

Muzica
INNA prezintă teaserul albumului “YO”, primul album în limba spaniolă compus integral de artistă
Chiar de ziua ei, așa cum și-a obișnuit fanii, INNA le-a făcut cadou teaser-ul albumului “YO”, în limba spaniolă, compus integral de artistă.
INNA spune povestea acestui album și motivul pentru care a ales să îl compună, cu imagini din videoclipurile pieselor de pe “YO”, care urmează să fie lansate. „Sunt INNA și marea mea pasiune este să fac oameni fericiți. Chiar dacă sunt multe forme prin care poți să aduci fericire în viețile lor, eu am ales muzica. De fapt, muzica m-a ales pe mine. Ca să spun și mai sincer, nu îmi amintesc să mă fi gândit la ceva anume atunci când am început să compun acest album. Dar fiecare lucru, sentiment, gând părea că este deja acolo, în mintea mea, din altă viață, din altă lume. Cunosc fiecare personaj din poveștile mele. Fiecare sunet îmi amintește de un moment. Vocea mea vorbește despre emoții ascunse. Chiar acum, sunt gata să îmi dezvălui secretul, la un moment distanță de a-mi îndeplini visul. “YO” este următorul pas în călătoria mea. Un moment atât de important pentru mine, de special. Sunt fericită să îl împărtășesc cu voi”, a spus INNA.
“YO” include 11 piese, iar fiecare spune povestea unui alt personaj, a unei alte trăiri pe care INNA simte că le-a trait în altă viață. Piesele se numesc “RA”, “Contigo”, “Iguana”, “Si, Mama”, “Sin Ti”, “Locura”, “Fuego”, “Tu Manera”, “La Vida”, “Gitana”, “Te Vas”. Pentru fiecare dintre ele, artista a filmat câte un videoclip cu NGM Creative (Bogdan Păun – regizor și Alex Mureșan – DoP), producție video Loops Production.
Cel mai recent single al INNEI, “No Help”, a atins peste 12 milioane de vizualizări pe YouTube la o lună de la lansare.
De curând, INNA a susținut un turneu în Statele Unite ale Americii și Canada, turneu care a inclus 9 concerte în Montreal, Long Island, Washington DC, Los Angeles, Seattle, San Francisco, Scottsdale, Miami și Chicago.
Unul dintre single-urile anterioare ale INNEI, “Yalla”, are 300 de milioane de vizualizări, “Cola Song” feat. J Balvin peste 200 de milioane de vizualizări, la fel și “In Your Eyes” feat. Yandel.
Comentarii
-
AUDIENȚE TV5 zile ago
Survivor România, din nou lider de audienţă
-
Grila de programe2 zile ago
Cele mai așteptate show-uri de televiziune revin primăvara aceasta la PRO TV!
-
Analize4 zile ago
Editie de infarct si cifre de top, aseara, la „Survivor Romania”!
-
Muzica2 zile ago
Colaborare inedita intre medicul vedetelor si un artist roman care areusit in Mexic
-
Emisiuni3 zile ago
Petre Roman, următorul invitat, la “40 de întrebări cu Denise Rifai”, marți, la Kanal D
-
AUDIENȚE TV2 zile ago
Știrile Kanal D, din Prime Time, pe primul loc în topul preferințelor publicului
-
Analize3 zile ago
„Survivor Romania” a plasat Kanal D pe podium, cu peste trei milioane de privitori!
-
Film2 zile ago
Un film de referinţă la Telecinemateca: Moulin Rouge