BRAT: Click ramane cel mai vandut ziar, Romania Libera, scadere dramatica!
-
În această seară, la Românii au talent, cei de acasă vor descoperi că viitorul a fost ieri!
-
Ei sunt concurenţii sezonului 19 Te cunosc de undeva! Iată cele 8 cupluri care vor concura pe scena transforming show-ului de la Antena 1
-
VIDEO Smiley a ajuns la America’s Got Talent, invitat de celebrul Simon Cowell
-
Cătălin Bordea a avut nevoie de psiholog după ce s-a întors de la America Express: „În contract apare de trei ori cuvântul moarte”
Liderul ziarelor romanesti, tabloidul Click!, a avut in primul trimestru al anului vanzari medii pe aparitie de aproape trei ori mai mari decat Evenimentul ZIlei, Jurnalul National, Adevarul si Romania libera la un loc, potrivit ultimelor cifre BRAT.
Al doilea cel mai vandut ziar, tabloidul Libertatea a avut, la randul sau, vanzari medii mai mari decat toate cele patru generaliste plus Gazeta Sporturilor impreuna. MVanzarile medii pe aparitie ale Romaniei libere au scazut de la 21.000 de exemplare in ianuarie-martie 2014 la doar 8.900 de exemplare in acelasi interval din 2014.
Prabusirea vanzarilor a trimis ziarul din pozitia de lider al ziarelor generaliste (in T1 2013, vindea mai mult decat Evenimentul Zilei, Jurnalul si Adevarul, vanzari bazate in special pe abonamente) in coada plutonului ziarelor centrale.
In primul trimestru din acest an, mai putin de jumatate dintre copiile RL vandute in medie pe zi au fost vandute pe baza de abonament, iar dupa ce in ianuarie-februarie ziarul nu a avut vanzari in bloc, in martie a vandut in bloc, in medie pe aparitie, 1.756 de ziare. Daca, in ianuarie, ziarul inregistra vanzari medii de sub 6.500 de exemplare pe aparitie, in martie vanzarile s-au dublat – 12.000 de exemplare.
Click, cel mai vandut ziar din Romania
Click ramane lider de vanzari cu 118.000 de exemplare vandute in medie pe zi, in scadere fata de aceeasi perioada a anului trecut. Libertatea a scazut la randul sau de la aproape 89.000 de exemplare vandute in medie pe aparitie la 77.500.
Gazeta a inregistrat o scadere usoara, Evenimentul Zilei a avut vanzari similare celor din ianuarie-martie 2013, in timp ce Jurnalul National si Adevarul au avut scaderi notabile.
In randul publicatiilor economice, cotidianul Ziarul Financiar inregistreaza o crestere usoara fata de primul trimestru din 2013, iar Business Magazin depaseste Capital.
[table id=130 /] Sursa cifre: BRAT
-
Vedete2 săptămâni ago
Scandal monstru la Survivor România! Doi concurenți s-au luat la bătaie pe insulă: „Ai venit să arunci cu noroi în toată lumea!”
-
Premieră TV2 săptămâni ago
Zece concurente vor intra în cea mai frumoasă competiţie a stilului, la Kanal D2
-
Reality Show2 săptămâni ago
SURVIVIOR ROMÂNIA. Faimoșii, în pragul disperări nu mai găsesc drumul spre victorie!
-
Vedeteo săptămână ago
Mihai Zmărăndescu și Remus Boroiu de la Survivor România s-au luat la bătaie înainte de a participa la concurs
-
Premieră TV3 săptămâni ago
Marea premieră a sezonului 11 Chefi la cuțite le aduce lui Bontea, Scărlătescu și Dumitrescu adversari surpriză la lupta pentru amuletă
-
Reality Show2 săptămâni ago
Cel mai scandalos concurent din tribul Faimoșilor a părăsit competiția. Dan Pavel: ”Suntem la jumătatea cursei pentru câștigarea marelui premiu”
-
Reality Showo săptămână ago
Șapte concurenți se află în pericol de eliminare la Survivor România! Diseară… ”urmează un moment epocal”
-
AUDIENȚE TV2 săptămâni ago
America Express, prima opțiune a telespectatorilor! Diseară, cea mai mare comoară aduce imunitatea! Finala se apropie!
-
Seriale2 zile ago
Un nou personaj se alătură distribuției Lia – Soția soțului meu
-
Reality Showo săptămână ago
Faimoșii au câștigat Jocul de Captivitate, însă au pierdut Imunitatea! Triburile continuă lupta, astăzi, de la PRO TV!
-
Premieră TVo săptămână ago
Gala umorului” revine cu un nou sezon la TVR 1. Gazdele fi actorul Dragoş Huluba şi noua sa parteneră de prezentare, actriţa Mirela Zeţa.
-
Reality Show2 zile ago
Doi Faimoși au părăsit aseară Survivor România înainte de Marea Unificare
-
Reality Show3 săptămâni ago
O nouă premieră la Survivor România: ”Astăzi jucați… Jocul de Captivitate”
-
Program TV3 săptămâni ago
Programul ANTENA 1 pentru perioada 17-23 martie 2023
-
Seriale3 săptămâni ago
„Costoiu e cârtița lui Măcelaru!”. Un nou episod din serialul fenomen CLANUL, duminică, de la PRO TV
-
Seriale2 zile ago
“Prețul fericirii”, îndrăgitul serial turcesc revine cu episoade noi, în această seară, de la ora 20:00, la Kanal D