ALL MEDIA

Liga I, etapa 11 | Mai poate fi o surpriza? Pandurii Targu Jiu – U Cluj 1-0

Published

on

Trupa lui Grigoras a trecut si de Universitatea cu 1-0, ajungand pe podiumul Ligii I dupa aceasta victorie din runda cu numarul 11.

Chiar daca prima parte a fost fara goluri, nu au lipsit evenimentele in inima Gorjului. Pandurii au avut cateva sanse bune, Popa respingand de fiecare data balonul. Cojocnean a tras in bara din 10 metri spre final si totul s-a incheiat 0-0.

Gazdele au venit mai montate dupa reluare si pana la urma a venit si golul victoriei. In minutul 57, Vranjes a inscris, sarbul transformand un penalty acordat in urma unui fault in suprafata de pedeapsa comis de Szukala asupra fostului clujean Lemnaru.

Finalul a fost unul incendiar, cate un jucator de la fiecare tabara fiind eliminat, este vorba despre Bazzi si Achim. Inainte de prelungiri, Vranjes a mai avut un penalty, pe care insa l-a ratat…

Pandurii Targu Jiu – Universitatea Cluj 1-0 (0-0)
Stadion: Tudor Vladimirescu (Targu Jiu). | Spectatori: 6.000
Au marcat: Vranjes ‘57
Cartonase galbene: Al.Vlad ’32, Voiculet ’53, Pleasca ’74, Viera ’77, Lemnaru ‘78 / Achim ’42, Szukala ’56, Bazzi ’62, ’84, M.Popa ‘90+3
Cartonase rosii: Bazzi ’84, Achim ‘89

Pandurii Targu Jiu: Mingote – Pleaşcă, Viera, Cardoso, Al.Vlad – Voiculeţ, Pintilii (’30 Grigoras), Nistor (’87 Ad.Rusu) – Vranjes, Lemnaru, Stromajer.
Rezerve: Lazar, Rusu, Rada, Cristea, Brata, Maxim.
Antrenor: Petre Grigoras.

Universitatea Cluj: Popa – Achim, Szukala, Bazzi, Grecu – Marinescu, Pele, Menassel (’60 Pacurar) – Cojocnean, Ad.Cristea (’62 Grozav) – Tony (’67 Machado).
Rezerve: Matache, Abrudan, Unguruşan, Boştină.