HomeTELEVIZIUNESportChampions League | Valencia – PSG 1-2, Rami a înscris în ultimul minut, Zlatan a fost eliminat! „Bătrâna Doamnă”, cu un pas în sferturi: Celtic – Juventus 0-3

Primele două partide din optimile Ligii Campionilor s-au încheiat cu victorii ale oaspeţilor.

Atât Juventus, cât şi PSG, au început meciurile în forţă şi au deschis scorul în primul sfert de oră, prin Matri (‘3), respectiv Lavezzi (’10).

Francezii au mai lovit o dată, înainte de pauză, prin Pastore, după o fază spectacol a lui Moura, în timp ce Marchisio (’77) şi Vucinic (’83) au stabilit scorul final (0-3) de pe Celtic Park.

PSG a terminat meciul în „10”, după eliminarea lui Zlatan, pentru roşu direct, la faza imediat următoare după ce Rami a redus din diferenţă. Valencia – PSG s-a terminat 1-2.