vineri, martie 29, 2024

PUBLICITATE@RADARDEMEDIA.RO

More
    AcasăEVENTSSimona Halep s-a calificat cu emoții în turul trei al turneului de...

Simona Halep s-a calificat cu emoții în turul trei al turneului de la Indian Wells, învingând-o pe jucătoarea rusoaică Daria Gavrilova!

Simona Halep, locul 3 WTA, s-a calificat în turul trei al turneului de la Indian Wells, învingând-o în trei seturi, cu scorul de 2-6, 6-1, 6-2, pe jucătoarea rusoaică Daria Gavrilova, locul 106 WTA.

Jucătoarea rusoaică Daria Gavrilova a început meciul în forță adjudecându-şi primul set cu scorul de 6-2, Simona Halep și-a revenit continuând să atace pe reverul adversarei, astfel a reușit să acopere terenul câștigând următoarele două seturi cu scorul de 6-1, 6-3, după un meci care a durat 110 minute.

Simona Halep va evolua în turul al treilea al turneului de la Indian Wells împotriva jucătoarei americance Varvara Lepchenko, locul 31 WTA şi cap de serie numărul 26.

Calificarea în turul trei de la Indian Wells îi aduce Simonei Halep un premiu în valoare de 31.670 de dolari şi 65 puncte WTA.

Turneul de la Indian Wells are premii totale în valoare de peste 5 milioane de dolari și se desfășuară în perioada 11-22 martie 2015.

Foto Credit: Facebook.com

Ma puteti contacta pe e-mail sau Facebook!