Connect with us

TELEVIZIUNE

TOP 20 AUDIENTE TV SERIALE: „Las Fierbinti” lider detasat, iar podiumul este completat de „Feriha” si „Mica mireasa”

Published

on

 

RADAR DE MEDIA va prezinta astazi TOP 20 AUDIENTE TV SERIALE, in perioada 6 – 12 ianuarie 2014, din mediul urban.

In lipsa lui „Suleyman Magnificul”, „Las Fierbinti” de la Pro TV  isi face de cap devenind liderul clasamentului in TOP 20 AUDIENTE TV SERIALE. Podiumul este completat de „Feriha” si „Mica mireasa”.

  • In perioada monitorizata „Las Fierbinti” a inregistrat un rating de 11.3%, o cota de piata de 20.5%, fiind vizionat de peste 1.190.000 de telespectatori in fiecare minut.
  • Locul 2 este ocupat de Kanal D cu serialul „Feriha” care a avut un rating de 5.1% si o cota de piata de 9.2%. Serialul turces a fost urmarit de peste 536.000 de telespectatori in fiecare minut, din mediul urban.
  • Podiumul este completat de „Mica mireasa” de la National TV, care a inregistrat un rating de 4.3% si o cota de piata de 8.1% share.

In TOP 20 AUDIENTE TV SERIALE se mai afla „Trasnitii” de la Prima TV care au inregistrat cea mai buna clasare din 2013 – 2014 ocupand locul 5, „Regina” de la Acasa TV care si-a facut aparitia in topul serialelor direct pe pozitia 10, „Knight Rider” de la Antena 1 si  „Inima nu respecta reguli” de la Kanal D.

In concluzie Acasa TV are 5 seriale in top, Pro TV si National TV se afla in clasament cu cate 4 seriale fiecare, Kanal D, Antena 1 si  Prima TV au cate 2 seriale in top, iar TVR 1 are un singur serial in top.

In tabelul de mai jos sunt prezentate TOP 20 AUDIENTE TV SERIALE, difuzate in perioada 6 – 12 ianuarie 2014, din mediul urban.

TOP 20 AUDIENTE TV
SERIALE
ALL URBAN
6 - 12 ianuarie 2014
SERIALCANAL TVRATING
(%)
SHARE
(%)
RATING
(mii) pe minut
DIFUZARI*
1LAS FIERBINTIPRO TV11.320.51.190.0001
2FERIHAKANAL D5.19.2536.0002
3MICA MIREASANATIONAL TV4.38.1455.0007
4SUFLETE PERECHENATIONAL TV4.17.4428.0002
5TRASNITIIPRIMA TV37.2319.0005
6DESTINE IMPLINITENATIONAL TV35.3311.0002
7CSI: NEW YORKPRO TV2.912.5303.0005
8MARICRUZACASA TV2.85.8297.0007
9TANAR SI NELINISTITPRO TV2.69.6269.0004
10REGINAACASA TV2.34.1 237.0004
11VIATA DE IMPRUMUTACASA TV23.7 212.00011
12DIAMANTUL NOPTIIACASA TV1.94.4198.0007
13GOSSIP GIRL - INTRIGI LA NEW YORKPRO TV1.96.7 195.0002
14KNIGHT RIDERANTENA 11.78.8182.0007
15CAVALERUL NOPTIINATIONAL TV1.63.1172.0002
16INIMA NU RESPECTA REGULIKANAL D1.55153.0005
17STRAINI PRINTRE NOIANTENA 11.48.1 149.0001
18LEGENDELE PALATULUI - REGELE GEUNCHOGOTVR 11.33.2141.0008
19FURTUNA DIN ADANCURIACASA TV1.32.2132.0006
20IUBIRI SECRETEPRIMA TV1.22.9 125.0002

Numar de difuzari pe sapatamana.

Rating (RTG%) reprezintă numărul mediu de telespectatori pe minut ai unei emisiuni (sau interval orar) difuzată de o staţie TV. Ratingul poate fi exprimat în cifre absolute (mii telespectatori) sau ca procent din targetul analizat.

Cotă de piaţă (Market Share – SHR%) reprezintă raportul procentual dintre numărul mediu de telespectatori (RTG%) ai unei emisiuni (sau interval orar) de la o staţie TV şi numărul mediu de telespectatori de pe toate staţiile TV, calculat pentru acelaşi interval orar (sau emisiune).

Votaţi AICI în semifinala premiilor Radar de Media, ediţia Primăvară 2014

Fii la curent cu cele mai noi stiri din media pe pagina de Facebook RADAR DE MEDIA

Lasa un comentariu aici!

Click to comment

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Reality Show

Madagascar le-a pregătit concurenților de la „Ultimul Trib” cele mai provocatoare concursuri

Published

on

Foto Credit: ANTENA 1
 

Jocurile pregătite pentru cei 21 de concurenți curajoși înscriși în Ultimul Trib” nu sunt o provocare doar pentru toate calitățile lor, ci și pentru echipa dedicată care le concepe și care încearcă să îi surprindă de fiecare dată cu noi sarcini, din ce în ce mai dificile.

O echipă formată din 40 de persoane de pe mai multe continente lucrează zilnic contra-cronometru pentru a pregăti jocurile extrem de solicitante de al căror rezultat depinde soarta fiecărui trib din Madagascar. De la decor sau steaguri și până la fiecare element necesar jocurilor, toate acestea sunt făcute manual în fiecare locație într-un timp record, astfel că nici un joc nu seamănă cu altul, iar orice încercare a concurenților de a-și crea o strategie este îngreunată.

Astfel, membrii echipei construiesc pontoane plutitoare din lemn, împletesc funii sau decupează decorațiuni din bambus, țes perne sau construiesc care, totul folosind resurse locale. La final, un pictor din echipă decorează totul cu însemne cu specific malgaș. Pentru ca totul să fie posibil, a fost nevoie de peste 2.000 de stâlpi de lemn lungi de patru metri și cu diferite grosimi, de peste 600 de stâlpi de bambus, 1.200 de bucăți de placaj de lemn și peste 100.000 de cuie și șuruburi pentru a fixa totul la un loc.

„Jocurile sunt foarte grele, foarte dure, implicã atât efort fizic, cât şi un psihic foarte puternic. Concurenţii au nevoie de concentrare maximã, iar asta nu e tocmai uşor, mai ales cã unii dorm într-un sat malgaş, care nu are nici mãcar curent electric, alţii pe o plajã pustie…”, declarã Octavian Strunilã, prezentatorul show-ului.

Rezultatul va putea fi văzut, în reality-show-ul ”Ultimul Trib”, din această toamnă, la Antena 1. ”Ultimul Trib” este un show adaptat după celebrul format ”Nomads”. Trei triburi – unul de vedete, unul de sportivi și unul compus din oameni de rând – vor fi trimise în Madagascar, unde vor fi supuse unei aventuri exotice, care le va pune la încercare atât abilitățile sociale, cât și cele fizice. În ciuda personalităților complet diferite ale membrilor, fiecare trib va trebui să își dovedească puterea de a rezista sub impactul șocului cultural, dar și sub presiunea eforturilor fizice.

În fiecare săptămână, aceștia se vor lupta pentru ”Teritoriu”, iar în timp ce tribul câștigător va fi cazat într-un resort de lux și va fi răsfățat zilnic, cel de pe locul doi va locui într-un sat alături de localnici, unde membrilor tribului le vor fi trasate sarcini zilnice în schimbul cărora vor primi o porție simplă de mâncare și nu neapărat un pat, ci mai degrabă un loc în care să doarmă. Acesta nu este însă nici pe departe cea mai grea situație în care se poate găsi un trib: cei care vor fi pe locul trei vor trăi întreaga săptămână într-un loc izolat, cu resurse minime. În plus, la finalul celor șapte zile de încercări grele, membrii triburilor vor fi nevoiți să se lupte și pentru a rămâne pe insulă.

Săptămână de săptămână triburile își vor măsura puterile în competiții spectaculoase și tensionate atât pentru ”Teritoriu”, cât și pentru ”Eliminare”, pentru ca în final doar opt membri să mai rămână în confruntarea pentru miza cea mare: premiul în valoare de 100.000 de euro. Nimeni nu va ajunge însă la acesta fără a suferi transformări, fără a-și dezvălui adevărata față și fără ca telespectatorii să afle cine este cu adevărat.

Tribul sportivilor este format din: Alex Filip, Cornelia Condeescu, Lola Crudu, Daniel Chiriță, Ioana Șulea, Mircea Zamfir și Roxana Chiperi. Cei șapte sportivi își vor măsura puterile cu tribul format din vedete și cu cel format din oameni de rând: Mirel Magop, Silviu Mircescu, Cosmin Pădureanu, Oana Dedeu, Ema Șerban și cuplul format din Gabriela Popa și Silviu Geandra. Cel de-al treilea trib, cel al vedetelor, este format din Dorian Popa, Dima Trofim, Daniela Crudu, Sorana Darclée Mohamad, Ionuț Iftimoaie, Paula Chirilă și Sorin Brotnei.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Reality Show

Exatlon isi face echipa pentru sezonul 2! Cine sunt primii concurenti?

Published

on

Foto Credit: KANAL D
 

Silvia Stroescu, campioana olimpica la gimnastica, si Mirel Dragan, multiplu campion la Kempo, vor face parte din echipa Faimosilor, in cel de-al doilea sezon „Exatlon”, care va incepe in aceasta toamna, la Kanal D

„Exatlon”, reality-ul revolutionar, care a impus un nou trend in piata TV din Romania si a redeschis apetitul romanilor pentru competitie sportiva, revine in aceasta toamna la Kanal D si arunca in lupta nume grele ale sportului romanesc.

Au adus medalii Romaniei si si-au facut fericiti compatriotii in nenumarate randuri, iar acum vin sa isi dovedeasca, inca o data, in fata intregii tari, valoarea sportiva si umana. Silvia Stroescu, campioana olimpica la gimnastica, si Mirel Dragan, multiplu campion national, european si mondial la Kempo, vor concura in echipa Faimosilor pe traseele complicate din Republica Dominicana. Foarte bine pregatiti fizic si psihic, cu un istoric impresionant al competitiilor la care au participat si au castigat, acesti minunati sportivi abia asteapta sa concureze in acest reality intens, demn de o adevarata Olimpiada.

Silvia Stroescu a obtinut aurul olimpic, cu echipa de gimnastica a Romaniei, la Atena, in 2004. In acelasi an, devenea campioana europeana, cu echipa, la Campionatele Europene. In 2001, Silvia Stroescu aducea, de asemenea, medalia de aur Romaniei la Campionatele Mondiale de Gimnastica Artistica de la Gent (Belgia). Sportiva are in palmares 24 de titluri internationale si 17 titluri nationale.

Am urmarit primul sezon <Exatlon> si am remarcat ca este o emisiune care promoveaza sportul si valorile sportive, motiv pentru care pornesc, cu bucurie, in aceasta competitie. Consider ca este o adevarata provocare, atat din punct de vedere al aptitudinilor, al pregatirii fizice, cat si din punct de vedere al confortului cotidian. Va trebui sa imi demonstrez mie insami ca ma pot adapta la conditii diferite de efort si de convietuire. Imi lipsesc foarte mult cantonamentele, antrenamentele si competitia in sine, lucruri pe care le voi retrai, cu siguranta, la <Exatlon>”, a declarat Silvia Stroescu.

Multiplu campion mondial, european si national la Kempo, Mirel Dragan se alatura echipei Faimosilor de la „Exatlon”, gata sa demonstreze si pe traseele complicate din Dominicana ca spiritul de competitie si dorinta de a castiga sunt cei mai buni antrenori. Mirel Dragan este unul dintre cei mai valorosi si consecventi luptatori de Kempo din Romania. Are in palmares 14 trofee de campion mondial, a luptat in cele mai importante competitii din Europa, Asia si SUA.

Am mari asteptari de la mine, in cadrul acestei competitii extraordinare, si sper ca eu sa fiu castigatorul <Exatlon>. Ambitia, rezistenta si viteza  vor fi atuurile mele. Am 26 de ani de cand practic sport, asa ca voi face fata cu brio conditiilor din Republica Dominicana. Slabesc cate 16 kg pentru un meci, atunci cand ma pregatesc pentru acesta, asa ca nu cred ca imi va fi foarte greu sa ma adaptez acolo”, a declarat sportivul.

„Exatlon” a marcat o noua etapa in istoria formatelor relity, prin veridicitate, competitie suta la suta autentica. Si in aceasta toamna, telespectatorii vor putea urmari aproape in timp real cee ce se va intampla in aceasta confruntare unica, cu probe dificile, menite sa le testeze concurentilor pregatirea fizica si, mai ales, psihica. Noul sezon „Exatlon”, care va incepe in toamna aceasta, la Kanal D, promite sa fie unul cel putin la fel de intens ca primul, cu concurenti puternici, determinati si pregatiti sa dea totul pe traseele spectaculoase din Republica Dominicana.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Seriale

Iata cine sunt actorii care joaca in noul serial de la PRO TV – „Vlad”

Published

on

Foto Credit: PRO TV
 

Serialul TV Vlad, un thriller care respectă cele mai înalte standarde cinematografice și care spune povestea contelui de Monte Cristo într-o adaptare modernă, are o distribuție de excepție.

Pentru a completa reteța unui serial de o asemenea amploare, pe lângă echipa formată din cei mai buni profesioniști din industria cinematografică, PRO TV a adus și actori talentați care au obținut numeroase premii și nominalizări la cele mai importante gale din industrie, atât România, cât și în străinătate.

Olimpia Melinte, Adrian Nartea, Andrei Araditz, Emilian Oprea, Diana Sar, Bebe Cotimanis, Aura Călărașu, Dan Condurache și Ion Haiduc poartă firul poveștii între trecut și prezent. Dan Popescu, George Piștereanu, Victoria Răileanu, Ștefan Iancu, Ana Maria Bădilaș și Tudor Oprișan completează distribuția acestui serial remarcabil și punctează momentele esențiale ale intrigii.

Serialul Vlad spune povestea lui Adrian (Anghel Damian), tânărul care a fost închis pe nedrept în urma înscenării unui jaf. Cei care l-au trădat sunt chiar prietenii lui, Ștefan Dragomir (Andrei Araditz) și Leonard Cazacu (Emilian Oprea). După câteva experiențe traumatizante, acesta primește șansa la o nouă viață, îndrumat fiind de Cezar (Bebe Cotimanis), mentorul lui. Astfel are posibilitate să-și regleze toate conturile cu cei care l-au trădat.

După ce scapă din închisoare, Adrian devine Vlad, rol interpretat de Adrian Nartea, și se transformă într-un bărbat de succes, bogat, șarmant, care are aliați puternici ce sunt pregătiți să pună la punct toate detaliile unui plan perfect de răzbunare.

Olimpia Melinte joacă rolul Elizei, singura mare dragoste a lui Vlad, care l-a trădat atunci când acesta a fost închis, iar Diana Sărăcuțu este sora Elizei în serial, Roxana. Și ea este o persoană extrem de importantă în viața lui Vlad, care a fost în permanență folosită de tatăl lor pentru a pune presiune emoțională asupra surorii ei.

Vlad, primul serial thriller românesc produs și difuzat de PRO TV, spune o poveste complexă în mai multe planuri. Scenariul întrepătrunde trecutul și prezentul într-o poveste cu un fir roșu ce leagă toate piesele din puzzle.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading
Advertisement
Advertisement Https://Www.Autodoc24.RO

PREMIILE RADAR DE MEDIA

Advertisement

Trending