Connect with us

TELEVIZIUNE

TOP 20 AUDIENTE DIVERTISMENT : „Te pui cu blondele” lider de audienta, iar „Ochii din umbra” a avut o urcare de 6 pozitii aflandu-se pe locul 2

Published

on

 

RADAR DE MEDIA va prezinta astazi TOP 20 AUDIENTE TV DIVERTISMENT, cifrele sunt referitoare la perioada 13 – 19 ianuarie 2014, mediul urban.

In perioada monitorizata emisiunile „Te pui cu blondele”, „Ochii din umbra” si „Totul e permis” au ocupat primele locuri in TOP 20 AUDIENTE DIVERTISMENT.

  • Emisiunea lui Dan Negru ” Te pui cu blondele” a fost lider de audienta in TOP 20 AUDIENTE DIVERTISMENT, inregistrand un rating de 9.6% si o cota de piata de 17.5%. Show-ul a fost urmarit de peste 1.008.000 de telespectatori  pe minut din mediul urban, conform cifrelor furnizate de Kantar Media.
  • Locul 2 este ocupat de „Ochii din umbra” de la Kanal D, care a avut o urcare de 6 pozitii fata de saptamana precedenta.  Emisiunea a avut un rating de 7.7% si o cota de piata de  13% share. Peste 807.000 de telespectatori au urmarit emisiunea de la Kanal D in fiecare minut.
  • Show-ul „Totul e permis” de la Antena 1 completeaza podiumul, avand un rating de 7.6%, fiind urmarit de peste 801.000 de telespectatori pe minut din mediul urban.
  • Fostul lider din TOP 20 AUDIENTE DIVERTISMENT,„La Maruta” se afla pe pozitia a 5-a, inregistrand un rating de 6.6% si o cota de piata de 16.2%. Peste 696.000 de telespectatori din mediul urban au urmarit emisiunea lui Maruta in fiecare minut.
  • In TOP 20 AUDIENTE DIVERTISMENT se mai afla „Iubire interzisa” ( National TV), „Schimb de mame” (Prima TV), „Pe banii parintilor” ( Kanal D), si „Neatza cu Razvan si Dani” (Antena 1) .

In concluzie : Antena 1 are 9 emisiuni in top, Kanal D are 4 emisiuni in top, Prima TV are 3 emisiuni in top, iar Pro TV si National TV au fiecare cate 2 emisiuni in top.

In tabelul de mai jos RADAR DE MEDIA va prezinta  TOP 20 AUDIENTE  DIVERTISMENT in perioada 13 – 19 ianuarie 2014, mediul urban.

TOP 20 AUDIENTE TV
DIVERTISMENT
13 - 19 ianuarie 2014TARGET
ALL URBAN
EMISIUNESTATIE TVRATING
(%)
SHARE
(%)
RATING
(mii) pe minut
DIFUZARI*
1TE PUI CU BLONDELEANTENA 19.617.51.008.0001
2OCHII DIN UMBRAKANAL D7.713807.0001
3TOTUL E PERMISANTENA 17.613.3801.0001
4ACCES DIRECTANTENA 17.419.3780.0005
5LA MARUTAPRO TV6.616.2696.0005
6FAMILIADAANTENA 16.311.4664.0002
7MIREASA PENTRU FIUL MEU - EXIT SHOWANTENA 15.212542.0001
8IUBIRE INTERZISANATIONAL TV4.99.3519.0001
9SCHIMB DE MAMEPRIMA TV4.88.2505.0001
10LA MARUTA - WEEKENDPRO TV4.716.5497.0001
11SUPERBINGO METROPOLISANTENA 14.69.9479.0001
12PAPARAZZIKANAL D4.47.7458.0001
13TOP CHEFANTENA 14.17.6432.0001
14PE BANII PARINTILORKANAL D3.77387.0001
15FOSTA MEA IUBIRENATIONAL TV3.27.2337.0001
16WOW BIZKANAL D3.18.9330.0004
17CIREASA DE PE TORTPRIMA TV35.6313.0007
18NEATZA CU RAZVAN SI DANIANTENA 12.916.3303.0005
19UN SHOW PACATOSANTENA 12.910.9301.0004
20TRASNITIIPRIMA TV2.66.2272.0005

*Numarul de difuzari pe saptamana. 

Rating (RTG%) reprezintă numărul mediu de telespectatori pe minut ai unei emisiuni (sau interval orar) difuzată de o staţie TV. Ratingul poate fi exprimat în cifre absolute (mii telespectatori) sau ca procent din targetul analizat. 

Cotă de piaţă (Market Share – SHR%) reprezintă raportul procentual dintre numărul mediu de telespectatori (RTG%) ai unei emisiuni (sau interval orar) de la o staţie TV şi numărul mediu de telespectatori de pe toate staţiile TV, calculat pentru acelaşi interval orar (sau emisiune)

Votaţi AICI în semifinala premiilor Radar de Media, ediţia Primăvară 2014

Fii la curent cu cele mai noi stiri din media pe pagina de Facebook RADAR DE MEDIA

Lasa un comentariu aici!

Click to comment

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Emisiuni

Delia își înfruntă colegii la X Factor: ”Trebuie să îi mai dați o șansă, mi se pare nedrept!”

Published

on

Foto Credit: ANTENA 1
 

Diana Irimia are 15 ani și se caracterizează ca fiind o tânără ”surprinzătoare, perseverentă și unică”. Diseară, de la ora 20:00, tânăra va urca pe scena X Factor pentru a demonstra că esențele tari se țin în sticuțe mici, dar interpretarea ei va reuși să împartă jurații în două tabere rivale: ”Trebuie să îi mai dați o șansă, mi se pare nedrept.”, va afirma Delia, dezamãgitã de opinia colegilor sãi.

Adolescenta va alege o piesă emblematică a cântăreței Whitney Huston, pe care o va interpreta în stil propriu, cu speranța de a obține votul specialiștilor X Factor, însă jurizarea ei va fi una cu totul și cu totul surprinzătoare. ”Cu riscul de a fi nesuferit pentru unii, eu asta vreau să spun.”, vor fi cuvintele lui Horia Brenciu, în vreme ce Carla’s Dreams se va ridica de lângă colegii săi de jurizare, ce nu par să îi împărtășească opinia: ”Eu nu mai vin la X Factor, pur și simplu nu mai vin. Nu accept o schimbare de vot.”

Momentul Dianei va aduce multă tensiune între cei patru jurați X Factor, iar Delia va considera că modul în care colegii săi au apreciat interpretarea este nedrept: ”De aia suntem în juriu, să avem păreri diferite. Trebuie să fiu drăguț ca lumea să mă placă? Nu. Trebuie să îmi fac treaba ca jurat. Toți greșim, e normal, dar aici nu cred că am greșit.” , îi va răspunde Ștefan Bănică.

Care va fi verdictul acestui moment tensionat și cum se vor risipi prieteniile de la masa de jurizare X Factor după interpretarea tinerei, telespectatorii Antena 1 pot vedea diseară, de la 20:00, într-o nouă ediție a show-ului.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Seriale

Cristina Ciobănașu și Victor Popescu, sărbătoriți pe platourile de filmare de la “Fructul oprit”

Published

on

Foto Credit: ANTENA 1
 

Dublă aniversare pe platourile de filmare ale serialului “Fructul oprit”! Cristina Ciobănașu și Victor Popescu au început săptămâna în forță, îmbinând utilul cu plăcutul. Născuți în aceeași zi, pe 24 septembrie, cei doi au fost sărbătoriți de colegii lor, primind numeroase urări, dar și surprize mari.

“Mi-am sărbătorit ziua de naștere pe platourile de filmare de la <<Fructul oprit>>. Pentru mine platoul de filmare reprezintă a doua casă, așa că mă bucur că am fost la filmări de ziua mea. Aș fi fost foarte tristă dacă stăteam acasă. Dacă nu-mi puneau filmare, aveam de gând să le zic: <<Vă rog! Măcar o secvență, să fiu aici cu voi, să fiu alături de echipa mea de suflet>>” , mărturisește Cristina Ciobănașu, care a celebrat, ieri, împlinirea a 22 de ani. Îndrăgita actriță care o interpretează pe Ana Caragea în serialul “Fructul oprit”, difuzat miercurea de la ora 20.00 la Antena 1, a avut parte de o surpriză de proporții. Pe platourile de filmare și-a făcut apariția fratele ei, Tudor, venit special din Botoșani pentru a-i fi alături în această zi.

Pentru Victor Popescu, tânărul care îl interpretează pe Traian Lăzărescu în noul sezon al producției, aniversarea de anul acesta a fost una cu totul și cu totul deosebită.  Este pentru prima dată când ziua lui de naștere îl prinde în timpul unui mare proiect actoricesc.  “Am fost la școală, le-am oferit bomboane colegilor, mi s-a cântat <<La mulți ani>>, iar apoi am venit, în Snagov, pe platourile de filmare. Am primit multe mesaje, cadouri, încă din weekend. Această aniversare este mult mai tare, pentru că sunt alături și de echipa serialului <<Fructul oprit>>. Acum, mă știu mai mulți oameni și primesc mult mai multe mesaje. Anii trecuți, sărbătoream cu prietenii apropiați, și aniversările acelea au fost drăguțe, dar acum a fost mult mai frumos!”, a povestit Victor. Ce își dorește la 13 ani? Victor ne-a vorbit despre unul dintre planurile sale. “Îmi doresc să am succes la școală, la olimpiadă, la matematică”, a spus el.

“<<Fructul oprit>> este de neoprit și spun asta pentru că aici creăm niște povești extrem de frumoase și odată cu acest proces am legat niște conexiuni foarte frumoase. Suntem ca o familie și îmi doresc să nu se termine povestea asta” , a completat Cristina.

Noul sezon “Fructul oprit” poate fi urmărit, în fiecare zi de miercuri, de la ora 20.00, la Antena 1.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Reality Show

Ioana Șulea, primită cu brațele deschise de ”Lemuri”, în ”Ultimul Trib”: ”Trage cât un bărbat!”

Published

on

Foto Credit: ANTENA 1
 

Nominalizată la duel de colegii săi ”Crocodili” pentru că nu s-ar fi adaptat, Ioana Șulea a fost primită de Lemuri cu brațele deschise în sat, unde vor împărți căsuța sărăcăcioasă de bambus, începând de joi, de la ora 20.00, la Antena 1, într-o nouă ediție Ultimul Trib.

În timp ce colegii ”Crocodili” ai Ioanei Șulea au mascat nominalizarea acesteia sub pretextul că ar fi vrut să trimită la Duel un om puternic, care ar fi avut șanse să revină în trib, după ce aceasta a ajuns în echipă, sportivii au încercat să avertizeze ”Lemurii”. ”O să vedeți că este foarte retrasă, e în lumea ei, nu s-a intergrat”, a spus Lola.

Cu toate acestea, Ioana Șulea a fost primită cu brațele deschise în sat, teritoriul deținut în prezent de vedete, iar noii ei colegi s-au arătat foarte încântați de răsturnarea de situație care a avut loc după ce Dorian Popa a fost nevoit să părăsească competiția din cauza problemelor medicale. ”Normal că îmi place de Ioana, e frumoasă și trage cât un bărbat! Plus că îmi dă și porția ei de bere, pentru că ea nu bea”, a spus glumit Daniela Crudu.

Cum se va adapta Ioana în noua echipă, dar și ce alte provocări vor întâmpina ”Lemurii”, ”Crocodilii” și ”Cameleonii”, telespectatorii pot afla joi, de la ora 20.00, la Antena 1, într-o nouă ediție ”Ultimul Trib”.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading
Advertisement
Advertisement Https://Www.Autodoc24.RO

PREMIILE RADAR DE MEDIA

Advertisement

Trending