HomeMAGAZINSteaua, doar egal contra Coronei, la Brașov! Corona Brașov – Steaua 1 – 1

Steaua, doar egal contra Coronei, la Brașov! Corona Brașov – Steaua 1 – 1

Steaua a pierdut două puncte la Brașov, împotriva celor de la Corona, scor 1-1.

Steaua-s-a-facut-de-ras-la-Braila--cu-o-echipa-de-Liga-2

Ambele goluri au fost reușite de către jucătorii roș-albaștri, Lukasz Szukala deschizând scorul în minutul 15, printr-un autogol, în timp ce Nicolae Stanciu a egalat în minutul 70, dintr-o lovitură de la 11 metri obținută de Alexandru Chipciu.

Deși jocul a fost dominat în întregime de către roș-albaștri, aceștia nu au reușit să desfacă apărarea Coronei, în ciuda ocaziilor numeroase de a înscrie. De asemenea, Steaua a mai înscris o dată în minutul 48, prin Kapetanos, reușita fiind anulată pe motiv de fault în atac.

Steliștii rămân lideri și se gândesc acum la partida de miercurea viitoare, de pe terenul celor de la FC Basel, din etapa a patra a UEFA Champions League.

Mai jos aveți componența celor două echipe, trimise în teren de Jerry Gane, respectiv Laurențiu Reghecampf:

Corona Brașov: Marc – Martac, Tudose, Asanovic, Burlacu (’80 Arce) – Dâlbea, Miranda – Neacșa (’59 Popa), Vranjkovic, Brata (’90 Damian) – Buș

Steaua: Tătărușanu – Varela, Szukala (’46 Stanciu), Gardoș – Chipciu, Filip, Bourceanu, Pîrvulescu – Tatu, Kapetanos (’68 Nikolici), Tănase (’46 Adrian Cristea)