Connect with us

TELEVIZIUNE

TOPUL AUDIENTELOR GENERALE – Pro TV lider pe luna decembrie 2013, atat la nivel national cat si urban, urmat de Others

Published

on

 

RADAR DE MEDIA va prezinta astazi TOPUL AUDIENTELOR GENERALE din luna decembrie 2013, calculate pe publicul national si urban.

Conform cifrelor furnizate de ARMA (Asociatia Romana de Masurare a Audientelor), lider in topul audientelor generale din luna decembrie 2013, a fost PRO TV, urmat de Others (posturile care nu sunt monitorizate de Kantar Media), Antena 1 si Kanal D.

  • Pro TV a fost urmarit de peste 808.000 de telespectatori pe minut la nivel national, iar la nivel urban a fost vizionat de peste 413.000 de telespectatori. La nivel national Pro TV a avut un rating de 4.25% si o cota de piata de 15.32%, iar la nivel urban ratingul a fost de 3.93%.
  • Locul 2 este ocupat de Others (posturile care nu sunt monitorizate de Kantar Media), acestea au fost urmarite de peste 761.000 de telespectatori pe minut la nivel national si a avut un rating de 4% si o cota de piata de 14.43%. La nivel urban aceste posturi au fost urmarite de 407.ooo de telespectatori pe minut, avand un rating de  3.88% si o cota de piata de 14.79%.
  • Antena 1 a ocupat locul 3 in TOPUL AUDIENTELOR GENERALE  din luna decembrie, peste 687.000 de telespectatori din mediul national urmarind postul. Ratingul la nivelul national a fost de 3.61%, iar cota de piata a fost de 13.03%. In ceea ce priveste mediul urban, Antena 1 a fost urmarit de peste 369.000 de telespectatori pe minut, avand un rating de 3.52% si o cota de piata de 13.4%.
  • Locul 4 a fost ocupat de postul generalist Kanal D, care la nivel national a fost urmarit de peste 340.000 de telespectatori pe minut, avand un rating de 1.79% si o cota de piata de 6.44%. La nivel urban Kanal D a fost vizionat de peste 168.000 de telespectatori pe minut si a avut un rating de 1.6%.

 

In TOPUL AUDIENTELOR GENERALE se mai afla: TVR 1, Acasa TV, Realitatea TV, Sport.ro, Pro Cinema, National Geographic, AXN. In topul audientelor generale, programele pentru copii precum Disney, Cartoon Network, Boomerang se afla inaintea unor posturi mult mai consacrate ca: Doolce Sport, Discovery, Gsp TV, Eurosport 2, Animal Planet.

In tabelul de mai jos sunt prezentate TOPUL AUDIENTELOR GENERALE, din luna decembrie 2013, calculate pe publicul national si urban.

Rtg(000) mii
telespectatori pe minut
Rtg(%)Share(%)
StatieNational +gUrban +gNational +gUrban +gNational +gUrban +g
1Pro TV8084134.253.9315.3214.98
2Others76140743.8814.4314.79
3Antena 16873693.613.5213.0313.4
4Kanal D3401681.791.66.446.11
5Antena 32621731.381.654.976.29
6Prima TV2281091.21.044.333.97
7TVR 1198791.040.753.752.86
8Romania TV178900.940.863.383.28
9National TV159810.840.773.022.95
10Acasa135730.710.72.572.66
11ETNO119360.630.342.261.29
12Disney110560.580.532.082.02
13B1TV109650.570.622.062.37
14Realitatea TV101500.530.481.911.83
15Disney Junior69440.360.421.321.59
16Antena Stars67400.350.381.281.46
17Cartoon Network65270.340.251.230.96
18Minimax/A+60160.310.161.130.6
19Favorit TV53160.280.161.010.6
20AXN51380.270.360.971.38
21Boomerang45240.240.230.860.88
22Pro Cinema43250.230.240.820.92
23Sport.ro42230.220.220.790.83
24Diva Universal32260.170.250.60.93
25Euforia29230.150.220.550.83
26Taraf TV29130.150.120.550.47
27Kiss TV27150.140.140.510.55
28Mynele TV2340.120.040.440.14
29Universal Channel22170.120.160.420.61
30National Geographic21150.110.140.40.53
31Dolce Sport2070.110.070.380.26
32TVR 294380.50.361.791.38
33Nickelodeon38210.20.20.730.77
34Discovery1980.10.080.350.31
35History Channel17140.090.130.320.51
36Film Cafe17110.090.110.320.4
37gspTV1790.090.080.310.31
38U TV17120.090.110.320.43
39Acasa Gold1370.070.060.240.24
40Eurosport14100.070.090.260.36
41Music Channel1260.070.060.240.22
42Look TV - 31.12.20131160.060.050.210.21
43TCM1170.060.070.220.25
44National Geographic Wild1060.050.060.190.23
45National 24 PLUS1060.050.060.20.22
46MTV Ro960.050.060.170.23
47EuroSport 21080.050.070.190.28
48TV Paprika970.050.070.180.26
49AXN White740.040.040.130.15
50Animal Planet940.040.040.160.15
51AXN Black530.030.030.10.11
52TV Neptun630.030.030.120.11
53TVH2O410.020.010.070.05
54TLC320.020.020.060.07
55PV TV520.020.020.090.07
56Hit Music430.020.030.070.11
57VH1220.010.020.040.07
58CBS Reality210.010.010.040.05
59Sport 1/Megamax320.010.020.050.08
60Comedy Central Extra100.0100.020.02

 

*Numar de difuzari pe sapatamana.

Rating (RTG%) reprezintă numărul mediu de telespectatori pe minut ai unei emisiuni (sau interval orar) difuzată de o staţie TV. Ratingul poate fi exprimat în cifre absolute (mii telespectatori) sau ca procent din targetul analizat.

Cotă de piaţă (Market Share – SHR%) reprezintă raportul procentual dintre numărul mediu de telespectatori (RTG%) ai unei emisiuni (sau interval orar) de la o staţie TV şi numărul mediu de telespectatori de pe toate staţiile TV, calculat pentru acelaşi interval orar (sau emisiune).

 

Lasa un comentariu aici!

Click to comment

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Premieră TV

Primul meci din Europa a FCSB, in direct, la PRIMA TV

Published

on

Foto Credit: PRIMA TV
 

Joi, 26 iulie, Prima TV difuzează în exclusivitate meciul tur dintre FCSB și Rudar Velenje din turul doi preliminar din Europa League.

FCSB va juca primul meci din acest sezon Europa League cu Rudar Velenje, o echipă din Slovenia care a terminat pe locul 4 în campionat. Cei mai cunoscuți fotbaliști ai slovenilor sunt mijlocașul estonian Ilja Antonov și fundașii sloveni Klemen Bolha și Anze Pisek. Ultima participare a celor de la Rudar a fost în 2014 când a părăsit competiţia încă din primul tur, fiind eliminată în urma loviturilor de la 11 metri de albanezii de la Laci. Meciul tur cu FCSB se va disputa pe stadionul Ob Jezeru, o arenă de nici 2.500 de locuri.

FCSB vine după un sezon în care a ratat campionatul și pornește în aventura europeană cu primul meci în Europa League, la Prima TV, joi 26 iulie, de la ora 18.30.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Reality Show

Cascadorul Cosmin Pădureanu: ”Mă aștept să câștig marele premiu la Ultimul Trib”

Published

on

Foto Credit: ANTENA 1
 

Șapte români de rând, de vârste și profesii diferite, au decis să se avânte în Madagascar, un tărâm complet diferit de tot ceea ce au văzut și trăit până acum. Printre cei deciși să își împingă limitele în ”Ultimul Trib” se numără și cascadorul Cosmin Pădureanu.

”Ultimul Trib”, noua provocare lansată de Antena 1 va trimite trei grupuri extrem de curajoase și de puternice într-o aventură într-un tărâm plin de pericole și de neprevăzut: Madagascar! Insula africană, un teritoriu în care spiritele încă sunt prezente în viața de zi cu zi, în care lacurile sau copacii sunt considerate sacre, iar de unele nu te poți apropia, le va fi casă celor trei triburi, formate din oameni de rând, sportivi și, respectiv, vedete. Inconștienți sau extrem de curajoși, cu toții cred că pot ieși învingători din această eventură exotică ce le va pune la încercare simțurile și abilitățile, însă numai unul dintre ei are șansa de a câștiga marele premiu, în valoare de 100.000 de euro.

Printre cei care au avut curajul să se avânte într-o astfel de aventură exotică se numără și Cosmin Pădureanu, în vârstă de 41 de ani, care este cascador de mai bine de 24 de ani. De-a lungul carierei sale, Pădureanu a jucat în peste 100 de filme, inclusiv alături de actori cunoscuți precum Van Damme și Steven Segal, iar în unele a fost dublura lui Sergiu Nicolaescu în cele mai periculoase secvențe. ”Fără falsă modestie, cascadorii români sunt foarte buni și sunt foarte solicitați”, a spus Pădureanu. În plus,  în tinerețe, Pădureanu a jucat fotbal, a făcut atletism, dar a și cântat muzică rap.

”Mă aștept să câștig marele premiu la Ultimul Trib, niciun concurent nu cred că pleacă de acasă cu alt gând. Cred că fiecare dintre noi o luăm ca o provocare, iar în ceea ce mă privește cred că această emisiune are legătură cu meseria mea, cu adrenalina, cu suspansul”, a spus Cosmin Pădureanu.

Ultimul Trib” este un show adaptat după celebrul format ”Nomads”. Trei triburi – unul de vedete, unul de sportivi și unul compus din oameni de rând – vor fi trimise în Madagascar, unde vor fi supuse unei aventuri exotice, care le va pune la încercare atât abilitățile sociale, cât și cele fizice. În ciuda personalităților complet diferite ale membrilor, fiecare trib va trebui să își dovedească puterea de a rezista sub impactul șocului cultural, dar și sub presiunea eforturilor fizice.

În fiecare săptămână, aceștia se vor lupta pentru ”Teritoriu”, iar în timp ce tribul câștigător va fi cazat într-un resort de lux și va fi răsfățat zilnic, cel de pe locul doi va locui într-un sat alături de localnici, unde membrilor tribului le vor fi trasate sarcini zilnice în schimbul cărora vor primi o porție simplă de mâncare și nu neapărat un pat, ci mai degrabă un loc în care să doarmă. Acesta nu este însă nici pe departe cea mai grea situație în care se poate găsi un trib: cei care vor fi pe locul trei vor trăi întreaga săptămână într-un loc izolat, cu resurse minime. În plus, la finalul celor șapte zile de încercări grele, membrii triburilor vor fi nevoiți să se lupte și pentru a rămâne pe insulă.

Săptămână de săptămână triburile își vor măsura puterile în competiții spectaculoase și tensionate atât pentru ”Teritoriu”, cât și pentru ”Eliminare”, pentru ca în final doar opt membri să mai rămână în confruntarea pentru miza cea mare: premiul în valoare de 100.000 de euro. Nimeni nu va ajunge însă la acesta fără a suferi transformări, fără a-și dezvălui adevărata față și fără ca telespectatorii să afle cine este cu adevărat.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Vedete

Mihai Bendeac, ”avocatul” concurenților în noul sezon ”X Factor”

Published

on

Foto Credit: ANTENA 1
 

Mihai Bendeac, ”avocatul” concActorul Mihai Bendeac s-a transformat încă din primele zile de audiții X Factordin cel de-al optulea sezon, care se desfãşoarã în prezent în Bucureşti, în avocatul concurenților.

Cunoscut telespectatorilor din ipostaze de jurat sau transformat în pielea unor personaje, în rolul de prezentator, Mihai Bendeac s-a ținut de promisiunea de a le fi alături concurenților și de a-i încuraja. Astfel, noul membru al echipei nu se dă înapoi de la a le cere explicații suplimentare juraților pentru voturile lor sau chiar de la a le cere o șansă în plus în numele tinerilor cântăreți. Bendeac i-a surprins pe jurați când i-a rugat să lase un concurent să mai cânte o melodie, chiar dacă aceștia votaseră deja prestația acestuia. ”De regulă nu este ceva ce facem, dar având în vedere că este un sezon atât de plin de emoție pozitivă, eu votez DA”, a spus Carla’s Dreams. Ce părere au avut însă ceilalți trei jurați, telespectatorii vor afla în noul sezon ”X Factor”, în curând, la Antena 1.

Cel de-al optulea sezon ”X Factor” se anunță plin de surprize încă de la început. Mihai Bendeac și Vlad Drăgulin s-au alăturat echipei și vor căuta factorul X alături de Delia, Carla’s Dreams, Horia Brenciu şi Ştefan Bănică. Telespectatorii vor avea astfel și ei ocazia să decidă alături de jurați cine merită sau nu să ajungă pe marile scene ale lumii, încă din etapa audiţiilor. Noi povești spectaculoase, talente care merită să fie arătate, momente care vor surprinde sau vor emoționa sunt scoase la iveală în noul sezon ”X Factor”, în curând, la Antena 1.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading
Advertisement
Advertisement Https://Www.Autodoc24.RO

PREMIILE RADAR DE MEDIA

Advertisement

Trending