DE NEOPRIT | Steaua s-a impus cu 2-1 la Botosani si a devenit lider in Liga 1

Avatar

Published

on

Steaua a urcat pentru prima data pe prima pozitie in clasamentul Ligii I in acest sezon, desi au doua partide in minus, dupa victoria de la Botosani, scor 2-1.

Steaua - Legia Varsovia

Pentru echipa noastra au punctat Lukasz Szukala (minutul 22) si Federico Piovaccari (minutul 27), ultimul ajuns la cota 6 in tricoul Stelei. De partea cealalta, gazdele au redus din diferenta prin Dinu, care a inscris cu capul chiar in primul minut de la reluarea partidei.

Jocul s-a aflat in marea majoritate a timpului la discretia elevilor lui Laurentiu Reghecampf, care au impus ritmul si au fortat exact in momentele in care a fost nevoie sa faca diferenta pe tabela de marcaj.

Mai jos aveti componenta celor doua echipe trimise in teren de Cristi Popovici, respectiv Laurentiu Reghecampf:

FC Botosani: Curileac – Patache, Dinu, Ursu, Acsinte – Tincu – Croitoru (’79 Ghinga), Vasvari, Codoban (’46 Fulop) – Hadnagy, Cirjan (’64 Tanasa)

Steaua: Tatarusanu – Prepelita, Szukala, Gardos, Latovlevici – Pintilii, Bourceanu – Stanciu, Iancu (’71 Filip), Adrian Cristea (’63 Adi Popa) – Piovaccari (’46 Kapetanos)