Connect with us

A-Z NEWS

Agentia de publicitate GMP se afiliaza la reteaua independenta germana Jung von Matt

Published

on

Agentia independenta romaneasca GMP, condusa de Felix Tataru, a intrat intr-un parteneriat cu reteaua independenta de comunicare Jung von Matt (JvM), din Germania. Dupa cinci ani de colaborare, GMP a anuntat, luni, ca din februarie 2014 este „Partener JvM” si reprezinta interesele retelei pe piata locala.

In anuntul facut luni pe aceasta tema, GMP precizeaza ca parteneriatul dovedeste „interesul companiilor germane pentru piata din Romania”.

Felix Tataru, presedinte si fondator GMP, despre motivele acestui parteneriat – „Credem ca GMP Advertising a ajuns la o maturitate si un nivel de dezvoltare din care, pentru a continua sa creasca, are nevoie de un partener alaturi de care sa exploreze noi oportunitati, alaturi de care sa faca schimb de experienta si expertiza. Intram intr-o familie mai mare, situata la cele mai inalte standarde globale, care ne poate impinge limitele mai sus si care ne poate pune la dispozitie unelte, inspiratie si expertiza, foarte valoroasa pentru clientii nostri. Avem multe de invatat de la JvM si vom face asta in felul nostru, creativ si independent.”, spune Tataru, conform HotNews.

Jung von Matt este, in prezentarea agentiei romanesti, „cea mai de succes agentie din ultimii 21 de ani, din Europa vorbitoare de limba germana”. Fondata in Hamburg in 1991, JvM detine acum filiale in Germania, Austria, Elvetia, Suedia, Cehia, Slovacia si China si lucreaza pentru clienti precum Axel Springer, Bosch, Mercedes-Benz, Sixt, Unilever, German Post si RWE.

GMP – agentie activa de 15 ani pe piata si care s-a remarcat, cel mai recent, prin multipremiata campanie „Why don’t you come over” de anul trecut – lucreaza pentru branduri precum Timisoreana, Petrom, Romtelecom, Arctic, Baumax, Ciucas, Volkswagen, incheie sursa mai sus citata stirea.

Votaţi AICI în Finala Premiilor Radar de Media, ediţia Primăvară 2014

Fii la curent cu cele mai noi stiri din media pe pagina de Facebook RADAR DE MEDIA

Facebook Comments Box
Advertisement
Click to comment

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Rochii




mutari si transport mobila

MOTOR CAUTARE GOOGLE

ADVERTORIALE


www.creditrapid.ro

SEO

pentru sufletul tau

Advertisement
AUDIENȚE TV22 de ore ago

De Ziua Națională românii au ales PRO TV! Postul a fost lider absolut de audienta!

TV Divertisment Show22 de ore ago

Vocea României, 1 Decembrie 2023 – Primul LIVE: Melisa Antonesi, demonstrație de talent: ”Dedic această piesă tuturor românilor care au plecat departe”

AUDIENȚE TV22 de ore ago

America Express, lider de audiență. Romică și Cătălin Țociu, salvați aseară de soarele verde de la eliminare

Emisiuni24 de ore ago

Adi Hădean în această duminică la “40 de întrebări cu Denise Rifai”

Program Special4 zile ago

Programul TV de pe 1 Decembrie 2023. Ce poți vedea la PRO TV de Ziua Națională a României

TV Divertisment Show4 zile ago

Alina Ceușan se alătură echipei Vocea României! Pe 1 decembrie trăim LIVE bucuria nostalgiei

Program Special4 zile ago

Ediție specială Observator – Parada militară de la Arcul de Triumf de 1 decembrie

RECOMANDARI TV4 zile ago

Bucură-te împreună cu întreaga familie în mini-vacanța de 1 Decembrie de super filme și seriale de la Disney+!

Reality Show5 zile ago

KANAL D pregăteşte cel mai inedit reality de aventură! Miza este uriaşă 1.000.000 de lei! Lovitură fatală pentru PRO TV! Celebrul post va „spulbera” concurența cu cel mai mare experiment social televizat din istoria televiziunii!

Reality Show5 zile ago

Laura Giurcanu și Sânziana Negru au câștigat imunitatea mare aseară, la America Express

Program Special5 zile ago

PROGRAM SPECIAL DE ZIUA ROMANIEI De 1 Decembrie, TVR onorează Oamenii

Facebook

Advertisement

IN Trending