Connect with us

Life Style

Cristi Chivu caută o victorie pe Allianz Arena. Bayern Munchen – Inter, live la TVR 1 şi TVR HD

În această seară, de la 21:45, puteţi urmări, la TVR 1 şi TVR HD, întâlnirea dintre Bayern Munchen şi Inter, din cadrul returului optimilor de Finală ale Ligii Campionilor. Căpitanul României, Cristi Chivu, este anunţat titular în această partidă.

În urmă cu trei săptămâni, bavarezii au învins pe Giuseppe Meazza printr-un gol înscris în ultimele minute ale partidei. Din cauza acelui rezultat, misiunea pare foarte grea pentru Nerazzuri, care sunt obligaţi să înscrie cel puţin un gol pe Allianz Arenă.

Deşi nu mai are nicio şansa la titlu, Bayern a făcut înstrucţie cu Hamburg în ultima etapă din Bundesliga, scor 6 – 0. De partea cealaltă, Inter încă mai speră la titlu, distanţa faţă de leader-ul AC Milan fiind de 5 puncte.