Connect with us

Analize

Atletico Madrid s-a calificat în finala Champions League, meciul de pe PRO TV, lider de audienta

Meciul a fost urmărit de peste 1.6 milioane de telespectatori la nivel național, pe întreg intervalul de difuzare, 21:46 – 23:38. Cel mai urmărit minut al competiției, de la 22:24, a reunit peste 2 milioane de telespectatori. La nivelul publicului comercial, cu vârsta cuprinsă între 18 și 49 de ani, meciul a fost lider de audiență, obținând 12.8 puncte de rating și 28.2% share, în timp ce postul de pe locul doi, Antena 1 a înregistrat 9.6 puncte de rating și 21.1% share.

Published

on

Logo: PRO TV

Atletico Madrid s-a calificat aseară în finala Champions League, după un meci nebun, cu două penalty-uri ratate și nenumărate ocazii de gol ale lui Bayern Munchen.

Returul semifinalei Champions League dintre Bayern Munchen și Atletico Madrid le-a adus microbiștilor un meci frumos, cu goluri, ratări și ocazii uriașe la ambele porți. În tur, ibericii s-au impus în fața nemților cu 1-0. Aseară, Bayern a marcat de două ori, prin Xabi Alonso în minutul 31 și Lewandowsi în minutul 74, iar Atletico a reușit calificarea, a doua în trei ani pentru Simeone, în minutul 54 prin golul lui Griezmann. Finalul meciului a găsit echipa germană la poarta lui Atletico, încercând cu disperare calificarea.

Astăzi, de la 21:45, vom afla cea de-a doua finalistă Champions League, dintre Real Madrid și Manchester City, într-un meci pe viață și pe moarte, numai la PRO TV!