Connect with us

TELEVIZIUNE

TOP 20 AUDIENTE DIVERTISMENT : „Te pui cu blondele” lider de audienta, iar „Ochii din umbra” a avut o urcare de 6 pozitii aflandu-se pe locul 2

Published

on

RADAR DE MEDIA va prezinta astazi TOP 20 AUDIENTE TV DIVERTISMENT, cifrele sunt referitoare la perioada 13 – 19 ianuarie 2014, mediul urban.

In perioada monitorizata emisiunile „Te pui cu blondele”, „Ochii din umbra” si „Totul e permis” au ocupat primele locuri in TOP 20 AUDIENTE DIVERTISMENT.

  • Emisiunea lui Dan Negru ” Te pui cu blondele” a fost lider de audienta in TOP 20 AUDIENTE DIVERTISMENT, inregistrand un rating de 9.6% si o cota de piata de 17.5%. Show-ul a fost urmarit de peste 1.008.000 de telespectatori  pe minut din mediul urban, conform cifrelor furnizate de Kantar Media.
  • Locul 2 este ocupat de „Ochii din umbra” de la Kanal D, care a avut o urcare de 6 pozitii fata de saptamana precedenta.  Emisiunea a avut un rating de 7.7% si o cota de piata de  13% share. Peste 807.000 de telespectatori au urmarit emisiunea de la Kanal D in fiecare minut.
  • Show-ul „Totul e permis” de la Antena 1 completeaza podiumul, avand un rating de 7.6%, fiind urmarit de peste 801.000 de telespectatori pe minut din mediul urban.
  • Fostul lider din TOP 20 AUDIENTE DIVERTISMENT,„La Maruta” se afla pe pozitia a 5-a, inregistrand un rating de 6.6% si o cota de piata de 16.2%. Peste 696.000 de telespectatori din mediul urban au urmarit emisiunea lui Maruta in fiecare minut.
  • In TOP 20 AUDIENTE DIVERTISMENT se mai afla „Iubire interzisa” ( National TV), „Schimb de mame” (Prima TV), „Pe banii parintilor” ( Kanal D), si „Neatza cu Razvan si Dani” (Antena 1) .

In concluzie : Antena 1 are 9 emisiuni in top, Kanal D are 4 emisiuni in top, Prima TV are 3 emisiuni in top, iar Pro TV si National TV au fiecare cate 2 emisiuni in top.

In tabelul de mai jos RADAR DE MEDIA va prezinta  TOP 20 AUDIENTE  DIVERTISMENT in perioada 13 – 19 ianuarie 2014, mediul urban.

TOP 20 AUDIENTE TV
DIVERTISMENT
13 - 19 ianuarie 2014TARGET
ALL URBAN
EMISIUNESTATIE TVRATING
(%)
SHARE
(%)
RATING
(mii) pe minut
DIFUZARI*
1TE PUI CU BLONDELEANTENA 19.617.51.008.0001
2OCHII DIN UMBRAKANAL D7.713807.0001
3TOTUL E PERMISANTENA 17.613.3801.0001
4ACCES DIRECTANTENA 17.419.3780.0005
5LA MARUTAPRO TV6.616.2696.0005
6FAMILIADAANTENA 16.311.4664.0002
7MIREASA PENTRU FIUL MEU - EXIT SHOWANTENA 15.212542.0001
8IUBIRE INTERZISANATIONAL TV4.99.3519.0001
9SCHIMB DE MAMEPRIMA TV4.88.2505.0001
10LA MARUTA - WEEKENDPRO TV4.716.5497.0001
11SUPERBINGO METROPOLISANTENA 14.69.9479.0001
12PAPARAZZIKANAL D4.47.7458.0001
13TOP CHEFANTENA 14.17.6432.0001
14PE BANII PARINTILORKANAL D3.77387.0001
15FOSTA MEA IUBIRENATIONAL TV3.27.2337.0001
16WOW BIZKANAL D3.18.9330.0004
17CIREASA DE PE TORTPRIMA TV35.6313.0007
18NEATZA CU RAZVAN SI DANIANTENA 12.916.3303.0005
19UN SHOW PACATOSANTENA 12.910.9301.0004
20TRASNITIIPRIMA TV2.66.2272.0005

*Numarul de difuzari pe saptamana. 

Rating (RTG%) reprezintă numărul mediu de telespectatori pe minut ai unei emisiuni (sau interval orar) difuzată de o staţie TV. Ratingul poate fi exprimat în cifre absolute (mii telespectatori) sau ca procent din targetul analizat. 

Cotă de piaţă (Market Share – SHR%) reprezintă raportul procentual dintre numărul mediu de telespectatori (RTG%) ai unei emisiuni (sau interval orar) de la o staţie TV şi numărul mediu de telespectatori de pe toate staţiile TV, calculat pentru acelaşi interval orar (sau emisiune)

Votaţi AICI în semifinala premiilor Radar de Media, ediţia Primăvară 2014

Fii la curent cu cele mai noi stiri din media pe pagina de Facebook RADAR DE MEDIA

Lasa un comentariu aici!

Click to comment

Lasă un răspuns

Emisiuni

Razvani si Dani nu vor mai prezenta X FACTOR la Antena 1

Published

on

Foto Credit: ANTENA 1

Dupã şapte sezoane, Rãzvan şi Dani se despart de proiectul „X Factor”, de la Antena 1. „Simplu, direct, de anul acesta nu mai prezentãm X Factor. Au fost şapte ani minunaţi.

Au fost şapte ani de emoţie purã. Au fost şapte ani de poveşti de viaţã. Timpul trecut al verbului nu înseamnã pentru noi renunţare, ci doar o rearanjare a ideilor. Mulţumim!”, au declarat vedetele Antena 1.

„X Factor” va reveni la Antena 1 în aceastã toamnã cu cel de-al optulea sezon. Noul prezentator al show-ului va fi ales în scurt timp, în urma mai multor probe organizate de echipa de producţie. Cel de-al optulea sezon pregãteşte surprize nu doar la nivelul componenţei echipei, cât şi la nivelul conţinutului şi promite un spectacol de zile mari.

START VOT PREMIILE RADAR DE MEDIA 2018 – Etapa preliminară

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Emisiuni

PRO TV: Astăzi, vezi show-ul suprem prin ochii juriului, pe pagina de Facebook Românii au talent!

Published

on

Foto Credit: PRO TV

Cea de-a patra gală Românii au talent se vede în seara aceasta și pe pagina de Facebook a show-ului! De la 19:30, timp de o oră, Oana Tache continuă să aducă atmosfera dinaintea emisiunii și va lua pulsul competiției direct de la concurenți, dar și de la juriu și invitați speciali.

În plus, spectacolul continuă online și începând cu ora 20:30, când transmitem show-ul LIVE din fața scenei pe Facebook Românii au talent. Așa vei putea și tu să vezi exact ce văd Florin, Mihaela, Andra și Andi de la masa juriului și vei putea urmări show-ul prin ochii lor! Astfel vei avea parte de o experiență unică, îți vei vedea favoriții din toate unghiurile și nu vei rata niciun detaliu din momentele care vor fi prezentate în seara aceasta pe scenă. Sustine-ți preferații din cea de-a patra gală și nu uita să-i votezi pentru marea finală a talentului, care va avea loc pe 1 iunie la PRO TV!

Corul de copii Unison, Natalia Duminică, 7 Klase, Ștefan Glăvănescu, Duo Romance, ADNEU, Bianca Ceaușescu, Rareș Florescu, Pavel Sfera și Bianca Badea sunt cei 10 semifinaliști care vor urca pe scenă astăzi și vor face totul pentru a cuceri publicul cu reprezentațiile pe care le-au pregătit pentru cea de-a patra gală live. Spectacolul va fi completat de două momente speciale, aduse la Românii au talent de trupa VUNK și de Alex Magala.

START VOT PREMIILE RADAR DE MEDIA 2018 – Etapa preliminară

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Reportaj

Țară fără glie – o anchetă marca România, te iubesc!, duminică, la PRO TV

Published

on

Foto Credit: PRO TV

Duminica aceasta, de la ora 18:00, Cosmin Savu prezintă telespectatorilor o anchetă despre situația agriculturii românești, care are parte de investitori din umbră de peste hotare. Cosmin a călătorit în toată țară și a vizitat puncte cheie pentru a afla cine sunt grupările transfrontaliere care încearcă să profite de pasivitatea autorităților și acaparează pământurile.

Ne aflăm în epoca în care resursele alimentare sunt limitate și sunt în centrul unor lupte pentru supraviețuire și putere. Terenurile românești sunt roditoare și au ape care udă pământurile pe zone întinse. Calitatea pământurilor, dar și prețul mic al vânzării acestora au adus întreprinzători din toată lumea care cumpără România bucată cu bucată, în fiecare zi. Reprezentanții  statului român habar n-au cine sunt proprietarii terenurilor și dau neputincioși din umeri.

„Libanezi, iranieni, cetățeni ruși, dar și americani, aceștia sunt jucătorii de pe piața de agribusiness din România. Fărâmițarea terenurilor, dar și un mod iresponsabil de control din partea statului român a condus la o situație dificilă pentru agricultura românească. Insula Mare a Brăilei este cea mai mare fermă din Europa, dar și una dintre cele mai moderne și bine administrate companii de exploatare a pământului. Asta o face și foarte atractivă pentru potențiali investitori. Cine a pus ochii pe Insula Mare a Brăilei, vedeți duminică la România, te iubesc!”, a declarat Cosmin Savu.

Cum răspund autoritățile, dar și ce se întâmplă pe teren rămâne de văzut numai la PRO TV.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Abonează-te la RADAR!

PREMIILE RADAR DE MEDIA

Advertisement

Trending