30’

Exclusiv TVR+

0,30#Creativ * Invitat Marcel Rusu, pictor

Realizator Claudia Spătărescu
Producător Alina Amza

XX  ACEST PROGRAM POATE FI  VIZIONAT DE  COPIII  ÎN VÂRSTĂ DE PÂNĂ LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ CU PĂRINŢII ORI FAMILIA (AP)

 

24’/25’
0,55*Baletul Campionatului Mondial de Fotbal * Filler FIFA2’30”/15’

offline

1,10*România 9  (R)*Talk-show

Moderator Ionuţ Cristache

Producător Livia Şerban Iancu

 

70’/75’

Exclusiv TVR+

2,25*Zigzag prin istorie (MANKIND DECODED, Regatul Unit, 2013)(R)               

Regia Anna Diaz

Povestitor Eric Meyers

Cu: James Meigs, George Wunderlich, Mike Loades

* Documentar. Episodul 2: Cursa înarmării. Redactor Adriana Vulpe

XX ACEST PROGRAM ESTE INTERZIS COPIILOR SUB 15 ANI (15)

 

21’38”/25’

offline

2,50In grădina Danei (R) Jurnalist  Magda Olteanu                            ///din 15 aprilie///

Producător tv. Dana Constantinescu

 

25’
3,15*Telejurnal (R) Sport* Meteo

 

50’

Exclusiv TVR+

4,05Vorbeşte corect!  (R) Prezintă Ruxandra Gheorghe-Negrea

Jurnalist  Iulia Ioaniţoaia. Producători: Radu Dănilă,  Cristina Dănilă

 

5’

 

4,10*Pulsul zilei (I) (R)Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Marie Jeanne Ion, Delia Nicola, Vali Iorga, Anamaria Vasilaţeanu,  George Tudor

 

53’/55’

Exclusiv TVR+

5,05*Pulsul zilei (II) (R)Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Marie Jeanne Ion, Delia Nicola, Vali Iorga, Anamaria Vasilaţeanu,  George Tudor

 

20’/25’

Exclusiv TVR+

5,30Imn      5’

 

5,35Starea naţiei(I) (R) Emisiune de Dragoş Pătraru

Redactor tv Mihnea Mihăiţă

XX  ACEST PROGRAM POATE FI  VIZIONAT DE  COPIII  ÎN VÂRSTĂ DE PÂNĂ LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ CU PĂRINŢII ORI FAMILIA (AP)

 

23’/25’
6,00Starea zilei. Emisiune de Dragoş Pătraru

Redactor tv Mihnea Mihăiţă

2’/4’

 

6,04Starea naţiei(II) (R) Emisiune de Dragoş Pătraru

Redactor tv Mihnea Mihăiţă

XX  ACEST PROGRAM POATE FI  VIZIONAT DE  COPIII  ÎN VÂRSTĂ DE PÂNĂ LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ CU PĂRINŢII ORI FAMILIA (AP)

 

23’/26’

 

 

 

MIERCURI 18 aprilie 2018

TVR 1

 

6,30*1 Matinal (I)  Prezintă: Maria Linda, Dorin Chioţea

Producător Septimiu Sărăţeanu

Transmisiune directă

 

80’/90’ Exclusiv TVR+

 

8,00*1 Matinal (II)  Prezintă: Maria Linda, Dorin Chioţea

Producător Septimiu Sărăţeanu

Transmisiune directă 

 

48’/60’

Exclusiv TVR+

 

9,00* 1 Matinal (III)  Prezintă: Maria Linda, Dorin Chioţea

Producător Septimiu Sărăţeanu

Transmisiune directă

 

34’/45’

Exclusiv TVR+

 

9,45Teleshopping

 

15’

offline

10,00*Perfect imperfect (I) *Ştiri *Talk-show

Moderator Emma Zeicescu

Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor, Mihaela Verdeş

Transmisiune directă

                                             

48’/60’

Exclusiv TVR+

11,00*Perfect imperfect (II) *Ştiri *Talk-show

Moderator Emma Zeicescu

Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor, Mihaela Verdeş

Transmisiune directă

 

34’/45

Exclusiv TVR+

11,45Teleshopping

 

15’

offline

12,00Tribuna partidelor parlamentare

Producător Elena Boda

 

25’/30’

 

12,30Teleshopping

 

30’

offline

13,00*Aici, acum *Ştiri *Talk-show

Prezintă Alina Stancu

Producători: George Tudor, Violeta Iorgulescu, Mihaela Verdeş

Transmisiune directă

 

48’/60’

Exclusiv TVR+

14,00*Telejurnal * Sport* Meteo

Translator mimico gestual Laura Ioana

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

 

44’/55’ Exclusiv TVR+
14,55Bucureşti, capitala rezistenţei româneşti*   Ediţia 4                  ///din 14 aprilie///

Realizator Irina Păcurariu

Jurnalist Mariana Cernăianu

 

5’
15,00Convieţuiri (I) Prezentator Camelia Văcaru

* Ziua memoriala a Holocaustului* Olimpiada nationala de limba si literatura romana pentru scolile cu predare in limbile minoritatilor nationale,*Olimpiada de limba ucraineana*Premiera „Dumnezeul razbunarii” regia Alexander Hausvater

Producatori: Anca  Marchidan şi Mihai Alexandrescu

Transmisiune directă + înregistrare 

 

50’/60’

 

16,00*Telejurnal

 

5’

 Exclusiv TVR+

16,05Convieţuiri (II) Prezentator Camelia Văcaru

Producatori: Anca  Marchidan şi Mihai Alexandrescu

Transmisiune directă + înregistrare 

 

46’/55’

 

17,00*Telejurnal * Sport* Meteo

 

20’/30’ Exclusiv TVR+
17,30Interes general  *Talk-show

 Moderator Sorin Burtea

 Jurnalişti: Raluca Amzăr, Răzvan Onesa

Producător Sorin Burtea. Editor coordonator Cristina Leorenţ

Transmisiune directă

 

48’/60’
18,30*Pulsul zilei   (I)*Ştiri*Talk-show

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Marie Jeanne Ion, Delia Nicola, Vali Iorga, Anamaria Vasilaţeanu,  George Tudor

Transmisiune directă

 

55’/65’

Exclusiv TVR+

19,35*Pulsul zilei  (II)*Talk-show

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Marie Jeanne Ion, Delia Nicola, Vali Iorga, Anamaria Vasilaţeanu,  George Tudor

Transmisiune directă

 

20’

Exclusiv TVR+

19,55Starea zilei. Emisiune de Dragoş Pătraru

Redactor tv Mihnea Mihăiţă

 

2’/5’

 

20,00*Telejurnal *Sport* Meteo

 

 

 

40’+10’

/70’ Exclusiv TVR+

21,10*Ediţie specială  *Alegeri FRF

Moderator Constantin Deşliu

Producător Daniela Enăchescu

Transmisiune directă

 

70’/80’

Exclusiv TVR+

22,30Starea naţiei(I)* Emisiune de Dragoş Pătraru

Redactor tv Mihnea Mihăiţă

XX  ACEST PROGRAM POATE FI  VIZIONAT DE  COPIII  ÎN VÂRSTĂ DE PÂNĂ LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ CU PĂRINŢII ORI FAMILIA (AP)

 

23’/25’
22,55Starea zilei. Emisiune de Dragoş Pătraru

Redactor tv Mihnea Mihăiţă

 

2’/4’

 

22,59Starea naţiei(II)* Emisiune de Dragoş Pătraru

Redactor tv Mihnea Mihăiţă

XX  ACEST PROGRAM POATE FI  VIZIONAT DE  COPIII  ÎN VÂRSTĂ DE PÂNĂ LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ CU PĂRINŢII ORI FAMILIA (AP)

 

23’/31’
23,30*Zigzag prin istorie (MANKIND DECODED, Regatul Unit, 2013)                    

Regia Anna Diaz

Povestitor Eric Meyers

Cu: James Meigs, George Wunderlich, Mike Loades

* Documentar. Episodul 3: Interconectarea lumii

Lumea este mai interconectată ca niciodată în istorie. Transportul şi comunicaţiile moderne au dus la o lume mai bogată, mai sănătoasă, mai mobilă şi mult mai bine informată. Redactor  Adriana Vulpe

XX ACEST PROGRAM ESTE INTERZIS COPIILOR SUB 15 ANI (15)

 

21’35”/30’

offline

24,00*Telejurnal  *Sport*Meteo

 

20’/30’

Exclusiv TVR+

0,30Zon@ (R) Magazin IT                                                                          ///din 14 aprilie///

Producător Dan Cadar

24’/25’

 

0,55*Baletul Campionatului Mondial de Fotbal * Filler FIFA2’30”/15’

offline

1,10*Ediţie specială  *Alegeri FRF

Moderator Constantin Deşliu

Producător Daniela Enăchescu

Transmisiune directă

 

 

 

70’/75’

Exclusiv TVR +

2,25*Zigzag prin istorie (MANKIND DECODED, Regatul Unit, 2013)         (R)      

Regia Anna Diaz

Povestitor Eric Meyers

Cu: James Meigs, George Wunderlich, Mike Loades

* Documentar. Episodul 3: Interconectarea lumii. Redactor  Adriana Vulpe

XX ACEST PROGRAM ESTE INTERZIS COPIILOR SUB 15 ANI (15)

 

21’35”/25’

offline

2,50Pro Patria (R)                                                                                     ///din 15 aprilie///

 

24’/25’
3,15*Telejurnal (R)* Sport *Meteo 50’ Exclusiv TVR+
4,05Vorbeşte corect! (R)Prezintă Ruxandra Gheorghe-Negrea

Jurnalist  Iulia Ioaniţoaia. Producători: Radu Dănilă,  Cristina Dănilă

 

5’

 

4,10*Pulsul zilei (I)(R) Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Marie Jeanne Ion, Delia Nicola, Vali Iorga, Anamaria Vasilaţeanu,  George Tudor

 

55’

Exclusiv TVR+

5,05*Pulsul zilei (II)(R) Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Marie Jeanne Ion, Delia Nicola, Vali Iorga, Anamaria Vasilaţeanu,  George Tudor

 

20’/25’

Exclusiv TVR+

5,30Imn

 

5’
5,35Starea naţiei (I) (R) Emisiune de Dragoş Pătraru

Redactor tv Mihnea Mihăiţă

XX  ACEST PROGRAM POATE FI  VIZIONAT DE  COPIII  ÎN VÂRSTĂ DE PÂNĂ LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ CU PĂRINŢII ORI FAMILIA (AP)

 

23’/25’
6,00Starea zilei. Emisiune de Dragoş Pătraru

Redactor tv Mihnea Mihăiţă

 

2’/4’

 

6,04Starea naţiei(II) (R) Emisiune de Dragoş Pătraru

Redactor tv Mihnea Mihăiţă

XX  ACEST PROGRAM POATE FI  VIZIONAT DE  COPIII  ÎN VÂRSTĂ DE PÂNĂ LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ CU PĂRINŢII ORI FAMILIA (AP)

 

23’/26’

                                                     

Prev1 of 3

loading...

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Abonează-te la RADAR!

PREMIILE RADAR DE MEDIA

Advertisement

Trending