Connect with us

TELEVIZIUNE

TOP 20 AUDIENTE TV PE INTREAGA ZI : Lupta pentru primul loc se da intre Pro TV si Antena 1. Vezi ce surprize aduce noul an!

Published

on

 

Astazi, RADAR DE MEDIA va prezinta TOP 20 AUDIENTE TV PE INTREAGA ZI din mediul urban in perioada 6 – 12 ianuarie 2014, comparativ cu 30 decembrie 2013 – 5 ianuarie 2014.

In TOP 20 AUDIENTE TV PE INTREAGA ZI, primele 3 pozitii sunt ocupate de Pro TV, Antena 1 si Antena 3. Chiar daca de regula se claseaza pe locul 3, de aceasta data Kanal D se claseaza pe pozitia a 4-a, urmat de Prima TV.

  • Conform cifrelor furnizate de Kantar Media, desi se afla pe prima pozitie in TOP 20 AUDIENTE TV PE INTREAGA ZI, cu un rating de 4.2% si o cota de piata de 15.7%, Pro TV a avut o scadere de 40.000 de telespectatori in mediul urban, in perioada monitorizata.
  • Locul 2 este ocupat de Antena 1, care a avut un rating de 3.4% si o cota de piata de 12.8%. Totusi fata de saptamana precedenta Antena 1, a avut o scadere semnificativa de 100.000 de telespectatori in mediul urban.
  • In perioada monitorizata locul 3 revine Antenei 3, care a inregistrat un rating de 1.8%, o cota de piata de 6.9%, avand o crestere de 22.000 de telespectatori fata de saptamana precedenta.

In TOP 20 AUDIENTE TV PE INTREAGA ZI se mai afla Prima TV care a avut o scadere de 8.000 de telespectatori in mediul urban, TVR 1 care a pierdut peste 48.000 de telespectatori  fata de saptamana precedenta, Realitatea TV, care a inregistrat o scadere de 9.000 de telespectatori si programul pentru copii Cartoon Network care desi ocupa ultimul loc, a avut o crestere de 4.000 de telespectatori.

 

In tabelul de mai jos va prezentam TOP 20 AUDIENTE TV PE INTREAGA ZI, mediul urban, perioada 6 – 12 ianuarie 2014 comparativ cu 30 decembrie 2013 – 5 ianuarie 2014

AUDIENTE TV
PE INTREAGA ZI
sapt 6 ianuarie - 12 ianuarie 2014sapt 30 decembrie 2013 - 5 ianuarie 2014
STATIE TVRATING (%)SHARE (%)RATING
(mii) pe minut
RATING
(mii) pe minut
DIFERENTA
(mii) pe minut
1PRO TV4.215.7438.000478.000-40.000
2ANTENA 13.412.8357.000457.000-100.000
3ANTENA 31.86.9193.000171.00022.000
4KANAL D1.55.8162.000157.0005.000
5PRIMA TV13.8106.000114.000-8.000
6ROMANIA TV13.6101.000120.000-19.000
7ACASA TV0.8383.00076.0007.000
8TVR 10.72.878.000126.000-48.000
9NATIONAL TV0.72.877.00093.000-16.000
10B1TV0.72.672.00079.000-7.000
11ANTENA STARS0.62.159.00073.000-14.000
12REALITATEA TV0.51.851.00060.000-9.000
13DISNEY JUNIOR0.51.850.00051.000-1.000
14DISNEY0.51.748.00062.000-14.000
15TVR 20.51.748.00079.000-31.000
16AXN0.31.335.00041.000-6.000
17PRO CINEMA0.31.130.00030.0000
18DIVA UNIVERSAL0.3128.00027.0001.000
19ETNO0.3128.00051.000-23.000
20CARTOON NETWORK0.20.926.00022.0004.000

Rating (RTG%) reprezintă numărul mediu de telespectatori pe minut ai unei emisiuni (sau interval orar) difuzată de o staţie TV. Ratingul poate fi exprimat în cifre absolute (mii telespectatori) sau ca procent din targetul analizat. 

Cotă de piaţă (Market Share – SHR%) reprezintă raportul procentual dintre numărul mediu de telespectatori (RTG%) ai unei emisiuni (sau interval orar) de la o staţie TV şi numărul mediu de telespectatori de pe toate staţiile TV, calculat pentru acelaşi interval orar (sau emisiune).

Votaţi AICI în semifinala premiilor Radar de Media, ediţia Primăvară 2014

Fii la curent cu cele mai noi stiri din media pe pagina de Facebook RADAR DE MEDIA

Lasa un comentariu aici!

Click to comment

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Reality Show

Paula Chirilă ia lecții de parenting de la triburile din Madagascar: ”Când o să ajung acasă, o să îi dau mai multă libertate Carlei”

Published

on

Foto Credit: ANTENA 1
 

Primiți cu multă căldură în satul tradițional din Madagascar, Lemurii au fost din nou uimiți de simplitatea vieții acestora și chiar au admis că au multe de învățat de la ei, după cum telespectatorii pot vedea în această seară, de la ora 20.00, la Antena 1.

Cea care i-a ghidat pe ”Lemuri” pas cu pas a fost Voula, șefa tribului, în vârstă de 60 de ani, mai ales că ceștia au fost primii străini care au venit vreodată să locuiască în acest trib. ”Se vedea clar că toată lumea o venerează și că nimeni nu îi iese din cuvânt”, a remarcat Dorian Popa. La scurt timp însă, copiii din sat i-au acaparat pe cei șapte, așa că a început o joacă generală.

”Când o să ajung acasă, o să îi dau mai multă libertate Carlei, copiii din Madagascar zburdă peste tot, nu stă nimeni cu gura pe ei: <Mami, unde te duci? Vezi că te murdărești! Aoleu, mănâncă de pe jos!> Copiii aceștia erau pe burtă, cu gura în nisip și nu aveau nicio problemă, noi ne facem griji și dacă pune mâna pe pisică”, a spus Paula Chirilă, în timp ce Sorana a reușit să îi învețe pe cei mici să cânte ”Podul de piatră”.

Cum se vor descurca cele trei triburi în Teritorii, telespectatorii vor afla în fiecare joi și vineri, de la ora 20.00, la Antena 1.

În continuare, triburile își vor măsura puterile în competiții spectaculoase și tensionate atât pentru ”Teritoriu”, cât și pentru ”Eliminare”, pentru ca în final doar opt membri să mai rămână în confruntarea pentru miza cea mare: premiul în valoare de 100.000 de euro. Nimeni nu va ajunge însă la acesta fără a suferi transformări, fără a-și dezvălui adevărata față și fără ca telespectatorii să afle cine este cu adevărat.

Tribul sportivilor este format din: Alex Filip, Cornelia Condeescu, Lola Crudu, Daniel Chiriță, Ioana Șulea, Mircea Zamfir și Roxana Chiperi.

Cei șapte sportivi își vor măsura puterile cu tribul format din vedete și cu cel format din oameni de rând: Mirel Magop, Silviu Mircescu, Cosmin Pădureanu, Oana Dedeu, Ema Șerban și cuplul format din Gabriela Popa și Silviu Geandra.

Cel de-al treilea trib, cel al vedetelor, este format din Dorian Popa, Dima Trofim, Daniela Crudu, Sorana Darclée Mohamad, Ionuț Iftimoaie, Paula Chirilă și Sorin Brotnei.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Emisiuni

Catalin Cazacu, coplesit in Vulturii de Noapte: “Atat de emotionati nu am fost nici la prima emisiune!”

Published

on

Foto Credit: KANAL D
 

Vineri, de la 23:15, Catalin Cazacu, Giani Kirita si Victor Slav dau starul unei noi editii incendiare “Vulturii de Noapte”.

Daniela Condurache, indragita cantareata de muzica populara, este prima care deschide seria invitatilor de exceptie din cadrul show-ului, starnind o in atmosfera incredibila.

Pornind de la premisa ca nu exista femei urate, ci doar ca unele doamne sunt mai frumoase decat altele, “vulturii” aduc in fata telespectorilor doua dintre cele mai spectaculoase dive autohtone, Adelina Pestritu si Lavinia Parva.

“Noi ne uitam la voi, de fapt ne holbam, si ne dam seama ca aveti o soarta grea voi, femeile frumoase!”, marturiseste Victor. In asentimentul colegului sau, Catalin Cazacu, coplesit de frumusetea celor doua invitate, declara: “Cred ca nu se vede, dar atat de emotionati nu am fost nici la prima emisiune”.

Usor surprinse de declaratiile lui Victor si ale lui Catalin, Adelina si Lavinia asteapta nerabdatoare sa afle la ce anume fac referire acestia. Victor, fara sa sovaie, dezvolta putin ideea de la care si-a pornit afirmatia, adresandu-le cateva intrebari frumoaselor invitate.

“Ce avantaje are o femeie frumoasa?”, este una dintre curiozitatile lui Victor.

Ce raspunsuri surprinzatoare ofera invitatele, cum fac fata acestea “tirului” de intrebari venit din partea “vulturilor”, dar si ce alte subiecte inedite ne ofera cei trei “crai”, aflam maine seara, de la ora 23:15, intr-o editie incendiara “Vulturii de Noapte”, late night show-ul  moderat de Catalin Cazacu, Giani Kirita si Victor Slav.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Premieră TV

Handbalul românesc se vede în exclusivitate la TVR, în următoarele două sezoane

Published

on

 

Handbalul se vede la televiziunea publică! Cele mai importante meciuri şi cele mai mari vedete din handbalul românesc pot fi urmărite, în exclusivitate, la TVR, în următorii doi ani.

Consiliul de Administraţie (CA) al TVR a aprobat încheierea unui contract cu Federaţia Română de Handbal în vederea achiziţionării drepturilor tv pentru toate meciurile echipelor naţionale masculin şi feminin organizate pe teritoriul României, partidele din Cupa României, Supercupa României, precum şi cele din campionatele interne de handbal masculin şi feminin. Drepturile sunt pentru următoarele două sezoane: 2018-2019 şi 2019-2020.

„Ne bucurăm să oferim publicului competiţii de interes şi să găzduim la Televiziunea Publică unul dintre cele mai titrate sporturi de echipă”, a declarat Doina Gradea, Preşedinte-Director General al TVR. „Este misiunea noastră publică să susţinem sportul românesc şi să încurajăm tinerii să facă mişcare şi performanţă”, a completat Doina Gradea.

Cristina Neagu, Vali Ardean Elisei, Yulia Dumanska, Cristina Zamfir, Oana Manea, Eliza Buceschi vor face spectacol la TVR 1, TVR 2, TVR 3, TVR HD şi TVR Moldova, atât în meciurile Naţionalei, cât şi în campionatul intern – Liga Florilor -, competiţie care a ajuns pe locul 4 în Europa în ultima statistică a Federeaţiei Europene de Handbal.

Primul meci al Naţionalei masculine va fi în octombrie, la TVR, când tricolorii vor înfrunta reprezentativa Franţei, campioană mondială en titre.

Televiziunea Română îşi propune să ofere telespectorilor toate competiţiile sportive importante şi să susţină performanţele sportivilor români, în acord cu misiunea sa publică.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading
Advertisement
Advertisement Https://Www.Autodoc24.RO

PREMIILE RADAR DE MEDIA

Advertisement

Trending