Dan Cruceru – vacanţă cu ouă roşii şi sangria la Sevilla (galerie foto)

0
994
Reclame
Spread the love

A mancat romaneste si a petrecut pe ritmuri spaniole la mii de kilometri de casa.

Dan Cruceru, prezentatorul “Povestirilor adevarate”, emisiune difuzata de luni pana sambata, de la 16.30, ACASA, si-a petrecut Sarbatorile Pascale in Peninsula Iberica, la Sevilla. ”Merg de cativa ani, de Paste, la prietenii nostri din Spania pentru ca ma simt la ei ca acasa. M-am dus incarcat cu cozonaci, pasca si drob preparate de mama, acasa. Am avut o masa de Paste bogata, am mers la slujba de Inviere de la biserica romaneasca, ne-am bucurat insa si de specialitatile locale”, spune vedeta ACASA.

,,Pastele la Sevilla a insemnat pentru mine o combinatie inedita de traditii si mancaruri romanesti cu peisaje si tentatii spaniole. Am baut sangria, am gustat jambon, a fost si o aventura culinara. Am venit chiar si acasa cu un ditamai jambonul din care i-am servit si pe colegii din redactie.”
Dan Cruceru a profitat de scurta lui excursie si pentru a vizita frumoasa capitala a Andaluziei. “Am avut parte de soare doar ocazional fiindca a cam plouat. Am vizita insa catedrala Sevillei, turnul Giraldei. Este cea mai mare catedrala gotica din lume si e absolut impresionanta. Recomand cu caldura locul oricarui turist indragostit de locuri frumoase.”

Scurta vacanta a luat sfarsit iar Dan Cruceru se intoarce, de la 16.30, alaturi de colega lui Ioana Maria Moldovan, la pupitrul ,,Povestirilor adevarate”.

Reclame

Recomandam

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.