INTERVIU
IRRA: Am suportat frigul doua zile

Vine din Republica Moldova, unde a participat la un reality show si a lansat in Romania primul ei videoclip. Cine este IRRA si ce pregateste, afla in continuare din interviul exclusiv RADAR DE MEDIA pe care ni l-a acordat!
Cine esti si de unde vii?
Sunt Irina Rimes si vin din nordul Basarabiei.
Cand ai inceput sa canti?
Cant de mica, din clasa I, eram cantacioasa clasei!
Cine ti-a indreptat pasii spre muzica?
A fost o doamna care a vazut potential in mine si m-a dus la un studio de copii. Ea i-a convins pe parintii mei sa ma dea la o scoala de muzica profesionista, unde sa imi pot dezvolta talentul. O chema Elena, dar pentru ca nu-i cunosc numele de familie, nu pot sa il spun.
Iti mai amintesti prima piesa interpretata?
Da, era “Toxic” de Britney Spears.
Care sunt preferatii tai din muzica romaneasca si internationala?
Ascult Adele, Jessie J, Daft Punk – le cunosc toata discografia. Selah Sue este preferata mea. Dar playlist-ul meu de zi cu zi este divers si cu piese de nisa, mai putin cunoscute de publicul larg.
Cu cine ai face un featuring dintre artistii romani sau internationali?
Tinie Tempah. Pentru o balada as face un duet cu Nate Rues, imi place enorm vocea lui!
Cum ai ajuns in Romania?
Cu masina. De fapt, am participat la show-ul televizat “Fabrica de Staruri”, care a fost difuzat pe TVR. Acolo mi-am facut mai multi prieteni romani, care la rindul lor mi-au propus sa vin sa fac muzica in Romania.
Cum l-ai cunsocut pe Mister Z, cu care colaborezi?
Pe Mister Z l-am cunoscut tot cu ajutorul unui prieten din TVR.
Ai filmat un videoclip pentru piesa “Earthquake”. Ce amintiri ai de la acest videoclip?
In afara de frigul pe care l-am suportat in primele 2 zile de filmari, a fost super. Am filmat trei zile, aproape 24/24 si a fost foarte obositor.
Ce s-a intamplat notabil?
N-am avut niciun incident, totul a decurs conform planului, ploaia ne-a incurcat un pic, mai ales ca eram imbracata in latex (pe alocuri) si ma asteptam sa fie mai cald.
Am vrea sa stim mai multe despre povestea ta de dragoste. Te-ai indragostit in timpul unui show televizat si am vrea sa stim amanunte. Cine este el si daca are aceleasi pasiuni si ce face exact?
Este artist si el, doar ca momentan sintem concentrati pe cariera mea. Ne-am cunoscut la Fabrica de staruri, desigur a fost o poveste de dragoste foarte comentata si urmarita, dar am fost cu adevarat impreuna abia dupa proiect.
Urmariti videoclipul in continuare:
- Emisiuni3 săptămâni ago
Pentru prima dată, la Vocea României, un concurent decide să părăsească competiția
- Reality Show5 zile ago
Marele anunț KANAL D a făcut toți românii fericiți! O lovitură de grație pentru PRO TV! Telespectatorii au felicitat celebrul post: „Sunt convins ca o sa fie un show la cel mai inalt nivel aşa cum doar @kanaldromania reuşeşte de fiecare dată! Abia aştept! ”
- Reality Show3 săptămâni ago
Anne și Adrian au câștigat marea finală Love Island România! Povestea continuă într-un nou show incitant, pe VOYO!
- Program TV2 săptămâni ago
Programul ANTENA 1 pentru perioada 17 – 23 noiembrie 2023
- Program TV2 săptămâni ago
Programul PRO TV pentru săptămâna 20 – 26 noiembrie 2023
- Seriale2 săptămâni ago
CLANUL a ajuns la sezonul final! Echipa a început filmările pentru cel de-al 4-lea capitol
- Program TV2 săptămâni ago
Programul HAPPY CHANNEL pentru săptămâna 17 – 23 noiembrie 2023
- Digital3 săptămâni ago
BLACK FRIDAY LA ADVERTORIALE SEO CU REDUCERI ÎNTRE 70-90%
- Program TVo săptămână ago
Programul ANTENA 1 pentru perioada 24 – 30 noiembrie 2023
- Program TV2 săptămâni ago
Programul Kanal D pentru săptămâna 20 – 26 Noiembrie 2023
- AUDIENȚE TV3 săptămâni ago
În fiecare joi seară, comedia este ridicată la rang de artă! Las Fierbinți și Săriți de pe fix! au fost lideri de audiență
- Program TV6 zile ago
Programul PRO TV pentru săptămâna 27 Noiembrie – 03 Decembrie 2023
- Special TV2 săptămâni ago
România este oriunde inima se simte acasă! De 1 decembrie, trăiești România la PRO TV!
- Seriale2 săptămâni ago
Comedia romantică Lasă-mă, îmi place! Camera 609 de la Antena 1 a fost reînnoită pentru sezonul doi
- Campanie TV3 săptămâni ago
TVR lansează campania „Omul anului”, despre oameni şi fapte extraordinare
- AUDIENȚE TV2 săptămâni ago
America Express își menține supremația în topul audiențelor