joi, martie 28, 2024

PUBLICITATE@RADARDEMEDIA.RO

More
    AcasăA-Z NEWSLiga I, etapa 11 | Campionii incep sa-si revina: FCM Targu Mures...

Liga I, etapa 11 | Campionii incep sa-si revina: FCM Targu Mures – Otelul Galati 1-2

Otelul si-a revenit dupa socul Manchester United si a repurtat o pretioasa victorie in Liga I, in deplasarea de la FCM Targu Mures.

Dupa o prima parte slaba si fara ocazii, echipele si-au luat revansa in partea secunda, marcand trei goluri in 4 minute. Mai intai Sarghi a spart gheata in Ardeal, reluand o minge respinsa gresit de Issa Ba, dupa un corner de pe dreapta. Asta se intampla in minutul 54. Doua minute mai tarziu, Bus egaleaza dupa ce profita de o ciocnire intre Grahovac si Sergiu Costin.

Reusita de 2-1 a fost semnata de Gabi Paraschiv in minutul 58. Acesta a reluat impecabil din lovitura de cap, din centrarea precisa a lui Salagean. Victorie asadar pentru campioni, care isi cauta un drum in sezonul actual de Liga I.

FCM Targu-Mures – Otelul Galati 1-2 (0-0)
    Marcatori: Sergiu Bus 56 / Sirghi 54, Paraschiv 58
    Cartonase galbene: E. Nicu 38, Topic 43, Didi 45, Gugu 58, Celsinho 85, Diego Ruiz 87 / Sirghi 27, Antal 42, Salageanu 63, Giurgiu 72, Neagu 73, Grahovac 90+3
    Cartonase rosii: –

FCM Targu Mures: Balauru – Vagner (Ruiz 68), Iencsi, Gugu, E. Nicu – Bumba (Paduretu 60), Topic (Celsinho 84), Issa Ba, Fl. Dan – Sg. Buş, Didi
    Rezerve: Albuţ, Goge, Donadoni, Bungărdean, Celsinho
    Antrenor: Tibor Selymeş

Otelul Galati: Grahovac – Rapa, Sg.Costin, Sirghi, Salageanu – Giurgiu, Neagu – Antal (Frunza 79), Ibeh (Paraschiv 50), S.Ilie – Pena (Punosevac 90+2).
    Rezerve: Brăneţ, Skubici, Benga, Viglianti
    Antrenor: Dorinel Munteanu

Partida a fost condusa la centru de arbitrul Istvan Kovacs (Carei) , ajutat la cele doua tuse de Adrian Ghinguleac (Bucuresti), respectiv Dorin Mudura (Oradea); Rezerva: Cristian Gaina (Bacau).
    Stadion: "Transil" – Targu Mures