Connect with us

Analize

AUDIENŢE TV: Kanal D, lider de audienţă la nivelul întregii ţări, în luna noiembrie. Cifre detaliate, aici!

Published

on

ANALIZA: Crestere spectaculoasa in audiente, in luna noiembrie a acestui an pentru Kanal D. Postul TV a fost lider de piata in Prime Time ( 20:00 – 24:00), la nivelul intregii tari, cu o medie de peste un milion (1.289.000) de telespectatori din intreaga tara.

[rdmof_dropcaps type=”circle” color=”” background_color=”BLUE”]A[/rdmof_dropcaps] Productiile din Prime Time difuzate in luna noiembrie au clasat Kanal D pe primul loc in topul audientelor din Romania, cu 7,2% rating si 16,8% cota de piata, pe segmentul de public National.

 

Serialul turcesc “Ziua in care mi s-a scris destinul”, late night show-ul “WOWBiz”, emisiunea “Asta-i Romania”, reality show-urile “Bravo, ai stil” si “Ochii din umbra” sunt doar cateva dintre productiile Kanal D ce au pozitionat statia lider de audienta in luna noiembrie.

 

 

PUBLICUL NATIONAL 

Time BandsChannelsRtg%Shr%Rtg (000)
20:00-24:00Kanal D7,216,81289
Pro TV7,016,41257
Antena 16,114,41102
Antena 32,15,0382
Romania TV2,14,9375
National TV1,63,8294
Prima TV1,63,8290
TVR 11,22,8212
Antena Stars0,92,1164
Acasa0,81,9145

 

Rating (RTG%) reprezintă numărul mediu de telespectatori pe minut ai unei emisiuni (sau interval orar) difuzată de o stație TV. Ratingul poate fi exprimat în cifre absolute (mii telespectatori) sau ca procent din targetul analizat.

Cotă de piaţă (Market Share – SHR%) reprezintă raportul procentual dintre numărul mediu de telespectatori (RTG%) ai unei emisiuni (sau interval orar) de la o staţie TV şi numărul mediu de telespectatori de pe toate staţiile TV, calculat pentru acelaşi interval orar (sau emisiune).

Sursa cifre: Kantar Media

 

Foto Credit: Kanal D

 

Comentarii

comments

Advertisement
2 Comments

2 Comments

  1. JUKAN

    7 decembrie 2016 at 14:42

    de ce nu va uitati pe celalalt site si vedeti cine e pe primul loc , nu va mai luati dupa tot ce da kanalul

  2. JUKAN

    7 decembrie 2016 at 14:30

    MINCIUNI GOGONATE , PLATESTE TURCU CEVA , FALS . FALS

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

PREMIILE RADAR DE MEDIA

MENIU

pentru sufletul tau

IN Trending