Connect with us

TELEVIZIUNE

TOP 20 AUDIENTE TV PE INTREAGA ZI : Lupta pentru primul loc se da intre Pro TV si Antena 1. Vezi ce surprize aduce noul an!

Published

on

 

Astazi, RADAR DE MEDIA va prezinta TOP 20 AUDIENTE TV PE INTREAGA ZI din mediul urban in perioada 6 – 12 ianuarie 2014, comparativ cu 30 decembrie 2013 – 5 ianuarie 2014.

In TOP 20 AUDIENTE TV PE INTREAGA ZI, primele 3 pozitii sunt ocupate de Pro TV, Antena 1 si Antena 3. Chiar daca de regula se claseaza pe locul 3, de aceasta data Kanal D se claseaza pe pozitia a 4-a, urmat de Prima TV.

  • Conform cifrelor furnizate de Kantar Media, desi se afla pe prima pozitie in TOP 20 AUDIENTE TV PE INTREAGA ZI, cu un rating de 4.2% si o cota de piata de 15.7%, Pro TV a avut o scadere de 40.000 de telespectatori in mediul urban, in perioada monitorizata.
  • Locul 2 este ocupat de Antena 1, care a avut un rating de 3.4% si o cota de piata de 12.8%. Totusi fata de saptamana precedenta Antena 1, a avut o scadere semnificativa de 100.000 de telespectatori in mediul urban.
  • In perioada monitorizata locul 3 revine Antenei 3, care a inregistrat un rating de 1.8%, o cota de piata de 6.9%, avand o crestere de 22.000 de telespectatori fata de saptamana precedenta.

In TOP 20 AUDIENTE TV PE INTREAGA ZI se mai afla Prima TV care a avut o scadere de 8.000 de telespectatori in mediul urban, TVR 1 care a pierdut peste 48.000 de telespectatori  fata de saptamana precedenta, Realitatea TV, care a inregistrat o scadere de 9.000 de telespectatori si programul pentru copii Cartoon Network care desi ocupa ultimul loc, a avut o crestere de 4.000 de telespectatori.

 

In tabelul de mai jos va prezentam TOP 20 AUDIENTE TV PE INTREAGA ZI, mediul urban, perioada 6 – 12 ianuarie 2014 comparativ cu 30 decembrie 2013 – 5 ianuarie 2014

AUDIENTE TV
PE INTREAGA ZI
sapt 6 ianuarie - 12 ianuarie 2014sapt 30 decembrie 2013 - 5 ianuarie 2014
STATIE TVRATING (%)SHARE (%)RATING
(mii) pe minut
RATING
(mii) pe minut
DIFERENTA
(mii) pe minut
1PRO TV4.215.7438.000478.000-40.000
2ANTENA 13.412.8357.000457.000-100.000
3ANTENA 31.86.9193.000171.00022.000
4KANAL D1.55.8162.000157.0005.000
5PRIMA TV13.8106.000114.000-8.000
6ROMANIA TV13.6101.000120.000-19.000
7ACASA TV0.8383.00076.0007.000
8TVR 10.72.878.000126.000-48.000
9NATIONAL TV0.72.877.00093.000-16.000
10B1TV0.72.672.00079.000-7.000
11ANTENA STARS0.62.159.00073.000-14.000
12REALITATEA TV0.51.851.00060.000-9.000
13DISNEY JUNIOR0.51.850.00051.000-1.000
14DISNEY0.51.748.00062.000-14.000
15TVR 20.51.748.00079.000-31.000
16AXN0.31.335.00041.000-6.000
17PRO CINEMA0.31.130.00030.0000
18DIVA UNIVERSAL0.3128.00027.0001.000
19ETNO0.3128.00051.000-23.000
20CARTOON NETWORK0.20.926.00022.0004.000

Rating (RTG%) reprezintă numărul mediu de telespectatori pe minut ai unei emisiuni (sau interval orar) difuzată de o staţie TV. Ratingul poate fi exprimat în cifre absolute (mii telespectatori) sau ca procent din targetul analizat. 

Cotă de piaţă (Market Share – SHR%) reprezintă raportul procentual dintre numărul mediu de telespectatori (RTG%) ai unei emisiuni (sau interval orar) de la o staţie TV şi numărul mediu de telespectatori de pe toate staţiile TV, calculat pentru acelaşi interval orar (sau emisiune).

Votaţi AICI în semifinala premiilor Radar de Media, ediţia Primăvară 2014

Fii la curent cu cele mai noi stiri din media pe pagina de Facebook RADAR DE MEDIA

Lasa un comentariu aici!

Click to comment

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Reality Show

Cătălin Moroșanu, omul bun la toate, la Poftiți la Nea Mărin: ”Pe asta chiar nu o mai făcusem niciodată”

Published

on

Foto Credit: ANTENA 1
 

Cătălin Moroșanu, fratele său Claudiu, Gina Pistol și Margherita de la Clejani sunt cele patru vedete din echipa lui Nea Mărin în a doua ediție a reality show-ului ”Poftiți la Nea Mărin”, difuzată luni și marți, de la ora 20.00, la Antena 1.

Pentru că în noul sezon al show-ului Nea Mărin este pentru prima dată în viață administratorul unui restaurant, și vedetele invitate să-l ajute au parte de premiere. Cătălin Moroșanu și Margherita vor fi nevoiți, printre alte multe lucruri pe care le vor face, să livreze mâncare la domiciliu, ceea ce le dă mari bătăi de cap.

”Dimineața, Nea Mărin ne dădea trezirea așa cum știm cu toții. Din toate lucrurile pe care le-am făcut acum, dar și în alte sezoane, cel mai greu mi s-a părut serviciul de delivery. Livrare de mâncare la domiciliu, pe asta chiar nu o mai făcusem niciodată. Eu și Margherita ne-am ocupat. A fost memorabil, cât am lăsat-o pe Margherita la volan, a reușit să blocheze cea mai aglomerată intersecție din Mangalia”, mărturisește Cătălin Moroșanu.

Cum vor reacționa oamenii care comandă mâncare telefonic în restaurantul lui Nea Mărin în momentul în care se trezesc la ușă cu Cătălin Moroșanu și Margherita și cum se vor descurca cele patru vedete cu sarcinile date de Nea Mărin, telespectatorii vor afla diseară, de la ora 20.00, la Antena 1.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Emisiuni

PRO TV: Maya Cioșa, Maria Popa și Olivia Alexandru sunt finalistele Vocea României Junior!

Published

on

Foto Credit: PRO TV
 

Vineri, copiii au creat un spectacol extraordinar în semifinala Vocea României Junior. Andra, INNA și Marius Moga au avut misiunea de a alege care sunt cele mai bune voci din echipele lor pentru a ajunge în Marea Finală.

INNA a decis că trebuie să mearga mai departe cu Olivia Alexandru, cea care a convins-o aseară cu abilitatile de a face spectacol si cu vocea ei incredibila. Marius Moga a ales-o pe Maria Popa pentru interpretarea remarcabilă a piesei ”Greatest Love of All” a lui Whitney Houston, iar Andra speră ca finala să o câștige Maya Cioșa, cea care a ridicat sala în picioare cântând ”Like I´m Gonna Lose You!”, de la Meghan Trainor & John Legend.

Vineri seara show-ul Vocea României Junior a fost lider de audiență înregistrând 4 puncte de rating și 16% share pe segmentul de public comercial, în timp ce postul de televiziune clasat pe poziția secundă avea 3.6 puncte de rating și 14.1% share. În minutul de aur de la 22.59, aproape 1.4 milioane de telespectatori, la nivel național, așteptau să vadă care sunt cei trei finaliști ai celui de-al doilea sezon Vocea României Junior.

După șase ediții pline de emoții, vinerea viitoare, de la 20:30, Andra, INNA și Marius Moga își vor ajuta concurenții să cucerească publicul cu momente memorabile. Totul pentru a câștiga marele trofeu și premiul în valoare de 50.000 de euro.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Premieră TV

PRO TV va difuza Supercupa Romaniei dintre CFR Cluj și Craiova

Published

on

Foto Credit: PRO TV
 

Sâmbătă seara, noul stadion Oblemenco așteaptă suporterii cu casa închisă pentru meciul dintre CFR Cluj și Craiova! Noul sezon din Supercupa României se deschide cu un meci de gală de la 20:30, în direct la PRO TV!

CFR va intra pe stadion cu o formulă nouă a echipei, cu care își propune să intre și în grupele Champions League. Pentru Edi Iordănescu, meciul de sâmbătă reprezintă primul în calitate de antrenor al CFR Cluj. În același timp, Craiova își prezintă pentru prima oară pe gazon transferul de 1 milion de euro, Alexandru Cicâldău, care a venit de la echipa lui Hagi, Viitorul.

Campioana României CFR Cluj și Craiova, câștigătoarea Cupei României, vor face atmosferă pe stadionul plin de suporteri mâine seară, la PRO TV, în direct de la 20:30.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading
Advertisement
Advertisement Https://Www.Autodoc24.RO

PREMIILE RADAR DE MEDIA

Advertisement

Trending