Reality Show
Cuplurile participante la Insula Iubirii, decizii complicate la final de sezon!

Şase cupluri au avut curajul să îşi pună la încercare relaţia în cel mai dur test al fidelităţii – Insula Iubirii, un test 100% real în care numai iubirea adevărată are şanse să învingă tentaţia. Timp de 21 de zile, ispitele i-au tentat, i-au inspirat, le-au testat limitele şi le-au oferit toate răspunsurile de care aveau nevoie pentru ca la final, fiecare partener din cuplu să ia asumat decizia pentru care a venit la Insula Iubirii.
Şase femei şi şase bărbaţi care se credeau în relaţii indestructibile s-au aruncat încrezători în aventura vieţii lor, au simţit gustul dulce-amărui al tentaţiei şi-au aflat punctele vulnerabile ale relaţiei, iar la final au tras linie şi au luat decizii care le vor schimba radical viaţa.
Aseară, telespectatorii au fost martorii unei ceremonii a focului extrem de emoţionantă, în urma căreia s-au luat şi deciziile mult-aşteptate. Cerasela şi Rareş au decis să plece împreună de la Insula Iubirii, ca la întoarcerea în ţară să îşi dea seama că mai au probleme importante de rezolvat.
În căutarea răspunsurilor, au decis să trăiască separat. Katy şi Ionuţ au plecat şi ei împreună, înainte însă ca pentru Katy chemarea tentaţiei să se fi consumat. A încercat să îi dea curs în ţară, dar refuzul ferm al ipistei a făcut-o să îşi ia gândul de la tentaţie şi să se întoarcă, nu foarte convinsă, în relaţie. Lavinia şi Rey au anunţat ferm despărţirea definitivă la ultima ceremonie a focului. Odată ajunşi acasă, Rey nu a mai fost atât de sigur că îşi menţine poziţia, însă Lavinia a rămas fermă în decizia ei. Despărţiţi au plecat de la Insula Iubirii şi Cristina şi Sebastian. Deşi la sosirea în Thailanda se credeau un model de cuplu perfect, după ce şi-au trăit tentaţiile şi şi-au învăţat lecţiile au decis să continue separat.
La ceremonia finală a focului, lui Alex, soţul Teodorei (singurul cuplu căsătorit de la Insula Iubirii), întreaga lume i s-a dat peste cap. Certitudinile i s-au năruit ca un castel de nisip lovit de val şi a clacat. S-a izbit de noi refuzuri ferme din partea Teodorei şi pe drumul spre casă, însă situaţia s-a schimbat radical în ţară. „Ne-am împăcat, iar apoi a venit vestea cea mare chiar în ziua de Crăciun, că a rămas însărcinată! Avea deja 2 luni şi un pic de sarcină!”, a mărturisit Alex, în vreme ce Teodora a completat: „A fost un şoc pentru amândoi. Sarcina a contribuit foarte mult la împăcarea noastră! Sunt însărcinată în şase luni, o să avem o fetiţă şi nu o să facem nuntă. Nu îmi plac mie nunţile!”.
„În testul real, dramatic plin de provocări extreme, cele şase cupluri şi-au cunoscut mai bine partenerul, dar şi pe ei înşişi. Au înţeles ce le lipsea în relaţie şi de ce au cedat tentaţiei. Au luat decizii care i-au rănit sau care i-au eliberat. Insula Iubirii le-a oferit tuturor lecţii unice de viaţă, pe care nicăieiri în altă parte nu le-ar fi învăţat!”, a mărturisit Radu Vâlcan la finalul celui de-al şaselea sezon Insula Iubirii la Antena 1.
Castingul pentru un nou sezon se află deja în desfăşurare astfel că cei care vor să îşi supună relaţia celui mai dur test al fidelităţii o pot face înscriindu-se pe casting.a1.ro.
- Grila de programe și recomandările lunii Septembrie 2022 pentru postul DIVA
- Cei trei ași ai gastronomiei deschid porțile unei noi “case” în sezonul 10 Chefi la cuțite
- PREMIILE RADAR DE MEDIA 2022! Cine va câștiga – „Ce mai populară vedetă TV ?”
- GoTech World revine în format fizic cu cea de-a XI-a ediție, la Romexpo
- Aflată la filmările Splash! Vedete la apă, Laurette a rememorat episodul în care a fost la un pas să se înece
Comentarii
Powered by Facebook Comments
- Program TV2 săptămâni ago
Programul ACASĂ pentru săptămâna 01 – 07 august 2022
- Program TV2 săptămâni ago
Programul KANAL D pentru săptămâna 01 – 07 august 2022
- EVENTSo săptămână ago
Dj Lucian&Geo vor fi alaturi de celebrii Martin Garrix ,Timmy Trumpet si Afrojack, la un festival international
- RECOMANDARI TV2 săptămâni ago
Program TV azi 30 iulie 2022
- Program TV2 săptămâni ago
Program TV pentru Antena 1 în perioada 29 iulie – 04 august 2022
- ENTERTAINMENT2 săptămâni ago
Feli lanseaza “Cand te țin în brațe”