Connect with us

TELEVIZIUNE

TOP 20 AUDIENTE DIVERTISMENT: Lupta „fratricida” pentru pozitia de lider intre productiile Antenei 1

Published

on

 

RADAR DE MEDIA va prezinta astazi TOP 20 AUDIENTE TV DIVERTISMENT, cifrele sunt referitoare la perioada 20 – 26 ianuarie 2014, mediul urban.

In perioada monitorizata, primele 3 locuri din TOP 20 AUDIENTE TV DIVERTISMENT sunt ocupate de emisiunile Antenei 1 si anume : „Totul e permis”, „Acces direct” si  „Te pui cu blondele”.

  • Show-ul „Totul e permis” ocupa locul 1 in saptamana 20 – 26 ianuarie, avand un rating de 8.7% si o cota de piata de 14.5%. Peste 909.000 de telespectatori din mediul urban au urmarit emisiunea in fiecare minut.
  • Emisiunea „Acces direct” prezentata de Simona Gherghe ocupa pozitia a doua in TOP 20 AUDIENTE TV DIVERTISMENT, si a inregistrat un rating de 8.4%, iar cota de piata a fost de 20.4% share.
  • Podiumul este completat tot de Antena 1 cu show-ul „Te pui cu blondele”, care a avut un rating de 7.8% si o cota de piata de 14.4%, fiind urmarit de peste  818.000 de telespectatori in fiecare minut.
  • De remarcat ca in perioada monitorizata emisiunea de la Prima TV „Schimb de mame” ocupa locul 4, si a inregistrat un rating de 6.8% si o cota de piata de 11.1% ,devansand productii mult mai consacrate ca „La Maruta”, „Familiada” „Top chef” sau „Ochii din umbra”.

IN TOP 20 AUDIENTE TV DIVERTISMENT a intrat pentru a doua oara de la lansare productia „Teo Show” de la Kanal D.

In concluzie Antena 1 a avut 9 emisiuni in top, Kanal D a fost prezent cu 5 emisiuni in top, Prima TV a avut 3 emisiuni in top, Pro TV 2 emisiuni in top, iar National TV a avut o singura emisiune in top.

In tabelul de mai jos RADAR DE MEDIA va prezinta  TOP 20 AUDIENTE  DIVERTISMENT in perioada 20 – 26 ianuarie 2014, mediul urban.

TOP 20 AUDIENTE TV
DIVERTISMENT
20 - 26 ianuarie 2014TARGET
ALL URBAN
EMISIUNESTATIE TVRATING
(%)
SHARE
(%)
RATING
(mii) pe minut
DIFUZARI*
1TOTUL E PERMISANTENA 18.714.5909.0001
2ACCES DIRECTANTENA 18.420.4885.0005
3TE PUI CU BLONDELEANTENA 17.814.4818.0001
4SCHIMB DE MAMEPRIMA TV6.811.1709.0001
5LA MARUTAPRO TV6.715.5705.0005
6OCHII DIN UMBRAKANAL D6.610.8691.0001
7FAMILIADAANTENA 16.110.7643.0002
8SUPERBINGO METROPOLISANTENA 15.711.7593.0001
9MIREASA PENTRU FIUL MEU - EXIT SHOWANTENA 15.612.6585.0001
10TOP CHEFANTENA 15.19.3539.0001
11LA MARUTA - WEEKENDPRO TV4.513.5467.0001
12PE BANII PARINTILORKANAL D3.97405.0001
13IUBIRE INTERZISANATIONAL TV3.76.6387.0001
14CIREASA DE PE TORTPRIMA TV35.5315.0007
15PAPARAZZIKANAL D35313.0001
16UN SHOW PACATOSANTENA 12.99.4301.0004
17NEATZA CU RAZVAN SI DANIANTENA 12.513.4267.0005
18TEO SHOWKANAL D2.25.6233.0005
19MONDENIIPRIMA TV2.24.5236.0005
20WOW BIZKANAL D2.25.9230.0004

*Numarul de difuzari pe saptamana. 

Rating (RTG%) reprezintă numărul mediu de telespectatori pe minut ai unei emisiuni (sau interval orar) difuzată de o staţie TV. Ratingul poate fi exprimat în cifre absolute (mii telespectatori) sau ca procent din targetul analizat. 

Cotă de piaţă (Market Share – SHR%) reprezintă raportul procentual dintre numărul mediu de telespectatori (RTG%) ai unei emisiuni (sau interval orar) de la o staţie TV şi numărul mediu de telespectatori de pe toate staţiile TV, calculat pentru acelaşi interval orar (sau emisiune).

Votaţi AICI în semifinala premiilor Radar de Media, ediţia Primăvară 2014

Fii la curent cu cele mai noi stiri din media pe pagina de Facebook RADAR DE MEDIA

Lasa un comentariu aici!

Click to comment

Lasă un răspuns

Casting

Căutare globală pentru un nou prezentator care să se alăture echipei BBC Earth

Published

on

Foto Credit: BBC EARTH
 

BBC Earth a lansat o căutare globală pentru un nou prezentator care să poată oferi o perspectivă diferită asupra istoriei naturii și a științei. Acesta se va alătura echipei BBC Earth pentru a filma o serie de patru părți care va fi transmisă pe platforma online YouTube. Dacă nu ați mai fost vreodată prezentator și sunteți:

  • Pasionați de planeta noastră și de toate lucrurile minunate care trăiesc pe ea
  • Fascinați în lumea mai largă a științei, a spațiului sau a rasei umane
  • Capabil să vă comunicați pasiunea cu publicul dornic și curios din întreaga lume

 

Atunci puteți participa la această căutare internațională pentru a deveni cel mai nou prezentator online al BBC Earth!

Astfel, cei care sunt povestitori științifici pot să filmeze și să încarce un scurt videoclip pe YouTube, Facebook, Instagram sau Twitter prin care să ne arate abordarea lor unică și creative în ceea ce privește comunicarea educațională. Ei vor putea câștiga oportunitatea de a crea conținut pentru un canal YouTube al BBC Earth.

Canalele YouTube al BBC Earth au peste 3 milioane de abonați și au acumulat peste 945 de milioane de vizionări, conectând publicul din întreaga lume cu conținut factual în fiecare zi. Canalul principal BBC Earth este cel care adăpostește arhiva legendară a Unității de Istorie Naturală a BBC Studios; Earth Unplugged vă oferă o perspectivă complet nouă asupra animalelor și istoriei naturale; Și Earth Lab este cea mai bună sală de știință pe care nu ai avut-o până acum – abordând întrebări arzătoare despre știința care ne înconjoară.

Alex Ayling, Directorul Studiourilor Digitale pentru Mărci Globale, de la BBC Studios: „Avem deja o mare familie de prezentatori și simțim o mare responsabilitate pentru a ne asigura că următoarea generație de oameni de știință din domenii precum tehnologia, ingineria sau matematică oricare ar fi ei și de oriunde ar veni ei, să aibă pe cineva la care să se uite online și cu care să poată interacționa. Sunt atât de nerăbdător să văd ce fel de talente în comunicarea științifică sunt acolo așteptând doar să fie descoperite”.

 

Videoclipurile trebuie trimise până pe data de 5 iulie 2018 până la ora 23:59 (BST). Înscrierile vor fi evaluate în funcție de cât de fresh este abordarea comunicării științifice, cât de clar pot fi înțelese faptele de către o audiență pe internet și cât de multă pasiune apare în stilul lor de prezentare.

 

Este cât se poate de ușor să participați dacă credeți că aveți ce trebuie:

  1. În primul rând, faceți un videoclip în limba engleză, explicând faptele științifice preferate în mai puțin de 60 de secunde.

(Acesta ar trebui să fie un videoclip nou realizat doar pentru această competiție).

Simțiți-vă liberi să folosiți stilul vlog, interviu, să intercalați animație sau să folosiți o demonstrație practică (să fie sigură inainte de toate!) pentru a putea să explicați cât mai bine. Chiar dorim să vă vedem abordarea voastră creativă pentru comunicarea științifică.

  1. Publicați videoclipul (astfel încât să îl găsim) pe YouTube, Facebook, Twitter sau Instagram.
  2. Utilizați hashtag #BBCEarthPresenterSearch undeva în titlu / tweet / post.
  3. Completați formularul de înscriere online și includeți un link către videoclipul dvs. și o scurtă declarație despre motivul pentru care doriți să fiți următorul prezentator BBC Earth.

 

 

Link către formularul de înscriere online

https://www.bbcearth.com/presentersearch2018

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Premieră TV

Marea premiera a serialului turcesc „Meryem”, miercuri, la KANAL D

Published

on

Foto Credit: KANAL D
 

Incepand de miercuri, 4 iulie, la ora 20:00, Kanal D le va aduce telespectatorilor, o noua poveste captivanta despre dragoste, sacrificiu, renuntare si lupta pentru fericire, odata cu difuzarea serialului turcesc „Meryem”.

Productia spune povestea impresionanta de viata a trei personaje memorabile: Meryem – femeia care isi asuma o crima in numele barbatului iubit, Oktay – un procuror care ar face orice pentru cariera si putere, si Savas – tanarul inversunat de dorinta de razbunare dupa ce isi pierde iubita.

Un teribil accident, intr-o noapte furtunoasa, schimba radical vietile celor trei personaje. Omul legii, Oktay, vrea cu orice pret o mai mare putere asupra celor din jur, Savas doreste sa se faca dreptate. Meryem poarta povara pacatelor celor doi barbati, pana in momentul in care dragostea adevarata isi face loc in viata lor.

Dincolo de scenariul alert si intriga puternica,  productia beneficiaza si de o distribuitie cu tineri actori foarte talentati.  In rolul frumoasei Meryem, o cunoastem pe Ayca Aysin Turan, o tanara actrita care a devenit foarte iubita dupa rolul jucat in serialul „Karagul” („Trandafirul Negru”). Cemal Toktas, cel care il interpreteaza pe Oktay, a devenit foarte popular in Turcia dupa rolul din lungmetrajul „Gunesi Gordum”, partitura actoriceasca in urma careia a castigat numeroase premii pentru Cel mai bun actor in rol secundar. De asemenea, in 2010, la Festivalul de Film de la Ankara, acesta si-a adjudecat premiul pentru Cel mai promitator tanar actor, cu rolul din „Kara Kopekler Havlarken” („Black Dogs Barking”). Cemal este si un foarte apreciat actor de teatru.

Savas Sargun este interpretat de Furkan Andic, un actor care a intrat in lumina reflectoarelor de la o varsta frageda, incepandu-si cariera in televiziune prin aparitii intr-o serie de reclame, pentru ca apoi sa faca pasul catre seriale.

Nu pierdeti, din 4 iulie, incepand cu ora 20:00, la Kanal D, o poveste plina de tensiune, povesti de dragoste complicate si rasturnari de situatie, intr-o productie memorabila – „Meryem”! Serialul „Dragoste si ura” va ajunge la final marti, 10 iulie, iar incepand din 16 iulie, de la ora 20:00, „Meryem” va fi difuzat de luni pana vineri, de la aceeasi ora.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Reality Show

Un român ar putea fi primul european care câștigă titlul de Ninja Warrior, la PRO TV!

Published

on

Foto Credit: PRO TV
 

Ninja Warrior este formatul de televiziune care a creat isterie în întreaga lume. Mii de concurenți au încercat de-a lungul timpului să cucerească titlul suprem, însă doar șase au reușit să parcurgă fără ezitare toate traseele și să-și adjudece marele titlu de Ninja Warrior –  patru japonezi și doi americani.

În Statele Unite ale Americii, fenomenul Ninja Warrior a ajuns la cel de-al 10-lea sezon și în toți acești ani peste 200.000 de oameni s-au înscris la show-ul care demonstrează unei lumi întregi că limitele unui om sunt nebănuite. În 2015, doi americani au reușit să cucerească Muntele Midoriyama, etapa finală a competiției: alpinistul Isaac Caldiero și cameramanul Geoff Britten. Cei doi au reușit să ducă la bun sfârșit toate traseele din emisiune și să cucerească cel mai greu obstacol în timpul dat, să urce pe o frânghie 22.8 metri în mai puțin de 30 de secunde. Ambii și-au adjudecat titlul de Ninja Warrior, însă doar Caldiero a reușit să ia și marele premiu în bani, deoarece a reușit să ajungă în vârful muntelui cu 3 secunde mai repede decât Britten.

Până în prezent, niciun european nu a reușit să-și depășească limitele, să ducă la bun sfârșit toate traseele, să cucerească Muntele Midoriyama contra-cronometru și să câștige titlul suprem. Însă un român ar putea fi primul om din Europa care intră în galeria celor pentru care limitele nu există și care câștigă marele premiu la Ninja Warrior.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading
Advertisement
Advertisement Https://Www.Autodoc24.RO

PREMIILE RADAR DE MEDIA

Advertisement

Trending