La un pas de Finală. Paraguay - Venezuela, live la Dolce Sport şi Dolce Sport HD - RADAR DE MEDIA
Connect with us

Life Style

La un pas de Finală. Paraguay – Venezuela, live la Dolce Sport şi Dolce Sport HD

Published

on

n această noapte, de la 03:45, puteţi urmări, la Dolce Sport şi Dolce Sport HD, întâlnirea dintre Paraguay şi Venezuela din cadrul Semifinalelor Copei America. În faza grupelor, cele două echipe au oferit cea mai spectaculoasă partidă din cadrul competiţiei, Paraguay-ul conducând cu 3-1 până în minutul 89, iar Venezuela egalând în ultimele minute printr-un gol marcat din pasa portarului Renny Vega.

Paraguay s-a dovedit o echipă pragmatică reuşind să ajungă în Semifinale fără să obţină vreo victorie, reuşind chiar să elimine Brazilia în fază Sferturilor de Finală. De partea cealaltă, Venezuela este marea surpriză a competiţiei, reuşind să atingă faza Semifinalelor pentru prima dată în istorie.