A-Z NEWS
Doliu în Casa Regală! Prințul a murit la la o varstă fragedă De ce boală suferea
Este doliu în Casa Regală! Prințul Frederik din Luxemburg s-a stins din viață la doar 22 de ani! Fiul lui prințului și a prințesei de Luxemburg suferea de o boală rară, care i-a adus sfârșitul! Familia a dezvăluit care au fost ultimele lui cuvinte, informează SPYNEWS, citat de RADAR DE MEDIA.
Familia regală din Luxemburg este îndurerată și se pregătește de cel mai greu moment. Prințul Frederik s-a stins din viață la vârsta de doar 22 de ani, după aproape 10 ani în care s-a luptat cu o boală rară.

Prințul Frederik din Luxemburg a murit la vârsta de 22 de ani
Prințul Ferderik a avut o copilărie dificilă din cauza problemelor de sănătate pe care le-a avut. Este vorba despre o boală genetică, cu care a fost diagnosticat la vârsta de doar 14 ani. Această afecțiune i-a provocat prințului Frederik mai multe insuficiențe în organe și i-a consumat energia din celule, acesta fiind modul în care boala acționează.
Familia regală din Luxemburg este foarte afectată de moartea prințului Frederik. Părinții lui i-au fost alături până în ultimele momente de viață, iar înainte să moară, acesta le-a transmis ultimele cuvinte și și-a luat rămas bun de la ei.
De ce boală a suferit
În urmă cu aproape 10 ani, familia regală din Luxemburg a primit o lovitură dură, când prințul Frederik a fost diagnosticat cu boala mitocondrială. Este o afecțiune genetică, care i-a luat toată energia din celule, iar organele nu au mai funcționat corespunzător. Prințul Frederik mai avea o soră, pe nume Charlotte.
- Au început filmările pentru un nou sezon „Batem Palma?”. Cosmin Seleși: „M-am întors cu emoții”
- Un nou hit va lua naștere sâmbăta aceasta, de la 20.00, pe scena de la The Ticket
- Cele mai noi episoade ale serialului original Ana, Mi-ai fost scrisă în ADN, lider de audienţă
- În slujba binelui – un reportaj semnat de Alex Dima, la România, te iubesc! „Într-o lume care pare că se duce la vale, că și-a pierdut direcția și de multe ori omenia, există oameni care își suflecă mânecile, ies din rând și ajută”
- După ce a gătit într-un restaurant fine dining din Sardinia, Mihaela Băișanu participă la audițiile Chefi la cuțite: ”Am văzut jumătate de Hollywood cât am lucrat acolo”
-
PREMIILE RADAR DE MEDIAo lună agoSTART VOT pentru desemnarea câștigătorilor Premiilor RADAR DE MEDIA 2025
-
ADVERTORIALEo lună agoNEW! We write and publish sponsored articles for your budget!
-
Digitalo lună agoPROMOȚIE RADAR DE MEDIA la publicare de advertoriale seo – tu stabiliști necesarul de articole sponsorizate dar și prețul. Beneficile de a alege acestă oferă!
-
Digital3 luni agoWe publish sponsored articles with a multitude of advantages and top prices
-
ENCICLOPEDIA RADAR3 luni agoINSULA IUBIRII, reality show difuzat la Antena 1 și prezentat de Radu Vâlcan. A fost supranumit fenomenul verii!
-
Program TV3 luni agoProgramul TV pentru PRO TV, săptămâna 08-14 septembrie 2025
-
ENTERTAINMENT2 luni agoRadio DEEA, primul post de radio din România cu un playlist alcătuit 100% din muzică electronică a implinit 28 de ani – La multi ani! –
-
REVISTA PRESEI MEDIA2 luni agoREVISTA PRESEI MONDENE – 15 septembrie 2025 – Vedete, showbiz & evenimente. Secrete, cenzură, căsaătorie, vacanțe, acuzații și modă.






