PUBLICITATE@RADARDEMEDIA.RO

More
    AcasăA-Z NEWSLiga Campionilor | Surpriza in Anglia: Chelsea - FC Barcelona 1-0

Liga Campionilor | Surpriza in Anglia: Chelsea – FC Barcelona 1-0

Chelsea Londra a învins pe FC Barcelona cu scorul de 1-0 (1-0), miercuri seara, pe stadionul ”Stamford Bridge”, în prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor la fotbal.

Singurul gol al partidei a fost reuşit de ivorianul Didier Drogba (45+2), la capătul unui contraatac pornit de la o greşeală a lui Leo Messi.

Barca a dominat jocul, atât în prima repriză, cât şi după pauză, dar s-a lovit de o blocadă formidabilă a londonezilor, care au închis toate culoarele spre poarta lui Cech, iar când catalanii au găsit soluţii, atunci s-a opus goalkeeperul ceh.

Messi nu a făcut un meci prea bun la Londra, dovedindu-se o dată în plus faptul că are o problemă cu Chelsea, în poarta căreia nu a marcat în şapte meciuri.

Barcelona putea smulge un egal, dar în prelungiri Pedro a trimis mingea în bară, iar Busquets a reluat mult peste.

Deţinătoarea trofeului va fi gazdă în returul programat în data de 24 aprilie, pe Camp Nou.