vineri, martie 29, 2024

PUBLICITATE@RADARDEMEDIA.RO

More
    AcasăA-Z NEWSSerie A | "Diavolul", salvat de sângele albastru: "Faraonul" El Shaarawy şi...

Serie A | „Diavolul”, salvat de sângele albastru: „Faraonul” El Shaarawy şi „Prinţul” Boateng au adus victoria în 45 min.: Catania – Milan 1-3; Juve bate cu 3-0 in derbyul torinez

AC Milan a evitat o nouă ruşine în Serie A după ce a învins-o vineri, în deplasare, cu scorul de 3-1, pe Catania.

Sicilienii au deschis scorul prin Legrottaglie, în minutul 11, dar El Shaarawy a fost din noua salvatorul „diavolilor”. A egalat în minutul 53 după o fază la care gazdele au reclamat din răsputeri un ofsaid, după care Boateng i-a adus pe milanezi în avantaj 3 minute mai târziu.

Acelaşi El Shaarawy a închis tabela în prelungiri cu o execuţie magistrală. Milan urcă pe 5, cu 21 de puncte, la 5 lungimi de Lazio, ocupanta primului loc calificant în cupele europene şi la 11 de liderul Juventus.