Connect with us

EVENTS

Adela Diaconu a primit două premii într-o săptămână (galerie foto)

Published

on

Dupa ce a fost desemnată în luna noiembrie ”Femeia de succes 2016” în cadrul Galei Celebrity Awards, începutul lunii decembrie i-a adus Adelei Diaconu alte 2 distinctii importante. Premiul dintre acestea a fost pentru “implicare în promovarea sănatatii si sportului românesc în mass-media” în cadrul Galei Culturismului şi Fitnessului Românesc organizat de Federaţia Româna de Fitness, iar în cadrul Romanian Fashion Awards, care s-a ţinut la Ambasador a primit “Premiul pentru eleganţă şi stil în televiziune”. Ovidiu Lipan Ţăndărică şi Roxana Ciuhulescu au mai fost câştigători în cadrul aceluiaşi eveniment la secţiunea pentru promovarea sportului românesc, alături de Adela. Preşedintele COSR – Mihai Covaliu a fost şi el laureat în cadrul aceleiaşi Gale alături de sportivii de marcă ai României. La “Romanian Fashion Awards” s-au remarcat şi au fost câştigători anul acesta şi Ilinca Vandici, Alice Peneacă, Iulia Albu, Raluca Bădulescu şi Răzvan Ciobanu cu emisiunea „Bravo-ai stil”, de la Kanal D, Nausica Florina Mărcuţa, soţia lui Bebe Cotimanis şi make-up vedetelor – dar şi alte nume importante din industria frumuseţii.

Adela Diaconu, a reușit în ultimii 15 ani să îmbine cu succes iubirea pentru sportul alb, cu profesia de jurnalist și cu pasiunea pentru modă.

Este realizatorul TV care a reuşit să impună produse media locale pe piaţa media naţională de divertisment. Vedeta şi-a câştigat celebritatea şi s-a impus în mass-media naţională şi locală ca producătoare şi realizatoare a emisiunilor „BV 01 ADE”, “Fashion Kids” şi ”Cooking Show” de la Nova TV. Apariţiile sale în cadrul emisiunilor – ţinute vestimentare create, accesorizate și stilizate chiar de ea – au atras atenţia și admirația telespectatorilor, colegilor de breaslă și a multor vedete din țara noastră. După ce a practicat mulți ani tenisul de performanță și s-a impus ca producător și realizator de emisiuni de televiziune, Adela a ales să creeze pentru telespectatoarele ei fidele colecţii vestimentare care să o reprezinte și să-i evidențieze personalitatea. Ca şi designer a lansat colectiile ”Luxury”, „Noblesse”, „Seductive”, „Campionii” ce s-au bazat pe o gamă cromatică rafinată, materiale luxoase şi foarte elegante, combinaţii de croieli clasice cu linii moderne. De 9 ani de zile de când realizează emisiunea de fashion şi lifestyle, prezentatoarea TV le arată telespectatorilor că eleganţa, simplitatea şi bunul gust nu se vor demoda niciodată.

Facebook Comments Box
Advertisement
Click to comment

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Rochii




MOTOR CAUTARE GOOGLE

ADVERTORIALE


www.creditrapid.ro

SEO

pentru sufletul tau

Advertisement
Emisiuni3 ore ago

Am aflat câştigătorul sezonului 12 Chefi la cuțite. Secretul ANTENEI 1 dezvăluit doar de Viperele Vesele. Deznodământul acestui sezon o premieră pentru emisiunea de la ANTENA 1!

Monden10 ore ago

Gabriela Cristea s-a săturat să audă discuții despre situația ei financiară și a spus adevărul

Seriale11 ore ago

Luminița, diseară, în Clanul: „Băiatul meu nu mai e în siguranță unde l-ai trimis. Tu l-ai băgat acolo, tu să-l scoți. Și repede. Nu mă face să…”

Horoscop14 ore ago

Zodiac chinezesc pentru luni, 25 septembrie 2023. Șobolanul trebuie să-și păstreze calmul

Horoscop15 ore ago

Zodii care își ascund sentimentele. Nativii care sunt greu de citit

Analize Audiente TVo zi ago

PRO TV a dat lovitura cu Andreea Marin la show-ul Săriți de pe fix! Umilință pentru Adela Popescu. Vedeta PRO cifre de audiență mai mici decât Zâna Surprizelor!

Reality Showo zi ago

Chefi la cuţite strânge rândurile competiţiei într-o nouă etapă a show-ului culinar: „Un bootcamp cum nu s-a mai pomenit!”

AUDIENȚE TVo zi ago

Cel de-al doilea episod al noului sezon iUmor, lider detaşat de audiență

TV Divertisment Showo zi ago

Un erou în carne și oase și un căpitan de vas, printre concurenții de duminică, de la “Tu urmezi!”

AUDIENȚE TV2 zile ago

Peste 1.1 milioane de telespectatori au fost, aseară, cu ochii pe Vocea României. Emisiunea a fost lider absolut de audiență!

Horoscop2 zile ago

Horoscopul zilei de duminică, 24 septembrie 2023. Ce nativ vor pierde pe toate planurile

Facebook

Advertisement

IN Trending