Connect with us

TELEVIZIUNE

TOP 20 AUDIENTE DIVERTISMENT: Lupta „fratricida” pentru pozitia de lider intre productiile Antenei 1

Published

on

 

RADAR DE MEDIA va prezinta astazi TOP 20 AUDIENTE TV DIVERTISMENT, cifrele sunt referitoare la perioada 20 – 26 ianuarie 2014, mediul urban.

In perioada monitorizata, primele 3 locuri din TOP 20 AUDIENTE TV DIVERTISMENT sunt ocupate de emisiunile Antenei 1 si anume : „Totul e permis”, „Acces direct” si  „Te pui cu blondele”.

  • Show-ul „Totul e permis” ocupa locul 1 in saptamana 20 – 26 ianuarie, avand un rating de 8.7% si o cota de piata de 14.5%. Peste 909.000 de telespectatori din mediul urban au urmarit emisiunea in fiecare minut.
  • Emisiunea „Acces direct” prezentata de Simona Gherghe ocupa pozitia a doua in TOP 20 AUDIENTE TV DIVERTISMENT, si a inregistrat un rating de 8.4%, iar cota de piata a fost de 20.4% share.
  • Podiumul este completat tot de Antena 1 cu show-ul „Te pui cu blondele”, care a avut un rating de 7.8% si o cota de piata de 14.4%, fiind urmarit de peste  818.000 de telespectatori in fiecare minut.
  • De remarcat ca in perioada monitorizata emisiunea de la Prima TV „Schimb de mame” ocupa locul 4, si a inregistrat un rating de 6.8% si o cota de piata de 11.1% ,devansand productii mult mai consacrate ca „La Maruta”, „Familiada” „Top chef” sau „Ochii din umbra”.

IN TOP 20 AUDIENTE TV DIVERTISMENT a intrat pentru a doua oara de la lansare productia „Teo Show” de la Kanal D.

In concluzie Antena 1 a avut 9 emisiuni in top, Kanal D a fost prezent cu 5 emisiuni in top, Prima TV a avut 3 emisiuni in top, Pro TV 2 emisiuni in top, iar National TV a avut o singura emisiune in top.

In tabelul de mai jos RADAR DE MEDIA va prezinta  TOP 20 AUDIENTE  DIVERTISMENT in perioada 20 – 26 ianuarie 2014, mediul urban.

TOP 20 AUDIENTE TV
DIVERTISMENT
20 - 26 ianuarie 2014TARGET
ALL URBAN
EMISIUNESTATIE TVRATING
(%)
SHARE
(%)
RATING
(mii) pe minut
DIFUZARI*
1TOTUL E PERMISANTENA 18.714.5909.0001
2ACCES DIRECTANTENA 18.420.4885.0005
3TE PUI CU BLONDELEANTENA 17.814.4818.0001
4SCHIMB DE MAMEPRIMA TV6.811.1709.0001
5LA MARUTAPRO TV6.715.5705.0005
6OCHII DIN UMBRAKANAL D6.610.8691.0001
7FAMILIADAANTENA 16.110.7643.0002
8SUPERBINGO METROPOLISANTENA 15.711.7593.0001
9MIREASA PENTRU FIUL MEU - EXIT SHOWANTENA 15.612.6585.0001
10TOP CHEFANTENA 15.19.3539.0001
11LA MARUTA - WEEKENDPRO TV4.513.5467.0001
12PE BANII PARINTILORKANAL D3.97405.0001
13IUBIRE INTERZISANATIONAL TV3.76.6387.0001
14CIREASA DE PE TORTPRIMA TV35.5315.0007
15PAPARAZZIKANAL D35313.0001
16UN SHOW PACATOSANTENA 12.99.4301.0004
17NEATZA CU RAZVAN SI DANIANTENA 12.513.4267.0005
18TEO SHOWKANAL D2.25.6233.0005
19MONDENIIPRIMA TV2.24.5236.0005
20WOW BIZKANAL D2.25.9230.0004

*Numarul de difuzari pe saptamana. 

Rating (RTG%) reprezintă numărul mediu de telespectatori pe minut ai unei emisiuni (sau interval orar) difuzată de o staţie TV. Ratingul poate fi exprimat în cifre absolute (mii telespectatori) sau ca procent din targetul analizat. 

Cotă de piaţă (Market Share – SHR%) reprezintă raportul procentual dintre numărul mediu de telespectatori (RTG%) ai unei emisiuni (sau interval orar) de la o staţie TV şi numărul mediu de telespectatori de pe toate staţiile TV, calculat pentru acelaşi interval orar (sau emisiune).

Votaţi AICI în semifinala premiilor Radar de Media, ediţia Primăvară 2014

Fii la curent cu cele mai noi stiri din media pe pagina de Facebook RADAR DE MEDIA

Lasa un comentariu aici!

Click to comment

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Emisiuni

Horia Brenciu, cucerit de ritmurile de pe scena X Factor: ”Probabil că fetele din sală au observat mișcările mele”

Published

on

Foto Credit: ANTENA 1
 

Spectacolul se mută de pe scenă în culise, dar și la pupitrul juraților în cea de-a cincea ediție X Factor difuzată marți seară, de la ora 20.00, la Antena 1. Horia Brenciu și Delia pe deoparte, dar și Mihai Bendeac pe de alta nu rezistă ritmurilor antrenante și transformă momentul unuia dintre concurenți într-o explozie de energie.

Alessandro Dănescu este student la Politehnică, la Inginerie Aerospațială, dar spune că marea sa pasiune este de fapt muzica, motiv pentru care a scos deja o piesă și a participat la Eurovision. Tânărul interpretează piesa Uptown Funk, la acordurile căreia nu rezistă nici Horia Brenciu, nici Delia, dar nici Mihai Bendeac. Așa că ambii jurați dansează în jurul pupitrului, iar prezentatorul în culise alături de alți membrii din echipă.

”În sfârșit cineva ne pune sângele în mișcare. Probabil că fetele din sală au observat mișcările mele”, a glumit juratul Horia Brenciu după momentul lui Alessandro.

Care va fi reacția celorlați doi jurați și ce alte surprize vor mai fi în cea de-a cinea ediție X Factor, telespectatorii vor vedea marți seară, de la ora 20.00, la Antena 1.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Emisiuni

Dorian Popa va prezenta Xtra Night Show

Published

on

Foto Credit: ANTENA 1
 

Dan Capatos va avea un nou co-prezentator la „Xtra Night Show”, începând de luni, 24 septembrie, de la ora 23.00, la Antena 1: Dorian Popa. Acesta se alătură echipei “Xtra Night Show”, din care mai fac parte actorul Cătălin Bordea și DJ-ul de talie internațională Vika Jigulina.

Va fi prima apariție publică a artistului, de la revenirea din Madagascar, unde a suferit o accidentare care nu i-a mai permis să continue competiția “Ultimul Trib”. Cu această ocazie, Dorian va povesti în exclusivitate despre experiența “Ultimul Trib” și va oferi detalii legate de starea sa de sănătate.

Logic că mă vedeam măcar până în finala ”Ultimul Trib”, însă Dumnezeu se pare că a avut alt plan pentru mine, plan pe care am decis să îl înfrunt cu același optimism și cu aceeași energie pe care le-am avut dintotdeauna. Mă bucur că am avut parte și de reversul proverbului ”Un rău nu vine niciodată singur” și că din această întâmplare tragică am ajuns prezentator la „Xtra Night Show”. Sfătuiesc toți oamenii care trec prin momente grele în viață să nu își piardă speranța și să lupte pentru zilele mai bune ce vor veni”, spune Dorian Popa.

De luni, „Xtra Night Show intră în casele dumneavoastră în formula de bază, gândită în momentul în care Silviu și Anisia au ales alte proiecte personale. Sunt un om de echipă și un veteran al echipelor. Fie că vorbim de perioada cu Mircea N. Stoian și celebrul band al emisiunii din acea vreme, condus de Stefan Ciobanu, sau de formula cu Bordea și Silviu, apoi și Anisia, fie că vorbim de această nouă formulă cu Bordea, Dorian Popa și Vika Jigulina, spiritul rămâne același. Telespectatorii noștri fideli, care ne-au purtat în această aventură de 22 de sezoane și cărora le mulțumesc din postura de ultim mohican, vor regăsi aceeași stare de bună dispoziție. Dorian este un tip care te poate contamina cu optimismul său și cu pofta lui de viață, chiar și dintr-un scaun cu rotile, așa cum se va prezenta în platou, începând de luni. Așa că, putem spune că totul va merge ca pe roate… (râde). Trebuie doar să deschideți larg televizoarele. Dorian va porni pe primul lui drum profesional, după „Ultimul Trib”. Hâtz, Johnule, să te ții!!!”, spune prezentatorul show-ului, Dan Capatos.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Seriale

Actori de top în „PRIMĂVERII”, cea mai recentă producţie marca TVR 2

Published

on

Foto Credit: TVR
 

Corina Dănilă, Diana Cavallioti, Dragoş Huluba şi Alexandru Conovaru au confirmat participarea în sitcom-ul „PRIMĂVERII”, producţie care va debuta din 8 octombrie, la TVR 2.

De luni până joi, de la ora 21.00, telespectatorii sunt invitaţi să urmărească o comedie savuroasă după un scenariu semnat de Octavian Strunilă şi în regia lui Larry Maronese. Actorii spun că sunt entuziasmaţi de producţia TVR 2 şi că sunt onoraţi să lucreze alături de actriţa Maia Morgenstern, care deţine rolul principal.

„PRIMĂVERII este o comedie spumoasă în care sperăm ca telespectatorii să se regăsească. Povestea este ofertantă, chimia între actori perfectă, iar momentele amuzante se ţin lanţ. Mătuşa Florina, interpretată de actriţa Maia Morgenstern, aduce în casa ei din PRIMĂVERII doi nepoţi, alături de familiile lor. Pentru a deveni moştenitorii imobilului estimat la 3 milioane de euro, aceştia trebuie să stea alături de ea 10 ani şi să se supună regulilor casei”, a povestit regizorul Larry Maronese.

 

În studiourile TVR au început deja înregistrările şi întreaga echipă se bucură de atmosfera tonică şi amuzantă de pe platoul de filmare. “Dincolo de colaborarea cu marea actriţă Maia Morgenstern, sunt încântat că îi voi avea parteneri pe colega mea de la “Gala Umorului”, Diana Cavaliotti, dar şi pe Alex Conovaru, colegul meu de la Teatrul de Comedie”, a spus Dragoş Huluba. În ceea ce priveşte personajul pe care îl va interpreta, actorul crede că este “vocea raţională a întregii poveşti, ceea ce îl face foarte interesant”.

Cu mult umor, actriţa Diana Cavallioti, deţinătoarea trofeului pentru Cea mai bună actriță în rol principal, la Gala Premiilor Gopo 2018, dezvăluie că dă viaţă unui personaj care “încearcă, dar nu reuşeşte”. “Cu toţii avem câte o prietenă care se plânge de rudele soţului şi care ne face să zâmbim”, glumeşte actriţa.

Din distribuţie mai face parte actorul Alexandru Conovaru, care este convins că telespectatorii TVR 2 vor fi cuceriţi atât de scenariul care este foarte bine scris, cât şi de „actorii grozavi şi cu simţul umorului”, dar şi cunoscuta şi îndrăgita vedetă TVR 2, Corina Dănilă, care îşi provoacă fanii să o urmărească de această dată într-un rol care este „sarea şi piperul poveştii”. „Mă bucur că astfel de producţii se întorc la TVR. Dincolo de faptul că lucrez cu actori talentaţi, oameni pe care îi cunosc şi îi apreciez, atmosfera este incredibilă. Este o nouă provocare pentru mine, un personaj pitoresc şi sper să reuşesc să cuceresc publicul şi de această dată“, a spus vedeta TVR.

Pe lângă actorii din distribuţie, telespectatorii se vor bucura de episoade cu invitaţi speciali, printre care inegalabilul actor Mitică Popescu, dar şi actorul Adrian Păduraru.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading
Advertisement
Advertisement Https://Www.Autodoc24.RO

PREMIILE RADAR DE MEDIA

Advertisement

Trending