Connect with us

ALL MEDIA

Liga I, etapa 13 | Victorie zburdalnica in Regie: Sportul Studentesc – U Cluj 2-4

Published

on

In prima partida a zilei din Liga I, U Cluj a dispus categoric de "studentii"din Regie, 4-2 fiind scorul final al intalnirii disputate in Bucuresti.

Primul eveniment al partidei cu adevarat important a avut loc in minutul 19, cand Chetan l-a faultat cu brutalitate pe Machado. Trei minute mai tarziu tot Sportul a marcat totusi, Florin Maxim sutand perfect din lovitura libera de la 25 de metri. Dupa ce Toni a ratat o ocazie imensa in minutul 30, U a egalat 4 minute mai tarziu. Adrian Cristea a punctat sec din penalty si a anuntat golul de 2-1 al echipei sale.

Tony a scapat singur cu Popescu in minutul 43 si a marcat lejer pentru desprinderea pe tabela. Totul a fost simplu pentru ardeleni dupa pauza, acelasi Tony si apoi Marinescu ducand scorul la un neverosimil 4-1. La final de meci, acelasi Maxim a redus proportiile rezultatului, dar tot infrangere se numeste pentru Sportul.

Sportul Studentesc – Universitatea Cluj 2-4 (1-2)

Stadion: "Regie" – Bucuresti

Marcatori: Maxim '22, '90+1 / Cristea '34-pen., '78, Tony '43, '82

Cartonase galbene: Beta '33, Maxim '40, Lungu '61 / Grecu '89

Cartonas rosu: Chetan '19

Sportul Studentesc: Popescu – Beta (Nicola '79), Patriche, Lung, Maxim – Farmache, Tarnacop (Lazar '46), Lungu, Chetan – Ferfelea – Dobre (Truta '46)

Rezerve neutilizate: Samoila, Ratiu, Nistor, Cioranu

Antrenor: Daniel Isaila

Universitatea Cluj: Popa – Ungurusan, Pele, Abrudan, Grecu – Marinescu, Bostina, Pacurar (Nasser '79), Adrian Cristea (Niculescu '81) – Tony, Machado (Grozav '83)

Rezerve neutilizate: Matache, Szukala, Cojocnean, Achim

Antrenor: Ionut Badea

Arbitru: Dragos Istrate (Bucuresti); Asistenti: Valentin Avram si Adrian Vidan (ambii din Bucuresti)

Arbitru de rezerva: Daniel Deca (Braila)