BRAT: Click rămâne cel mai vândut ziar din România! - RADAR DE MEDIA
Connect with us

ALL MEDIA

BRAT: Click rămâne cel mai vândut ziar din România!

Published

on

 

Biroul Roman de Audit Transmedia a publicat azi, 07 decembrie 2015, cifrele de difuzare aferente perioadei iulie-septembrie 2015. Pentru aceasta perioada, BRAT a publicat pe site-ul asociatiei declaratiile de difuzare pentru cele 96 de publicatii care au depus declaratiile in conditii regulamentare.

In trimestrul al treilea al anului 2015, tirajul tiparit a inregistrat o scadere usoara de aproximativ 1%, comparativ cu valorile corespunzatoare trimestrului anterior in timp ce vanzarile au ramas constante.  Tirajul difuzat a inregistrat o crestere de aproximativ 0.5%.

In acelasi timp, fata de trimestrul similar al anului 2014, media tirajului brut a ramas constanta in timp ce in timp ce tirajul difuzat a crescut cu 1.3%. Tirajul vandut a inregistrat o scadere de aproximativ 12%.

 

cifre brat 2015

PublicatieIul – Sep 2015Apr – Iun 2015Iul – Sep 2015Apr – Iun 2015
Adevarul14,58214,9139,2069,247
Click115,915130,57989,12399,375
Evenimentul Zilei18,36019,04612,16712,468
Gazeta Sporturilor34,17635,66023,83624,667
Jurnalul National9,6779,4504,2804,420
Libertatea86,37695,45458,62862,839
Romania Libera14,21913,18211,35210,328
Ziarul Financiar8,4249,0667,3378,150
Ziarul Lumina22,78722,79622,75122,743

 

Sursa cifre: BRAT

Comentarii

comments

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

PREMIILE RADAR DE MEDIA

www.creditrapid.ro

MENIU

pentru sufletul tau

Facebook

IN Trending