Connect with us

TELEVIZIUNE

TOPUL AUDIENTELOR GENERALE – Pro TV lider pe luna decembrie 2013, atat la nivel national cat si urban, urmat de Others

Published

on

 

RADAR DE MEDIA va prezinta astazi TOPUL AUDIENTELOR GENERALE din luna decembrie 2013, calculate pe publicul national si urban.

Conform cifrelor furnizate de ARMA (Asociatia Romana de Masurare a Audientelor), lider in topul audientelor generale din luna decembrie 2013, a fost PRO TV, urmat de Others (posturile care nu sunt monitorizate de Kantar Media), Antena 1 si Kanal D.

  • Pro TV a fost urmarit de peste 808.000 de telespectatori pe minut la nivel national, iar la nivel urban a fost vizionat de peste 413.000 de telespectatori. La nivel national Pro TV a avut un rating de 4.25% si o cota de piata de 15.32%, iar la nivel urban ratingul a fost de 3.93%.
  • Locul 2 este ocupat de Others (posturile care nu sunt monitorizate de Kantar Media), acestea au fost urmarite de peste 761.000 de telespectatori pe minut la nivel national si a avut un rating de 4% si o cota de piata de 14.43%. La nivel urban aceste posturi au fost urmarite de 407.ooo de telespectatori pe minut, avand un rating de  3.88% si o cota de piata de 14.79%.
  • Antena 1 a ocupat locul 3 in TOPUL AUDIENTELOR GENERALE  din luna decembrie, peste 687.000 de telespectatori din mediul national urmarind postul. Ratingul la nivelul national a fost de 3.61%, iar cota de piata a fost de 13.03%. In ceea ce priveste mediul urban, Antena 1 a fost urmarit de peste 369.000 de telespectatori pe minut, avand un rating de 3.52% si o cota de piata de 13.4%.
  • Locul 4 a fost ocupat de postul generalist Kanal D, care la nivel national a fost urmarit de peste 340.000 de telespectatori pe minut, avand un rating de 1.79% si o cota de piata de 6.44%. La nivel urban Kanal D a fost vizionat de peste 168.000 de telespectatori pe minut si a avut un rating de 1.6%.

 

In TOPUL AUDIENTELOR GENERALE se mai afla: TVR 1, Acasa TV, Realitatea TV, Sport.ro, Pro Cinema, National Geographic, AXN. In topul audientelor generale, programele pentru copii precum Disney, Cartoon Network, Boomerang se afla inaintea unor posturi mult mai consacrate ca: Doolce Sport, Discovery, Gsp TV, Eurosport 2, Animal Planet.

In tabelul de mai jos sunt prezentate TOPUL AUDIENTELOR GENERALE, din luna decembrie 2013, calculate pe publicul national si urban.

Rtg(000) mii
telespectatori pe minut
Rtg(%)Share(%)
StatieNational +gUrban +gNational +gUrban +gNational +gUrban +g
1Pro TV8084134.253.9315.3214.98
2Others76140743.8814.4314.79
3Antena 16873693.613.5213.0313.4
4Kanal D3401681.791.66.446.11
5Antena 32621731.381.654.976.29
6Prima TV2281091.21.044.333.97
7TVR 1198791.040.753.752.86
8Romania TV178900.940.863.383.28
9National TV159810.840.773.022.95
10Acasa135730.710.72.572.66
11ETNO119360.630.342.261.29
12Disney110560.580.532.082.02
13B1TV109650.570.622.062.37
14Realitatea TV101500.530.481.911.83
15Disney Junior69440.360.421.321.59
16Antena Stars67400.350.381.281.46
17Cartoon Network65270.340.251.230.96
18Minimax/A+60160.310.161.130.6
19Favorit TV53160.280.161.010.6
20AXN51380.270.360.971.38
21Boomerang45240.240.230.860.88
22Pro Cinema43250.230.240.820.92
23Sport.ro42230.220.220.790.83
24Diva Universal32260.170.250.60.93
25Euforia29230.150.220.550.83
26Taraf TV29130.150.120.550.47
27Kiss TV27150.140.140.510.55
28Mynele TV2340.120.040.440.14
29Universal Channel22170.120.160.420.61
30National Geographic21150.110.140.40.53
31Dolce Sport2070.110.070.380.26
32TVR 294380.50.361.791.38
33Nickelodeon38210.20.20.730.77
34Discovery1980.10.080.350.31
35History Channel17140.090.130.320.51
36Film Cafe17110.090.110.320.4
37gspTV1790.090.080.310.31
38U TV17120.090.110.320.43
39Acasa Gold1370.070.060.240.24
40Eurosport14100.070.090.260.36
41Music Channel1260.070.060.240.22
42Look TV - 31.12.20131160.060.050.210.21
43TCM1170.060.070.220.25
44National Geographic Wild1060.050.060.190.23
45National 24 PLUS1060.050.060.20.22
46MTV Ro960.050.060.170.23
47EuroSport 21080.050.070.190.28
48TV Paprika970.050.070.180.26
49AXN White740.040.040.130.15
50Animal Planet940.040.040.160.15
51AXN Black530.030.030.10.11
52TV Neptun630.030.030.120.11
53TVH2O410.020.010.070.05
54TLC320.020.020.060.07
55PV TV520.020.020.090.07
56Hit Music430.020.030.070.11
57VH1220.010.020.040.07
58CBS Reality210.010.010.040.05
59Sport 1/Megamax320.010.020.050.08
60Comedy Central Extra100.0100.020.02

 

*Numar de difuzari pe sapatamana.

Rating (RTG%) reprezintă numărul mediu de telespectatori pe minut ai unei emisiuni (sau interval orar) difuzată de o staţie TV. Ratingul poate fi exprimat în cifre absolute (mii telespectatori) sau ca procent din targetul analizat.

Cotă de piaţă (Market Share – SHR%) reprezintă raportul procentual dintre numărul mediu de telespectatori (RTG%) ai unei emisiuni (sau interval orar) de la o staţie TV şi numărul mediu de telespectatori de pe toate staţiile TV, calculat pentru acelaşi interval orar (sau emisiune).

 

Lasa un comentariu aici!

Click to comment

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Emisiuni

Horia Brenciu, cucerit de ritmurile de pe scena X Factor: ”Probabil că fetele din sală au observat mișcările mele”

Published

on

Foto Credit: ANTENA 1
 

Spectacolul se mută de pe scenă în culise, dar și la pupitrul juraților în cea de-a cincea ediție X Factor difuzată marți seară, de la ora 20.00, la Antena 1. Horia Brenciu și Delia pe deoparte, dar și Mihai Bendeac pe de alta nu rezistă ritmurilor antrenante și transformă momentul unuia dintre concurenți într-o explozie de energie.

Alessandro Dănescu este student la Politehnică, la Inginerie Aerospațială, dar spune că marea sa pasiune este de fapt muzica, motiv pentru care a scos deja o piesă și a participat la Eurovision. Tânărul interpretează piesa Uptown Funk, la acordurile căreia nu rezistă nici Horia Brenciu, nici Delia, dar nici Mihai Bendeac. Așa că ambii jurați dansează în jurul pupitrului, iar prezentatorul în culise alături de alți membrii din echipă.

”În sfârșit cineva ne pune sângele în mișcare. Probabil că fetele din sală au observat mișcările mele”, a glumit juratul Horia Brenciu după momentul lui Alessandro.

Care va fi reacția celorlați doi jurați și ce alte surprize vor mai fi în cea de-a cinea ediție X Factor, telespectatorii vor vedea marți seară, de la ora 20.00, la Antena 1.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Emisiuni

Dorian Popa va prezenta Xtra Night Show

Published

on

Foto Credit: ANTENA 1
 

Dan Capatos va avea un nou co-prezentator la „Xtra Night Show”, începând de luni, 24 septembrie, de la ora 23.00, la Antena 1: Dorian Popa. Acesta se alătură echipei “Xtra Night Show”, din care mai fac parte actorul Cătălin Bordea și DJ-ul de talie internațională Vika Jigulina.

Va fi prima apariție publică a artistului, de la revenirea din Madagascar, unde a suferit o accidentare care nu i-a mai permis să continue competiția “Ultimul Trib”. Cu această ocazie, Dorian va povesti în exclusivitate despre experiența “Ultimul Trib” și va oferi detalii legate de starea sa de sănătate.

Logic că mă vedeam măcar până în finala ”Ultimul Trib”, însă Dumnezeu se pare că a avut alt plan pentru mine, plan pe care am decis să îl înfrunt cu același optimism și cu aceeași energie pe care le-am avut dintotdeauna. Mă bucur că am avut parte și de reversul proverbului ”Un rău nu vine niciodată singur” și că din această întâmplare tragică am ajuns prezentator la „Xtra Night Show”. Sfătuiesc toți oamenii care trec prin momente grele în viață să nu își piardă speranța și să lupte pentru zilele mai bune ce vor veni”, spune Dorian Popa.

De luni, „Xtra Night Show intră în casele dumneavoastră în formula de bază, gândită în momentul în care Silviu și Anisia au ales alte proiecte personale. Sunt un om de echipă și un veteran al echipelor. Fie că vorbim de perioada cu Mircea N. Stoian și celebrul band al emisiunii din acea vreme, condus de Stefan Ciobanu, sau de formula cu Bordea și Silviu, apoi și Anisia, fie că vorbim de această nouă formulă cu Bordea, Dorian Popa și Vika Jigulina, spiritul rămâne același. Telespectatorii noștri fideli, care ne-au purtat în această aventură de 22 de sezoane și cărora le mulțumesc din postura de ultim mohican, vor regăsi aceeași stare de bună dispoziție. Dorian este un tip care te poate contamina cu optimismul său și cu pofta lui de viață, chiar și dintr-un scaun cu rotile, așa cum se va prezenta în platou, începând de luni. Așa că, putem spune că totul va merge ca pe roate… (râde). Trebuie doar să deschideți larg televizoarele. Dorian va porni pe primul lui drum profesional, după „Ultimul Trib”. Hâtz, Johnule, să te ții!!!”, spune prezentatorul show-ului, Dan Capatos.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Seriale

Actori de top în „PRIMĂVERII”, cea mai recentă producţie marca TVR 2

Published

on

Foto Credit: TVR
 

Corina Dănilă, Diana Cavallioti, Dragoş Huluba şi Alexandru Conovaru au confirmat participarea în sitcom-ul „PRIMĂVERII”, producţie care va debuta din 8 octombrie, la TVR 2.

De luni până joi, de la ora 21.00, telespectatorii sunt invitaţi să urmărească o comedie savuroasă după un scenariu semnat de Octavian Strunilă şi în regia lui Larry Maronese. Actorii spun că sunt entuziasmaţi de producţia TVR 2 şi că sunt onoraţi să lucreze alături de actriţa Maia Morgenstern, care deţine rolul principal.

„PRIMĂVERII este o comedie spumoasă în care sperăm ca telespectatorii să se regăsească. Povestea este ofertantă, chimia între actori perfectă, iar momentele amuzante se ţin lanţ. Mătuşa Florina, interpretată de actriţa Maia Morgenstern, aduce în casa ei din PRIMĂVERII doi nepoţi, alături de familiile lor. Pentru a deveni moştenitorii imobilului estimat la 3 milioane de euro, aceştia trebuie să stea alături de ea 10 ani şi să se supună regulilor casei”, a povestit regizorul Larry Maronese.

 

În studiourile TVR au început deja înregistrările şi întreaga echipă se bucură de atmosfera tonică şi amuzantă de pe platoul de filmare. “Dincolo de colaborarea cu marea actriţă Maia Morgenstern, sunt încântat că îi voi avea parteneri pe colega mea de la “Gala Umorului”, Diana Cavaliotti, dar şi pe Alex Conovaru, colegul meu de la Teatrul de Comedie”, a spus Dragoş Huluba. În ceea ce priveşte personajul pe care îl va interpreta, actorul crede că este “vocea raţională a întregii poveşti, ceea ce îl face foarte interesant”.

Cu mult umor, actriţa Diana Cavallioti, deţinătoarea trofeului pentru Cea mai bună actriță în rol principal, la Gala Premiilor Gopo 2018, dezvăluie că dă viaţă unui personaj care “încearcă, dar nu reuşeşte”. “Cu toţii avem câte o prietenă care se plânge de rudele soţului şi care ne face să zâmbim”, glumeşte actriţa.

Din distribuţie mai face parte actorul Alexandru Conovaru, care este convins că telespectatorii TVR 2 vor fi cuceriţi atât de scenariul care este foarte bine scris, cât şi de „actorii grozavi şi cu simţul umorului”, dar şi cunoscuta şi îndrăgita vedetă TVR 2, Corina Dănilă, care îşi provoacă fanii să o urmărească de această dată într-un rol care este „sarea şi piperul poveştii”. „Mă bucur că astfel de producţii se întorc la TVR. Dincolo de faptul că lucrez cu actori talentaţi, oameni pe care îi cunosc şi îi apreciez, atmosfera este incredibilă. Este o nouă provocare pentru mine, un personaj pitoresc şi sper să reuşesc să cuceresc publicul şi de această dată“, a spus vedeta TVR.

Pe lângă actorii din distribuţie, telespectatorii se vor bucura de episoade cu invitaţi speciali, printre care inegalabilul actor Mitică Popescu, dar şi actorul Adrian Păduraru.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading
Advertisement
Advertisement Https://Www.Autodoc24.RO

PREMIILE RADAR DE MEDIA

Advertisement

Trending